Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Walker (2021-)

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Texas Ranger Cordell Walker incearca sa isi puna viata in ordine dupa ce sotia sa a fost ucisa si a ramas cu doi copii adolescenti de crescut.
Vi se pare cunoscut numele? Nu degeaba, pentru ca este exact acelasi nume din serialul Walker cu Chuck Norris.
Ar putea parea o continuare, dar actorul e sensibil mai tanar decat era Chuck Norris in serial.
Ar putea parea un prequel, dar actiunea se petrece in zilele noastre, cu telefoane mobile.
Se pare ca se vrea un remake, dar dupa cum am vazut, fara sa pastreze nimic din serialul original (adica, cum, remake, daca nu pastreaza nimic?)
Una peste alta, primul episod pare promitator, dar trebuie sa faci eforturi permanente sa nu te duci cu gandul la serialul cu Chuck Norris. Pentru ca atunci vei fi dezamagit.
Evident, serialul este "adus la zi" dpdv al corectitudinii politice.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ow21xRU9e3s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Jared Padalecki in rolul lui ``Walker, politist texan``?
Parca mai bine ii venea rolul de vanator de monstri din Supernatural. :D

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Un remake - probabil fara succes.

Au tot inceput sa faca de ceva vreme. Nu mai au deloc idei.

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
Nu e bai ca e remake, e bai ca e remake de prost gust.
Puteau alege orice alt nume pentru "politist texan" sa-l prezinte ca "erou nou".
Lenea bate filmul

#5
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,297
  • Înscris: 11.08.2019
Dacă-i puneau alt titlu nu mai făceau serialul deloc. E era remake-urillor și a rebuturilor...
L-am văzut din curiozitate și că e cu Sammy, e cel mult decent.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Inainte sa urmaresti serialul asta trebuie sa dai erase la tot ce stiai de Walker cel de dinainte. Asa va fi bine si poate chiar va fi apreciat.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Vedeti de ce Chuck Norris este considerat nemuritor?Posted Image

#8
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 12.09.2011
Praf.

L-au facut pe Walker un pussy si un betivan.  :< Din pacate Padaleki e fix exact tot "Sammy", se vede treaba ca nu e capabil de schimbat rolul din pacate. Rateu maxim, Walker e un dur nu un gentil sensibil cum e "Sammy".  Parca mai bine il incercau pe celalalt "frate" din Supernatural. Nici ala nu e mare actor dar parca era mai potrivit oleaca. Cred ca lor le trebuia un Wesly Snipes sau ceva, nu un d-asta cu frizura perfecta.

#9
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Posteiffel, on 23 ianuarie 2021 - 20:33, said:

Un remake - probabil fara succes.

Au tot inceput sa faca de ceva vreme. Nu mai au deloc idei.

Offtopic: acum o zi/doua am citit ca in US se relanseaza cateva emisiuni-concurs, difuzate in premiera  la TV in anii '50... :)

#10
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
OK. E telenovela cu niste umbre de serial politist.
Cateva pareri dupa episodul 2.
Toata lumea are mai mult timp de ecran decat cel care da numele serialului.
Micki Ramirez e dura de serviciu, poate ar fi trebuit ca serialul sa poarte numele ei.
Walker ia bataie de la homosexualul de frati-su desi ala e un neica nimeni.
Inteleg ca i-a murit nevasta, dar asta a fost cu un an in urma, el inca e varza. Fara carne.
Fii-su, August, imi aduce aminte intr-un mod foarte neplacut de retardatul de fiu al lui White din Breaking Bad. Oricum nu scoate prea multe cuvinte, incep sa ma intreb daca are vreun rol in telenovela.
Mai incerc si episodul 3, sa ma hotarasc daca il abandonez sau merg mai departe.
Oricum, e o rusine pentru numele de Cordell Walker. Iar Chuck Norris probabil s-a senilizat daca a fost de acord cu asta (pentru ca el detine drepturile asupra serialului original, si i-au cerut acordul).

#11
dragos1405

dragos1405

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 24.10.2015
Remake prost facut.

#12
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Am vazut si episodul 3, cum mi-am promis. Cu greu, era sa ma opresc la jumatate, dar am facut eforturi sa termin episodul.
Walker asta e un bou, care nu avea nici macar cum sa ajunga ranger. Micki s-a prostit si ea deja, asa ca nici macar scuza asta nu mai exista pentru a vedea serialul.
Drame de familie pot sa vad daca vreau in serialele turcesti. Care de multe ori sunt mai bune ca porcaria asta.
Concluzie: stop joc. Dupa cum observ nu e doar parerea mea, asa ca or sa si-l bage undeva unde nu e soare. Si miroase urat.

#13
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
M-am tratat cu primul episod din Walker, Texas Ranger (ala adevaratul), ca sa-mi treaca scarba.
Parca ma simt alt om...

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Lasa ca apare in curand si "Kung Fu" versiunea noua, fara Carradine, evident.
Deja au inceput filmarile si prin Aprilie s-ar putea sa vedem primul episod.

Probabil inca o basina, ca nu mai pot sa zic ciorba reincalzita.

#15
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Din cîte știu eu Carradine n-avea ce căuta în Kung Fu de la început, i-au dat rolul pentru că Bruce Lee care ar fi vrut să-l joace era prea chinez pentru un rol de chinez :)
Acum, dacă tot au chinezii atîta influență la Hollywood, vom vedea o versiune mai realistă. E interesant și Warrior, făcut în sfîrșit cu chinezi despre chinezi.

#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Pai o sa cam fie chinezi in asta.
Dar chinezi din US.
Eu am aflat de el intamplator acum vreo 3 luni - o amica va juca in el si mi-a zis cand a primit rolul. Presimt ca la lansare o sa ma bombardeze cu rugaminti de publicitate :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate