Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Luminozitate automata display pierduta in W10 version 1909

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Laptop HP. Luminozitatea display nu se mai modifica cind este alimentat din baterie sau externa de la priza. Adica la alimentare de la priza luminozitatea ar trebui sa crească. Cred ca aceasta facilitate a dispărut odată cu update la Version 1909. Exista oare soluții pentru refacerea acestei facilități? Mulțumesc!

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,005
  • Înscris: 28.10.2006
Facilitatea respectiva, la unele modele de HP, este "suprascrisa" de setari de BIOS, sau, la alte modele, functioneaza numai cu anumite drivere/programe HP propietar.
Am 4 laptop-uri HP in functiune (in familie/servici) si la 3 am vers. 20H2, la cel de la servici 1709.
La cele 3 proprietate particulara, se comporta asa cum am setat in BIOS.
La cel de la servici nu am acces la setari dar functioneaza "facilitatea" respectiva. Nu m-a interesat sa vad de unde isi ia setarile, 99% functionand cu alimentare/docking.
Nu ai mentionat modelul de laptop si nici ce setari ai in BIOS la acest capitol.

#3
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,937
  • Înscris: 24.04.2013
Din ce stiu este in ‘Power plan’. Pe baterie are unul, pe alimentare retea altul, si fiecare are (printre altele) luminozitatea setata dupa caz: mai mica pe baterie. Poate pe acolo s-a modificat ceva, fie la setarile unui anume ‘Power plan’ fie la selectia celor doua, cu ocazia update-ului.

#4
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Este vorba de Laptop HP 15-dw0023nq. In power plan nu exista opțiunea de luminozitate display, ci doar oprire display pe baterie sau power. Probabil v 1909 a stricat aceasta facilitate importanta. Oricum, nu am putut opri instalarea v 1909, ca dacă era posibil ... Acum ajustez manual luminozitatea cind e pe baterie sau charger, neplăcut!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate