Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

Recomandare multifunctionala laser alb/negru.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
La asta a mea, Samsung, se schimbă ca și tonerul, ușor. La majoritatea cred că e așa.

#20
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Pana la urma am achizitionat un Brother MFC-L2732DW, de care sunt multumit pana acum. Doar ca acum ma uitam sa-mi comand un cartus compatibil, si ma uitam la asta https://www.tonerino...ASABEgK7ufD_BwE . Intrebarea mea e daca ai nevoie si de vreun cip la el? Sau pur si simplu schimb cartusul din link-ul anterior cu cartusul cu care a venit imprimanta, si aia e, ar trebui sa mearga?

#21
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Salut

Am un Brother MFC-L2712DN cu cartus TN-2411 original (cel care a venit cu echipamentul).
Vreau sa-mi cumpar un TN-2421 si nu stiu daca cel de mai jos este compatibil ?
http://www.tonerino....ASABEgK7ufD_BwE
Stiu ca pot muta chipul de la vechiul cartus insa pe mine ma intereseaza daca chipul de la noul cartus este compatibil.
De asemenea aceste cartuse marca Europrint au deja montat mecanismul cu rotite pentru resetare mecanica... sau trebuie cumparat separat ?

Multumesc.

#22
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
@dagobar, teoretic cartusul ar trebui sa fie compatibil. Eu am cumparat cartusul pentru un MFC-L2732DW, dupa aproximativ 1.000 de pagini printate imi dadea mesaj sa schimb cartusul, n-am reusit sa-l fac sa mearga cu metoda de resetare a cartusului pe care o gasesti peste tot pe youtube, in schimb ce-am reusit sa fac e sa intru in setarile imprimantei si de acolo sa modific o setare. O setare care atunci cand te atentioneaza cum c-ar trebui sa schimbi cartusul sa opreasca complet orice printare, ori sa poti continua printarea. Momentan, alegand sa-mi permita sa printez in continuare, imi functioneaza totul okay. Cartusul nu vine cu niciun sistem de resetare mecanica, dar vine c-un chip.

#23
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Salut.
Te referi la setarea:
inlocuire toner: oprit/continuare ?

#24
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007

View Postdagobar, on 18 martie 2021 - 11:40, said:

Salut.
Te referi la setarea:
inlocuire toner: oprit/continuare ?

Exact.

#25
FUHRER

FUHRER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.05.2006
Imi permit sa va solicit si eu o recomandare tinand cont de discutiile de mai sus. Caut o recomandare pt 2 imprimante laser utilizate intr-un birou de contabilitate. Volumul de pagini pe luna este de apx. 10k/medie pe fiecare imprimanta, deci un total de 20k pagini pe luna. In prezent colaborez cu o firma, dar tocmai ce a majorat preturile si imprimantele sunt second....stricandu-se non-stop. Am cerut si alte oferte, dar nu am fost multumit si m-am gandit ca si achizitia a 2 imprimante noi la care sa gasesc cartuse compatibile de volum mare (macar un 8k pagini) ar reprezenta o solutie, urmand ca dupa ce expira garantia sa o iau de la capat. Evident ca ma intereseaza ca si acel drumkit sa aiba o perioada mai lunga de utilizareuzie (presupune ca exista diferente si in acea zona).

Ca si preferinte minimale pe langa costuri - imprimanta sa fie duplex, minim 25 pag/minut conectare la retea cu lan.

Multumiri anticipate!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate