Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sfaturi pentru cei ce nu au diploma de specialitate

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
AlinDav

AlinDav

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2021
Salut, inainte de a-mi prezenta problema si de a intra in amanunte vreau sa-mi cer scuze pentru faptul ca repostez probabil din nou aceasta idee intrucat nu cred ca sunt singurul in aceasta situatie. De asemenea, nu sunt genul de persoana de a ma plafona la un anumit nivel, imi place sa progresez constant si sa tintesc cat mai sus.

In acest moment ma aflu la contabilitate si informatica de gestiune, in anul al doilea. In timpul liceului imi placeau conceptele de programare (am dat bacul la info), insa din influente din exterior m-am inscris la o facultate cu profil economic, ulterior am realizat ca-mi place foarte mult programarea si sa invat pentru ea (aproximativ 4 luni de cand invat Python la care am ajuns la un nivel decent), insa ma lovesc zilnic de intrebarea daca faptul ca nu am facultate de profil ma va trage in spate pe viitor sau de a-mi limita optiunile sau cariera. De asemenea, m-ar interesa daca un eventual master de informatica sau un curs specializat ar astupa aceasta gaura la un eventual job sau o eventuala promovare.

Orice repros, sfat este bine venit.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Diploma pe care o vei obtine e buna de pus la dosar. Tu sa acumulezi cunostinte profesionale si nu vei avea piedici.

Edited by neagu_laurentiu, 15 January 2021 - 21:34.


#3
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
daca nu te angajezi la stat, nu prea conteaza.
un master de informatica te-ar ajuta c-o diploma, un curs e bun daca are certificari, daca e recunoscut.

#4
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014
Sint putine domeniile unde conteaza exact profilul, la stat, in rest, la privat, conteaza ce stii sa faci...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate