Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Lifestyle TV a primit licenta audiovizuala

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,796
  • Înscris: 06.11.2018

Apare un nou canal pe piață. Despre gătit și călătorii. Va fi și în format 4K!



Un nou canal TV național a primit astăzi licența de la Consiliul Național al Audiovizualului, în ședința de astăzi, 26 ianuarie. Este vorba de LifeStyle TV din București, care se va vedea SD, HD, dar mai ales 4K!

Patronul postului este Ionuț-Daniel Samoilă, care este director la Mooz TV, Sport Extra TV și director local la Eurosport (conform profilului de LinkedIn). Samoilă reprezintă în România și canalele indiene Bollywood.

Noul post TV promovează emisiunile de cooking și cele de călătorii. Va avea pe viitor și vloggeri invitați. Conform documentelor depuse la CNA, LifeStyle TV va avea 95% producții audiovizuale ale altor producători și 5% producție proprie.

Programele culturale au un procentaj de 40%, cele educative 5% și 5% programe de informare. Investiția anuală este de 230.000 de euro din fonduri proprii, iar bugetul anual este de 250.000 de euro.

De asemenea, viitorul post TV se va putea urmări la RCS-RDS, Vodafone (fostul UPC), Telekom și INES.

Ionuț Samoilă, patronul LifeStyle TV, în ședința CNA:

„Noul canal este un concept care pare repetitiv, documentare și așa mai departe. Ideea e de a avea un canal românesc care prezintă atât din lumea întreagă, cât și din România lucruri care ne interesează. Pentru a evita orice suspeciune, LifeStyle nu înseamnă cancan, ci doar informare, cunoaștere și divertisment care place tuturor.

Din lista de programe am pus și în prezentare. O să avem lecții de gătit, prezentarea unor restaurante, curse de câini, lucruri pe care consider că românii le apreciază. Toate producțiile sunt noi, nu sunt mai vechi de 3-4 ani. Vom încerca să producem și noi mai multe programe, d.p.d.v tehnic sunt și în HD și în 4K. Pe final încercăm să lansăm și canalul 4K.”

Dorina Rusu, membru CNA: „Aveți contracte pentru achiziționarea documentarelor?”

Ionuț Samoilă: „Cam 45% din programele pe care nu le-am achiziționat, dar le-am contractat, se referă la cooking. La bucătărie. Am lăsat mai larg acest program pentru că îmi doresc să ne adaptăm și cerințelor publicului pe care o va avea pe social media. Am vrut să fie canalul culinar, dar am zis să lărgim viziunea. De aceea avem puțin din fiecare, în special gătit și călătorii.

Da, sunt la Mooz și la Digital Podcast și asigur serviciul tehnic pentru acest canal. Avem 4 oameni care se ocupă de programe și suntem în căutarea altor liber-profesioniști care își doresc să își împartă producțiile lor video și pe TV. Suntem în discuții și cu alți vloggeri pe care vrem să îi aducem și pe TV.”
Canalul LifeStyle TV a primit licența cu voturi în unanimitate din partea membrilor CNA.

Sursa: https://www.paginade...atit-calatorii/

Edited by IceCoolExtreme, 26 January 2021 - 11:58.


#2
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019
Sa dea Doamne sa-l bage 4K la Digi daca tot il baga.

#3
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
La cum sunt ăștia de la digi de ghertoi îl introduc local pt București, bineînțeles sd.

#4
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009
Canale pe bandă rulantă. În acest ritm vom avea 500 de canale și toate "premium". Cu acel buget vor să difuzeze chestii de lifestyle în 4K?

Edited by KLM2009, 26 January 2021 - 13:18.


#5
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Cu atatea canale tv, mai avem timp si de altceva?
De exemplu, de munca?
Cine se uita la ele?
Pe de alta parte nu-i rau ca sunt si canale de nisa, unii sunt interesati.
Poate sunt mai interesante decat faimoasele emisiuni gen tabloid care in opinia mea, sunt pline de barfe.
Personal, nu ma intereseaza cu ce se imbraca x sau y, ce a mancat, ce a injurat, de cate ori se spala pe cap, etc. Chit ca-i Ilie Nastase sau Vulpita. Recunosc ca despre Ilie, mai stiu una, alta, motive sunt, a avut momentele lui de glorie.Dar de Vulpita? Stiu ca era pe la o Antena dar mi-ajunge cat stiu despe ea. Nu am nimic cu ea dar nu ma intereseaza ce face, cum face, cand face, cu cine face, etc.

#6
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Curse de caini... doar eu sunt contrariat de treaba asta? Posted Image

#7
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,796
  • Înscris: 06.11.2018
Se pare ca luna viitoare o sa înceapă să emită

Din ședința CNA de mâine

- nr. 14212/24.12.2021 de la S.C. ALB NEGRU SRL București - solicită prelungirea cu 30 de zile a termenului de depunere a solicitării de autorizare pentru postul Life Style TV din București

#8
ARG1985

ARG1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 08.07.2018
Suna destul de interesant! Dar vom vedea!

#9
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,796
  • Înscris: 06.11.2018
A fost aprobata amanarea
Attached File  Screenshot (1675).png   294.79K   52 downloads

#10
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 20.10.2015
Cu 1 luna?

#11
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 08.11.2019
Da.

#12
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 20.10.2015
Post pare a fi ca și Style tv care era la Telekom și Orange tv satelit la lansare nu?

#13
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

View Postdorindorin10, on 05 ianuarie 2022 - 12:31, said:

Post pare a fi ca și Style tv care era la Telekom și Orange tv satelit la lansare nu?
Nu... Style era de felul E!... Tocmai asta a spus patronul, ca nu vrea sa fie nimic monden...
Ar parea mai degraba dupa structura un paprika

#14
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Paprika + Travel Mix/Arcadia World, asta va fi.

#15
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 20.10.2015
Life Style Tv nu trebuie sa emită pana pe 5 Februarie 2022?

#16
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 08.11.2019
Păi, mâine ar trebui să obțină autorizația pentru începerea emisiei.

#17
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 20.10.2015
Maine sau cel târziu joi.

#18
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 08.11.2019
Deciziile de autorizare apar pentru data de mâine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate