Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Pareri despre OpenJob Line? (Asistenti Medicali Generalisti)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Laurentiu16

Laurentiu16

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.03.2017
Noroc.
Vin la voi cu o intrebare, pentru cei care cunosc.
Firma OpenJob Line ofera niste beneficii care par incredibile la prima vedere pentru viitorii asistenti medicali in scolarizare, in Romania.
De exemplu. vin la cei de la Postlceala si le ofera sansa sa plece in Germania, cazarea si mesele fiind gratuite, loc de munca asigurat, cursuri intensive de limba germana, asistenta depunere dosar s.a.m.d (mai multe detalii aici)

Va intreb pe cei care stiti, ma exprim fata de cei care sunt in cunostinta, ati facut parte sau ati vrut.
E adevarat tot ceea ce se promite? Cum e ca AMG in Germania? Merita sa stai in Romania sau sa pleci in Germania? (probabil ca stiu raspunsul intrebarii, dar am tinut cont si de platirea unei chirii cand vine vorba de Germania si de faptul ca suntem departe ce familie).

Pareri?
Multumesc!

#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

 Laurentiu16, on 27 ianuarie 2021 - 19:47, said:

...
Citește cu atenție: cazare, masa şi suport de curs asigurate pe toată perioada CURSULUI
Dacă vei lucra acolo, îți vei plăti atât cazarea cât și mâncarea, cum e normal...
Plus ca impozitele pe venit in Germania sunt foarte mari, probabil rămâi cam cu jumătate în mână.

#3
Laurentiu16

Laurentiu16

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.03.2017

 Karhu, on 27 ianuarie 2021 - 20:08, said:

Citește cu atenție: cazare, masa şi suport de curs asigurate pe toată perioada CURSULUI
Dacă vei lucra acolo, îți vei plăti atât cazarea cât și mâncarea, cum e normal...
Plus ca impozitele pe venit in Germania sunt foarte mari, probabil rămâi cam cu jumătate în mână.
Ma astept sa isi traga banii ca au avut grjia de mine.
Am mai auzit si ideea ca ei iti ofera gratuitate la ce iti ofera, dar atunci cand vei intra in campul muncii, eu iti vor retrage putin cu putin din salariu pentru a-si reface banii investiti in tine.
Cat de mari sunt impozitele din Germania? De exemplu, din 2500 de euro, cam cu cat ai ramane? Tinand cont ca ai o chirie de 500 de euro de exemplu, adica ajungem la 2000 de euro, cat mai ramane dupa impozite?

#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
https://www.brutto-n...tor_germany.php

Chiria o scazi dupa impozite/taxe.

Edited by dani.user, 27 January 2021 - 20:52.


#5
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

Quote

Am mai auzit si ideea ca ei iti ofera gratuitate la ce iti ofera, dar atunci cand vei intra in campul muncii, eu iti vor retrage putin cu putin din salariu pentru a-si reface banii investiti in tine.
astea se clarifica INAINTE de a semna contractul.

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pe site din ce scrie e cam gratis tot.

#7
Romi_

Romi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 01.05.2020
Treaba este simpla. Daca organizeaza ei tot castigul cel mare il ia agentia. Plus ca esti legat de agentie pentru o buna perioada.
Depinde si de tine de pe ce pozitii pleci ca sa vezi daca iti convine cu adevarat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate