Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dezmenbrare teren - cedare drum l...

Zilele catalogelor Americane

Poate Rh-ul negativ afecta o viit...

Solutie Backup pentru Server Linux
 Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa

Reciclare hard disk-uri defecte v...
 Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Probleme martorii de bord Opel Me...
 Opel Astra K sau Skoda Octavia 3?...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Samsung Active 2 LTE

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

radinel

radinel

Junior Member

• Grup: Members
salut. momentan sant posesorul unui Active 2 de 40mm, fara LTE, desigur.
vreau sa imi achizitionez un Active 2 44mm cu LTE de pe OLX, am avut 3 smartwatch-uri Samsung si unul Bip S si am sfarsit prin a le vinde sau dona, deci nu vreau sa dau pretul intreg pe unul nou.
intrebarea este: merge esim in Romania, cum se activeaza, la Orange, si daca merge alt numar in cazul in care primul proprietar a avut deja un numar alocat.
a, doua intrebare, oarecum offtopic: un Garmin Fenix6X Pro e mult mai bun pentru bicicleta? Adica pot sa fac o ruta pe PC si sa o pun pe ceas, ca sa o urmez, prin softul lor,Garmin?
multumesc

Stecheru

Stecheru

Member

La Orange trebuie sa ai abonament pe persoana fizica si poti cere ca numarul respectiv sa fie trecut pe esim fara alte costuri.

Daca vrei si "number share" cu telefonul, deci acelasi nr. de tel. pe amandoua, se plateste in plus 2 euro/luna daca abon. este pana in 15 euro sau gratis daca ai abonament de 15 sau mai mare.

Pentru introducerea codului esim in tel. daca a mai fost altul introdus inainte, probabil ca sunt metode mai adecvate, dar cum il iei de la altcineva necunoscut, ti-as sufera "reset to factory settings".

radinel

radinel

Junior Member

multumesc. am abonament de 6 euro, am avut inainte de 25, cand am luat telefonul. nu ma deranjeaza deloc 2 euro/luna, deci e ok. nu stiu daca factory reset sterge numarul din ceas, la telefon nu o face. dar stiu, la telefon e sim fizic... daca nu stie cineva sigur, probabil ca va trebui sa trec pe la un Orange Shop.

Znevna

Znevna

Senior Member

• Grup: Senior Members
Cum conectez la rețea un Samsung Galaxy Watch Active 2 4G asociat anterior?
https://www.orange.r...i/esim/#detalii
https://www.orange.r...i/number-share/

Nu stiu ce nu e clar in help-ul disponibil online. La o resetare la setarile din fabrica sau network reset dispare profilul eSIM curent de pe ceas.

radinel, on 26 ianuarie 2021 - 18:30, said:

[...] nu stiu daca factory reset sterge numarul din ceas, la telefon nu o face. dar stiu, la telefon e sim fizic [...]

Ar fi ceva ca la un factory reset sa-ti dispara cartela din telefon Posted Image

Edited by Znevna, 26 January 2021 - 19:08.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate