Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receptie Eutelsat 5 West. Este po...

Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet
 Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 

Ultimul film vazut

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
29169 replies to this topic

#1
casuta

casuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.12.2002
Pe masura ce vedeti filme, postati aici titlul si o nota. De ex , in weekendul asta am vazut:

Todo sobre mi madre : 8/10  http://us.imdb.com/Title?0185125
Malèna : 8/10                        http://us.imdb.com/Title?0213847
Treasure Planet : 7/10          http://us.imdb.com/Title?0133240
Ringu : 6/10                          http://us.imdb.com/Title?0178868
100 Girls : 7/10                     http://us.imdb.com/Title?0214388



----------------------------------------------
Toate mesajele trebuie sa contina:
- TITLU FILM
- LINK IMDB
- NOTA
- SCURT COMENTARIU PERSONAL (de preferat)


Mesajele care nu respecta aceasta regula vor fi sterse automat iar la urmatoarele abateri se aplica WARN.
----------------------------------------------

Edited by d4m4g3, 09 June 2012 - 15:46.
Update reguli


#2
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Ma, da' tu ai timp, nu gluma...

#3
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
@arty Nu e mult: 2 vineri, 2 sambata, 1 duminica.

Eu am vazut aseara Serving Sara. O comedie buna pentru o seara de luni. Deconectant. Nota 7-8.
Il aveam, dar nu am avut timp. Si mai am tot asa.

enjoy,

Mtz

#4
casuta

casuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.12.2002
de fapt au fost 1 vineri, 3 simbata si 1 duminica. Serving Sara e dragutel intr-adevar, un film asa..mai usor. Urmeaza Children of Dune (2003) http://us.imdb.com/Title?0287839 pare interesant.

#5
marinexu

marinexu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.03.2003
ultimul film vazut si care merita cu adevarat mentonat e final destination 2.pana si cei care au vazut prima parte o sa ramana impresionati.mai multe aflati vizionand filmul

#6
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
impresionati in mod sigur. Placut sau nu, ramane de vazut :) Eu personal, neplacut impresionat.

#7
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
k19-The Widowmaker...dragut filmul..urmeaza Chicago

#8
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
daca vretzi sa vedetzi un FILM, uitatzi-va la Stalker (sau Calauza, cum a fost tradus la noi in tzara, 1979). Tarkovsky este incontestabil cel mai GREU regizor... shi nu cred sa-l face vrun' pafarist d-asta de mai face filme pt vizionare la multiplex (mall). Calauza este un film dupa care ramai pe scaun sa vezi daca nu intra screen-saver-ul, asta in cazul in care nu ai adormit, sau nu tzi-ai bagat picioarele in ea da viatza, ca a fost unu asha da "jmeker" incat a facut un "film" (cica) care te pune serios pe ganduri in legatura cu cate de "jmeker" eshti/te consideri.

ps1: "jmeker" aici poate fi interpretat ca "dashtept"  :ciocan:

ps2: daca a vazut careva unul din filmele astea, sa-mi spuna shi mie cum sunt sau de unde le pot procura:
The Passenger
Breaking The Weaves
The Unbearable Lightness Of Being
Le Plaisir
Naked
Topsy-Turvy
You Can Count On Me
Betrayal
Following
pt detalii despre astea, vezi www.allmovie.com

ps3: in noaptea asta, la ora 1:00, pe ProTV, dau ultimul film al alui Tarkovsky (The Sacrifice, 1986) - numai pt cunoscatori.

#9
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
ia zi brandonel...mai nou se preda in scoala ca oamenii "culti" trebe sa declare ca "citesc Cioran si vizionez filme de Tarkovsky" ?

Imi amintesc cu amuzament cum in scoala generala si liceu agatzam fetele epatandu-le cu "vastele" mele cunostinte de "cioran, ionesco, hermeneutica, desmond morris, samd". Cel mai meseriase fete le-am agatzat cu Desmond Morris, citandu-le pasaje din "The Naked Ape" si "Intimate Behaviour" sau Stephen Gaskin si "This Season's People". Parca le si vad cum cascau ochii (si nu numai ;-) cand le pomeneam de sociologie evolutionista :)

Asta asa...ca sugestii pentru alte mesaje, cand se va discuta despre "Ultima carte citita".

Dupa cum observau si unii mai "dashtepti", exista o tendinta in tineretul nostru de prosternare in fata unor repere pe care dezghetul intelectual din 89 le-a introdus tare violent, de cele mai multe ori fara voie. Multi cred ca daca <"jmeker" eshti/te consideri> trebe neaparat sa scoti in fata un Cioran si un Tarkovsky si gata..tot auditoriu de "prosti si inculti" a fost umilit :)

In concluzie... "mai ho" mai brandonel. Mai calm in alegerea cuvintelor si indiferent de cat de "dashtept" te crezi, gandeste-te ca la cate milioane de locuitori sunt pe globul asta, in mod SIGUR sunt multe milioane fata de care ar trebui sa fii mai respectuos. Si... poate nimeresti cativa chiar pe aici :)

#10
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
@ menetz > au "cascat" doar ochii sau si "altceva"? Nu de alta, dar poate ma mai apuc si eu de citit autori din aia... sa-mi imbogatesc... "experienta".

on topic: Maid In Manhattan. O "Cenusareasa" mai ... moderna. Subiect si final previzibil. Cred ca au scris scenariul in timp ce turnau filmul. Merge pentru un film de luni seara. Nota 5/10.

enjoy,

Mtz

#11
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by Mtz
on topic: Maid In Manhattan. O "Cenusareasa" mai ... moderna. Subiect si final previzibil. Cred ca au scris scenariul in timp ce turnau filmul. Merge pentru un film de luni seara. Nota 5/10.
Mtz
am vazut si eu saptamana trecuta, dar NU m-as fi uitat daca nu as fi stiut ca e cu J LO, oricum l-am vazut cu prietena si asa a mers :)

ULTIMUL MEU FILM VAZUT este Exit Wounds cu Steven Segal , DMX ...
o actiune in care Steven Segal, ca de obicei de de partea legii (e politai) si-i bate pe unii de-i usuca, dar o mai ia si pe coaja

#12
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
cred ca am uitat sa dau link spre filmul indicat de mine,
ei bine, uitati aici:
http://us.imdb.com/Title?0242445

#13
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
bai Mtz....casca si altceva, daca stii cum se la explici cu sociologia, cu antropologia, cu instinctele atavice...din atavism in atavism, nici nu-si dau seama cand... gata, ca intram pe teritoriul unei arii care oricum nu mai exista :)

On topic, de fapt: ultimul film este "Riders", numai bun de vazut pe seara, cand esti prea obosit sa-ti scurtcircuitezi sinapsele cu ceva "dashtept" sau "jmeker" :) Iar finalul...eh.... e TARE, TARE  :)
Oricum un film de actiune fain, cu suficient de mult umor si plin de imaginatie.

#14
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Si tot referitor la Maid In Manhattan: parca J Lo joaca mai bine decat Madonna, referindu-ma tot la cantarete. Nu ma asteptam sa joace chiar asa bine. Madonna saraca a luat o groaza de "Zmeure de Aur". Na, ca mi s-a facut pofta... de o zmeura bineinteles... bine ca nu-s gravid ;)

Intrebare: daca tot e in top download la subtitrari, cui i-a placut 8 Mile? Sincer, mie, nu. Nota 1 spre 2 din 10.

enjoy,

Mtz

#15
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
a fost super 8 MILE!

si zic ca EMINEM a jucat excelent !, cel mai beton film de/despre cartier!

Mi-au placut mai ales rimele pe care le-au facut !

AICI, ar trebui sa fie o discutie despre filme cu CANTARETI / CANTARETE:

http://www.softnews....&threadid=12050

#16
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002
Voi ati vazut "The New Guy"? E o comedie-parodie super pentru care am primit batai in calorifer la 4 dimineata. Si alt film tare pe care l-am vazut "How High", aproape la fel de tare ca primul.

#17
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
bai MTZ..eu am vazut 8Mile in cam 2 min...cu mouseul jumpin' around :) Deh, film cu cantareti pt fanii, care trebe sa contribuie la bunastarea idolului si prin tichetul la film, nu numai prin cel la concerte or prin cumparearea CDurilor. Or cum eu numai fan Eminem nu sunt, i-am dat presto delete.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Voi ati vazut "The New Guy"?
who's the biatch noooow? :drac:
super filmu :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate