Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

ANCOM a amendat Telekom România cu 800.000 de lei pentru lipsa semnalului

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
rodion22

rodion22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 07.11.2020
Radetul, enelul, transelectrica, regia de apa și canal etc

#20
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
trebuie amendati si re-amendati pana nu mai mint aiurea ca au semnal cand defapt nu este
sau este viteza mult prea mica la internet.

Multe lucuri se desfasoara online ma astept ca aceste tipuri de amenzi sa mai apara si pentru alte firme cu acelasi profil de telecomunicatii.


OffTopic: noi soferii ar trebui sa punem amenzi si pe cei de la drumuri.....
pentru gropi si drumuri impracticabile.

Edited by Mihai_3, 15 January 2021 - 09:55.


#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La urmatoarea vizita poate măsoară si viteza minima fiindca de ceva timp deja i-au fortat pe operatori sa specifice si o viteza minima de acces.

#22
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View PostBursul, on 14 ianuarie 2021 - 20:35, said:

Si care e cerinta? Trebuie si in pestera sa fie semnal?
Nu cred ca au cerut asta...
Sa fie măcar unde avea fostul cosmote semnal, dar nu mai este.

#23
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017

View Postaddelin, on 15 ianuarie 2021 - 10:19, said:

La urmatoarea vizita poate măsoară si viteza minima fiindca de ceva timp deja i-au fortat pe operatori sa specifice si o viteza minima de acces.
Și aia e de cele mai multe ori vrăjeală. Pe harta Orange s-ar zice că am semnal foarte bun indoor la 280 mbps. Cu o antenă yagi îndreptată fix spre site și condiții perfecte de recepție, nu am prins mai mult de 24 mbps.

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aia e viteza maxima, n-o sa atingi in multe cazuri viteze apropiate de maxim, insa 24Mbps nu-i nicicum o viteza proasta.

#25
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017

View Postaddelin, on 20 ianuarie 2021 - 11:49, said:

Aia e viteza maxima, n-o sa atingi in multe cazuri viteze apropiate de maxim, insa 24Mbps nu-i nicicum o viteza proasta.
Nu e proastă. Dar nu am zis că e și constantă. Când am reglat antena și am făcut testele era amiază într-o zi de lucru, și nu era așa solicitată rețeaua. Acel site deservește o comună și jumătate. Seara scădea viteza la 200-300 KB/s.

Acum revenind la subiectul topicului, se pare că vor crește prețurile la abonamente.
https://gadget.ro/te...-1-martie-2021/

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doar pentru cei cu servicii fixe.

#27
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 01.05.2016
"Prețul pentru fiecare Serviciu Mobil va fi majorat cu 0.60 euro TVA inclus (0.50 euro fără TVA).”

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai citit pe sarite si ai înțeles ce-ai vrut...

#29
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 01.05.2016
Concluzia din articol cred ca destul de clara:

"Din această notificare aflăm că Telekom România va majora prețurile serviciilor fixe și mobile cu 0.6 euro (TVA inclus) / serviciu."

Spune clar fixe si mobile.

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vezi ca la Telekom sunt doua entitati - TKR si TKRM

Acum se refera la serviciile fixe si mobile portate pe TKR

#31
Musxt

Musxt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 23.11.2020

View Postmtuchendria, on 21 ianuarie 2021 - 23:54, said:

Concluzia din articol cred ca destul de clara:

"Din această notificare aflăm că Telekom România va majora prețurile serviciilor fixe și mobile cu 0.6 euro (TVA inclus) / serviciu."

Spune clar fixe si mobile.
Doar pt aceei care au și mobil și servicii fixe pe același cod de facturare.

#32
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
Drept multumire la 1 martie 2021 ei maresc iar tarifele la abonamente :)

Edited by HeroicStar, 22 January 2021 - 13:52.


#33
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011

View PostBursul, on 14 ianuarie 2021 - 20:35, said:

Si care e cerinta? Trebuie si in pestera sa fie semnal?

Măcar în locurile unde aveai la un moment dat semnal. Și-au restrâns aria de acoperire.

View Postaddelin, on 20 ianuarie 2021 - 11:49, said:

Aia e viteza maxima, n-o sa atingi in multe cazuri viteze apropiate de maxim, insa 24Mbps nu-i nicicum o viteza proasta.

Nu mi se pare normal să ofere o viteză maximă de 10 ori mai mică decât ceea ce declară. Asta e minciună pe față. Cum ar fi să semnăm un contract și să îți spun că iți aduc până la 10 kile de roșii pe săptămână maxim și să îți aduc maxim 1 kg? Ok, îți aduc 3-4, tot te descurci, însă nu de 10 ori mai puțin.
În general pe radio în condiții bune obții pe la 50-60% din viteza maximă. 10% ar trebui să fie valoarea minimă deja.

Edited by benis, 24 January 2021 - 21:16.


#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai nu e corectă comparatia din moment ce nu ai nimic garantat. Daca esti singur pe celula si ai condiții bune e una, daca sunt cateva sute de clienti care toti fac trafic mare, atunci e cu totul altceva.

#35
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,756
  • Înscris: 06.03.2018
Amenzile astea le platesti sa-ti faca o harta "aisemnal" si gata , pai noi am dat amenda... pai nu prea bate harta cu realitatea, e usor sa faci teste cu antene pe masina la (1.5-1.6m) ca omul sa mearga pe bicicleta sa prinda semnal.. daca dar face la o inaltime si cu telefoane nu cu aparatura din 19 toamna.

Sa se faca cu telefoanele din piata pentru fiecare operator , are bani ANCOM de telefoane , nu-l plangem noi.

Edited by StefanRO, 24 January 2021 - 21:35.


#36
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011

View Postaddelin, on 24 ianuarie 2021 - 21:26, said:

Pai nu e corectă comparatia din moment ce nu ai nimic garantat. Daca esti singur pe celula si ai condiții bune e una, daca sunt cateva sute de clienti care toti fac trafic mare, atunci e cu totul altceva.

Păi tocmai aici e treaba, omul a spus că are viteza MAXIMĂ de 10 ori mai mică iar atunci când celula e plină, viteza este de încă 100 de ori mai mică de atâta.

View PostStefanRO, on 24 ianuarie 2021 - 21:35, said:

Amenzile astea le platesti sa-ti faca o harta "aisemnal" si gata , pai noi am dat amenda... pai nu prea bate harta cu realitatea, e usor sa faci teste cu antene pe masina la (1.5-1.6m) ca omul sa mearga pe bicicleta sa prinda semnal.. daca dar face la o inaltime si cu telefoane nu cu aparatura din 19 toamna.

Sa se faca cu telefoanele din piata pentru fiecare operator , are bani ANCOM de telefoane , nu-l plangem noi.

Telefoanele au valori diferite la semnal, este irelevant, ANCOM măsoară semnalul conform unor obligații standard.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate