Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme cu android 11

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
AlexPreda76

AlexPreda76

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2020
Dupa ce m-am jucat aproximativ 3 ore cu asa zis-ul android 11 am constatat ca are probleme. Nu stiu ce se intampla dar e mult mai mult lagg si sunt multe bug-uri. O incercare ieftina de a copia gesturile apple.
Gesturile noi nu functioneaza. Pana si touch-ul e "lent" abea reactioneaza (am activat touch sensitivity)
In bara de recente jos ar trebuii sa scrie "close all" doar ca mie imi apare si dispare acea optiune. Vreo sugestie ?



#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,291
  • Înscris: 07.02.2003
O sa fie update-uri care vor remedia. Si la 10 la unele telefoane primele editii aveau probleme cu amprenta si s-au rezolvat dupa 2-3 luni.

#3
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017

View PostAlexPreda76, on 16 ianuarie 2021 - 01:37, said:

O incercare ieftina de a copia gesturile apple.
Încercare ieftină e interfața lor greoaie și prost gândită. Ai mai încercat gesturile și pe alte telefoane, cu alte variante de android? Nu te arunca la așa afirmație dacă ai avut o experiență neplăcută doar cu un dispozitiv anume.

#4
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 28.07.2015
Depinde pe ce terminal ai incercat Android 11. Chiar daca companiile producatoare anunta "fericite" update-ul pentru o gama dintre terminalele lor,Asta NU inseamna ca se si preteaza. Dar daca ajuta la vanzari...
Si,dupa cum spune colegul,in cateva saptamani isi revin dupa ceva update-uri

#5
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

View PostAlexPreda76, on 16 ianuarie 2021 - 01:37, said:

Dupa ce m-am jucat aproximativ 3 ore cu asa zis-ul android 11 am constatat ca are probleme. Nu stiu ce se intampla dar e mult mai mult lagg si sunt multe bug-uri. O incercare ieftina de a copia gesturile apple.
Gesturile noi nu functioneaza. Pana si touch-ul e "lent" abea reactioneaza (am activat touch sensitivity)
In bara de recente jos ar trebuii sa scrie "close all" doar ca mie imi apare si dispare acea optiune. Vreo sugestie ?

asta e pretul pentru " grabiti". nu se pune niciodata  prima versiune, nu se cumpara prima editie a unei masini etc. doar daca iti place sa "pariticipi" pe banii tai la "testare de produs".:)
mie imi place dar nu ma plang .
fa rollback pana la primul update serios  ( 1..2 luni)

#6
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 01.02.2003
Încearcă un wipe cache, ai ceva setări din a10 care sunt în conflict cu a11.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P5sgUCFDFB8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
AlexPreda76

AlexPreda76

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2020

View Postserban57, on 16 ianuarie 2021 - 09:58, said:


ĂŽncercare ieftină e interfața lor greoaie și prost gândită. Ai mai Ă®ncercat gesturile și pe alte telefoane, cu alte variante de android? Nu te arunca la așa afirmație dacă ai avut o experiență neplăcută doar cu un dispozitiv anume.
am incercat si pe ios si pe huawei nu am avut probleme cu gesturile nici cu samsung pana la android 11

#8
AlexPreda76

AlexPreda76

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2020

View Postfoxbat, on 16 ianuarie 2021 - 10:02, said:



asta e pretul pentru " grabiti". nu se pune niciodata  prima versiune, nu se cumpara prima editie a unei masini etc. doar daca iti place sa "pariticipi" pe banii tai la "testare de produs".:)
mie imi place dar nu ma plang .
fa rollback pana la primul update serios  ( 1..2 luni)
ce grabit ? Nu stiu cred ca am specificat am un note 10+ luat la lansare eu am probleme cu noua versiune de android. Nu mai merg lucrurile ca inainte. Gesturile sunt foarte buguite.

#9
AlexPreda76

AlexPreda76

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2020

View Postsorinu, on 16 ianuarie 2021 - 11:39, said:

Încearcă un wipe cache, ai ceva setări din a10 care sunt în conflict cu a11.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P5sgUCFDFB8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
cand apas butonul de power si volum up nu imi apare acel meniu inainte imi aparea acum nu stiu de ce nu imi mai apare. Cand apas power key si volume up mi se deschide telefonul doar. Aia incercam sa fac sa streg cache-ul da nu merge

#10
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 16.05.2017
A fost modificată procedura de când cu One UI 3.0, în sensul că în prealabil trebuie conectat la un PC sau la căști USB.
Combinațiile de butoane ptr. Revovery sau Download Mode sunt aceleași.
https://www.androids...roid-11-update/

#11
AlexPreda76

AlexPreda76

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2020

View PostPatrick76, on 16 ianuarie 2021 - 16:58, said:

A fost modificată procedura de când cu One UI 3.0, în sensul că în prealabil trebuie conectat la un PC sau la căști USB.
Combinațiile de butoane ptr. Revovery sau Download Mode sunt aceleași.
https://www.androids...roid-11-update/
Da am aflat.. multumesc dar tot nu s-a rezolvat problema. Cred ca gesturile noi nu sunt optimizate cum trebuie. Cred ca cel mai bine ar fi sa astept update-uri noi

#12
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 16.05.2017
Aaa, aici nu te pot ajuta.
Nu folosesc gesturi ptr. că n-am timp de prostioare dintr-astea...sunt pe "clasic" și n-am încercat încă minunea.

#13
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 03.01.2015

View PostAlexPreda76, on 16 ianuarie 2021 - 01:37, said:

Dupa ce m-am jucat aproximativ 3 ore cu asa zis-ul android 11 am constatat ca are probleme. Nu stiu ce se intampla dar e mult mai mult lagg si sunt multe bug-uri. O incercare ieftina de a copia gesturile apple.
Gesturile noi nu functioneaza. Pana si touch-ul e "lent" abea reactioneaza (am activat touch sensitivity)
In bara de recente jos ar trebuii sa scrie "close all" doar ca mie imi apare si dispare acea optiune. Vreo sugestie ?
Care gesturi noi ?

View PostAlexPreda76, on 16 ianuarie 2021 - 17:14, said:

Da am aflat.. multumesc dar tot nu s-a rezolvat problema. Cred ca gesturile noi nu sunt optimizate cum trebuie. Cred ca cel mai bine ar fi sa astept update-uri noi
Care gesturile noi ,colegu?

#14
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007
Am remarcat la S10 că uneori atunci când vreau sa apelez un număr, rămâne înghețat în ,,apelare" și nici nu se apelează, nici nu se închide și nici altcineva nu mă poate suna, ii da mesaj că nu am semnal, etc. Dacă incerc sa închid, se muta in bara de sus. Alte funcții ale telefonului merg ok in timp ce rămâne blocat în apelarea asta calda. Face din când în când, aleatoriu, parcă mai mult în zone cu semnal slab. Își revine după un restart

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate