Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Geam termopan

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Eu nu inteleg ceva.In primul post toate erau bune si frumoase.Problemele cu condensul aparamd dupa montarea jaluzelelor.Pentru ca in ultimul post al OP sa aflam ca probleme au fost dintotdeauna.

#20
Lucia2112

Lucia2112

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.12.2020
Temperatura de 22,5° e mai mult decât suficient. nu suport o temperatura mai mica sau mai mare. Am avut setata centrala si la 22, dar si la 24, condensul persista...
in ce privește hota si geamul de la baie, dacă toate ușile sunt închise, ce treaba au astea cu condensul din camere?  


#21
AndiS77

AndiS77

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 06.12.2018
Hai sa lasam deoparte hota si geamul de la baie, tu ai probleme cu geamurile de la dormitor sau de la sufragerie.
Temperatura in camera nu are importanta, poti sa setezi si 19 sau 20 de grade, apa pe geamuri nu are ce cauta. Umiditatea este perfect normala, intre 43% si 53% nu trebuie sa apara probleme.
Ati citit cu totii ce a spus doamna, citez: "Când plouă, găsesc pe pervaz băltoace de apa." Intrebarea mea: exista pervaz exterior la geamuri? daca raspunsul este DA, este bine izolat sau cand pui mana simti ca vine rece?
Fa o poza din interiorul camerei, cu geamul sau partea de jos a geamului si pozitionarea caloriferului, sunt curios de ce sticla este atat de rece. Ca si cauze ma gandesc la:
*suprafata vitranta este foarte mare, ai geamuri lungi si late, caldura de la calorifere nu ajunge in partea de sus a camerei.
*izolatia de 3 mm pe interior. Daca nu este facuta corespunzator apare apare mucegaiul. Se formeaza umezeala intre peretele de exterior care este rece si izolatia de 3mm care absoarbe caldura din interiorul camerei. Nu stiu cum sa explic pentru ca nu lucrez in domeniu dar problema asta este foarte des intalnita.
Spuma este tencuita? Pune niste poze sa ne facem o idee despre ce este acolo. Exemplu:
Pervaz exterior:
Attached File  pervaz exterior.jpg   72.59K   24 downloads
Pervaz interior:
Attached File  pervaz interior.jpg   44K   25 downloads

#22
Lucia2112

Lucia2112

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.12.2020
Condensul a fost dintotdeauna de după montarea jaluzelelor. Fara jaluzele a fost o perioada foarte scurtă, de aproximativ o săptămână. Atat m-am bucurat de ele. Deci pot sa spun ca nu prea mai contează binele pe care l-am avut doar de o săptămână? Pot sa spun ca dintotdeauna au fost probleme? Eu zic ca da.
Dacă știam ca montarea jaluzelelor urma sa fie cauza condensului, nu le mai puneam. Poate sa fie o coincidenta, nu știu. Cert e ca, am admirat ferestrele doar o săptămână, de la montarea lor pana la montarea jaluzelelor. Dupa aceea, chin..... Uneori imi vine sa le sparg :(

#23
Lucia2112

Lucia2112

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.12.2020

View PostAndiS77, on 24 ianuarie 2021 - 17:47, said:


Temperatura in camera nu are importanta, poti sa setezi si 19 sau 20 de grade, apa pe geamuri nu are ce cauta. Umiditatea este perfect normala, intre 43% si 53% nu trebuie sa apara probleme.
Ati citit cu totii ce a spus doamna, citez: "Când plouă, găsesc pe pervaz băltoace de apa." Intrebarea mea: exista pervaz exterior la geamuri? daca raspunsul este DA, este bine izolat sau cand pui mana simti ca vine rece?

Spuma este tencuita? Pune niste poze sa ne facem o idee despre ce este acolo. Exemplu:
Pervaz exterior:
Attachment pervaz exterior.jpg
Pervaz interior:
Attachment pervaz interior.jpg
Interesant mesaj...si mulțumesc pt el!
Da, pervazul din exterior a fost cauza. A fost pus doar pe ciment. L-am scos, am pus polistiren extrudat,l-am cimentuit și apoi l-am fixat din nou. Vad ca e bine. Nu mai curge apa pe geamuri.
Mulțumesc tuturor pentru mesaje.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate