Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Dilema

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#37
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,533
  • Înscris: 01.08.2006
Din ce am mai citit, vad ca spui ca ai mai calcat gresit si in trecut, nu e primul caz cand sari la alta. Mai precis, iti meriti soarta, asa esti tu, nu te poti abtine.
De fapt, ai deschis subiectul asta pentru confirmare, pentru ca altii sa-ti confirme ca ce faci e bine, rezonabil. Tu ai hotarat deja ce faci.

#38
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005

View PostAMAO, on 14 ianuarie 2021 - 13:38, said:

Mergeam la sala sa arat mai bine, aveam patratele pe abdomen ca un sportiv, m-am dus si la ortodont sa imi indrept dintii, totul doar ca sa retraiesc viata ca la 20 ani.
Singur, si fara obligatii!

Edited by MarianG, 14 January 2021 - 14:28.


#39
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Da o încolo de palmă, pe aia(singura, nu câte una) o înghiți si îi atragi atenția să nu recidiveze ca să nu intre în acțiune reciprocitatea, nu poți să te consideri victimă a violenței fizice pentru o palmă amărâtă.
Dacă ajungem la dat in cap când nu ești atent, aia nu mai e familie, e circ si de acolo pleci imediat.

#40
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostAMAO, on 14 ianuarie 2021 - 14:06, said:

Prima sotie inca tine foarte mult la mine. Este posibil sa fie si un mic interes material, dar perfect de inteles, pentru ca eu le-am lasat confortul unui apartament spatios si cu toate dotarile, iar eu am luat casa nefinalizata la momentul divortului, Amandoi am muncit pentru a ne crea o situatie, care pana la urma s-a rupt in bucati.

Revenind la actuala partenera, am ramas necasatoriti pentru nu a mai dorit sa faca pasul atunci cand au inceput certurile, motivul fiind cel mai frecvent banii, pe care ea in general nu stie sa-i administreze rational. Am facut si fac eforturi sa imi achit obligatiile asumate fata de primul copil si o noua datorie la banca pentru finalizarea casei, insa nu am intelegerea ei chiar daca pe mine m-am abandonat in ceea ce priveste nevoile. Am fost de acord sa nasca intr-o maternitate privata, pe banii mei, ea nu a contribuit, si tot timpul imi reproseaza ca nu vin cu totii banii care imi raman in casa, mai exact pe masa sa poata ea sa-i gestioneze

nu e bine fratiuer ce se intampla. daca te-a luat din dragoste de portofel ai cam picat de papagal, ca tocmai i-ai turnat un puradel si ai de platit 18 ani la el. 2 pensii alimentare, conform legii, o sa te cam scuture :) io zic ca scapi ieftin, pen' ca sigur tovarasa ti-e inferioara in ierarhie la birou si asta se cheama proces in multe alte tari ;)
vezi-ti de treaba si daca vrei sa mai inmoi biscuitele in viitor fa-o si tu protejat ;)

#41
AMAO

AMAO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2021

View PostCovertTwo, on 14 ianuarie 2021 - 14:14, said:

Uite, eu nu pricep un lucru si de aia sunt mai circumspect privitor la povestea asta a ta.
Zici că te duci la sală, pătrățele, bla bla si totuși te dai de victimă la violență verbala și fizică.
Verbală, înțeleg, te bârâie la cap toată ziua, dar fizică ? Te bate sau ce ?

Am scris exact prin ce am trecut in anumite momente de cearta, cand ea nu stie in general sa se controleze si zdrang un croseu in plin conflict. Acum eu nu pozez in victima, pt ca m-a lovit de cateva ori (acum s-a mai potolit si eu sunt pregatit sa parez) ...nu m-a batut in sens ca a carat pumni si eu ghemuit pe jos strigam nu mai da :). I-am spus in cateva randuri ca nu este normal sa reactioneze asa, isi pierde (cred ca l-a si pierdut) respectul in fata mea. Eu nu pot lovi o femeie pentru ca asta imi este educatia...nu mi-am lovit niciodata fosta sotie sau copilul. Asa sunt

Acum a lasat-o balta cu lovitul si zgariatul pt ca ultima data s-a lasat cu vanatai, la ea. Din fericire stiu sa ma apar si chiar sa lovesc (am practicat boxul acum vreo trei ani) si nu sunt nici prea firav (1.86 si 85 kg) dar prefer oricand sa ma bat cu un barbat decat sa lovesc o femeie

#42
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostJayanti, on 14 ianuarie 2021 - 14:09, said:

Cum să-i spui, cu cuvinte...

hai frate, ca e simplu. omu' s-a simtit si el ca la dooj' de ani cu niste caprioare pana a venit o tantuca si i-a reamintit care-i varsta ;) there is no free meal ;)

#43
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View PostAMAO, on 14 ianuarie 2021 - 13:52, said:

Nu este o poveste inventata, mi-as fi dorit. Este adevarat, exact asta am facut....
Ca să mai zic ceva, încearcă să mai schimbi modul cum iei deciziile și te arunci și fugi... de diverse chestii.
Analizează mai bine unde ești acum și ce poți repara - cu/pentru copiii tăi.
Cu femeile... e mai puțin important... te descurci de minune, oricum :lol:


View PostAMAO, on 14 ianuarie 2021 - 14:06, said:

Prima sotie inca tine foarte mult la mine.
Pentru că nu te cunoaște cu totul / nu s-a desprins încă de trecut / nu poate sau nu are încredere în ea să zburde ca tine.

View PostAMAO, on 14 ianuarie 2021 - 14:06, said:

Revenind la actuala partenera, am ramas necasatoriti pentru nu a mai dorit sa faca pasul atunci cand au inceput certurile, motivul fiind cel mai frecvent banii, pe care ea in general nu stie sa-i administreze rational. Am facut si fac eforturi sa imi achit obligatiile asumate fata de primul copil si o noua datorie la banca pentru finalizarea casei, insa nu am intelegerea ei chiar daca pe mine m-am abandonat in ceea ce priveste nevoile. Am fost de acord sa nasca intr-o maternitate privata, pe banii mei, ea nu a contribuit, si tot timpul imi reproseaza ca nu vin cu totii banii care imi raman in casa, mai exact pe masa sa poata ea sa-i gestioneze
Da, te descurci excelent... Probabil că prin hoteluri nu ieșiseră în evidență aspectele astea.

#44
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,501
  • Înscris: 25.10.2007
Nasol

#45
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
In urata situatie ai ajuns...
Plm, nici nu stiu ce sa zic, ca orice sfat ai primi de pe aici, pe langa ca sunt gratis si stii cat valoreaza alea grtis, nu suntem in situatia ta.
Esti cam legat, esti cam prins ca un soarece in labirint. Intr-o parte fosta sotie cu copilul, sotie si copil care nu stiu nimic de actuala si actualul copil (din ce a reiesit pe aici), in partea cealalta zana prefacuta in muma padurii, cu tot cu copil (alta obligatie), in cealalta parte usa de iesire, dar, ca sa treci prin ea platesti (pensie alimentara + credit + rate + stres).
Totusi, nu prea inteleg ce se intampla cu actuala, de ce sare la tine asa, ce o nemultumeste atat de mult de zici ca e mai mult dusman...

#46
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021

View PostMagicwisewolf, on 14 ianuarie 2021 - 14:58, said:

Totusi, nu prea inteleg ce se intampla cu actuala, de ce sare la tine asa, ce o nemultumeste atat de mult de zici ca e mai mult dusman...

Pai cred ca ii e frica zanei, sa nu dea banii pe hoteluri, vinuri, bijuterii. ;)

#47
Tudorcristi

Tudorcristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,645
  • Înscris: 07.11.2018

View PostAMAO, on 14 ianuarie 2021 - 11:23, said:

Acum ma gandesc cum sa-i spun si in ce fel
Ii spui ca te-a prostit si ai crezut ca e speciala...

#48
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Nu are ce să caute o "specială" cu un non-special.
Nu are ce să caute o femeie "de caracter" cu unul fără.

Așa că hormoneală, hormoneală...
și la îndrăgostit și post-partum
hormonii fac ravagii.

Edited by Jayanti, 14 January 2021 - 15:18.


#49
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostJayanti, on 14 ianuarie 2021 - 15:17, said:

hormonii fac ravagii.

descoperisi apa calda :)

#50
Tudorcristi

Tudorcristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,645
  • Înscris: 07.11.2018

View PostJayanti, on 14 ianuarie 2021 - 15:17, said:

Nu are ce să caute o "specială" cu un non-special.
Nu are ce să caute o femeie "de caracter" cu unul fără.

Așa că hormoneală, hormoneală...
și la îndrăgostit și post-partum
hormonii fac ravagii.
Vezi, uite cate poate sa-i spuna la final si chiar are sanse sa pice un pic mai bine.
De la hormoneala a vazut-o speciala.

#51
AMAO

AMAO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2021
Mai trebuie sa adaug unele informatii despre actuala, pe care le-am aflat pe parcurs. Ea nu a avut o familie care sa-i serveasca drept model sau care sa o indrume in viata, Tatal ei a fost un alcoolic, la 14-15 ani ai ei parintii au divortat, ea a ramas cu mama ei, o femeie modesta si fara posibilitati financiare. Aceasta a crescut-o cat s-a priceput, iar la 20 ani si-a luat zborul de acasa intr-o relatie cu un baiat mai mare cu 10 ani. Alaturi de el s-a maturizat timp de 12 ani (din care jumatate au locuit impreuna), in primii ani a tinut-o in facultate si la distractie (iesiri in vacante si cluburi ) pe banii lui pana cand a terminat scoala si s-a angajat. La 32 ani, ea i-a spus pa, pentru ca el nu muncea si incepusera certurile.

Dupa el a mai incercat cativa ani sa gaseasca un print calare pe un cal alb (cu bani si sa arate foarte bine) sa o salveze dintr-o viata modesta, dar barbatii cu bani nu sunt chiar atat de naivi sa se lege pe viata cu oricine.

Ideea este ca o banui de ceva probleme psihice, nu o cred nebuna, insa au existat si exista in comportamentul ei manifestari ce nu sunt chiar ok.

Daca m-as intoarce la fosta sotie in ipoteza ca m-ar ierta si ca ar accepta noua realitate (pe care o stie), singurul impediment ar fi atractia fizica, pe care nu o mai am. Fizic ma simt foarte bine alaturi de actuala partenera si daca as pleca de langa ea, mi-ar lipsi. Dar ar fi singurul lucru.

#52
Ghostie

Ghostie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2020

View PostAMAO, on 14 ianuarie 2021 - 14:44, said:

Eu nu pot lovi o femeie pentru ca asta imi este educatia...nu mi-am lovit niciodata fosta sotie sau copilul. Asa sunt

Acum a lasat-o balta cu lovitul si zgariatul pt ca ultima data s-a lasat cu vanatai, la ea.
Pffff, ce urat. Vezi ca te contrazici. Te banuiesc ca esti troll, dar ma rog, hai sa presupunem prin absurd ca e reala situatia.

View PostAMAO, on 14 ianuarie 2021 - 14:44, said:

Am scris exact prin ce am trecut in anumite momente de cearta, cand ea nu stie in general sa se controleze si zdrang un croseu in plin conflict.
Cand o femeie e nervoasa, o lasi sa se descarce. Oricum nu va avea forta necesara sa mutileze un barbat ( vorbim de femei normale, nu wrestleritze sau alte femei-matahale ), asa ca o palma, o tigaie in cap acolo nu are ce sa iti faca. Posted Image Te mai aduce cu picioarele pe pamant.
Caz pe bune: in fosta relatie, intr-un moment de nervi si cearta, mi-am pierdut controlul si l-am luat de par, l-am impins spre dulap si i-am tras o palma. A tacut instant, nu a indraznit sa ma loveasca inapoi ( atat ii trebuia Posted Image ; hai sa zic ca ar fi ripostat atunci si mi-ar fi tras cateva, as fi gasit altadata ocazia sa ma razbun ( (chit ca era mult mai masiv decat mine )) cand l-as fi prins stand linistit la vreun film pe canapea si l-as fi nenorocit. Am o bata din asta lasata de la tata http://plastking.uw.hu/DSC00269.JPG ) .
Dada, stiu, nu e ok sa promovezi violenta à la Vaslui, dar se intampla sa iti pierzi cumpatul ( fie ca esti nervoasa, la ciclu, te-a suparat el cu ceva, samd *se stie ca femeile sunt o bomba de fluctuatii hormonale ) si atunci barbatul trebuie sa fie intelegator si sa stie sa tempereze situatia. Daca a indraznit sa ridice mana la tine, e un animal si o femeie inteligenta va pune in momentul ala punct relatiei.

#53
AMAO

AMAO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2021

View PostGhostie, on 14 ianuarie 2021 - 16:15, said:

Pffff, ce urat. Vezi ca te contrazici. Te banuiesc ca esti troll, dar ma rog, hai sa presupunem prin absurd ca e reala situatia.


Vanataile si le-a provocat singura cand m-a lovit. Eu am ridicat bratul sa parez si ea a lovit in osul antebratului meu.
Troll ?!? eu doar scriu ce s-a intamplat in viata mea in ultimii 3 ani. Poate daca as fi avut experiente de genul acesta, as fi stiut pana unde sa merg cu distractia.

#54
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View PostGhostie, on 14 ianuarie 2021 - 16:15, said:

Pffff, ce urat. Vezi ca te contrazici. Te banuiesc ca esti troll, dar ma rog, hai sa presupunem prin absurd ca e reala situatia.
Te-ai gandit ca poate ea a dat si s-a lovit in mana/oasele lui?

View PostGhostie, on 14 ianuarie 2021 - 16:15, said:

Caz pe bune: in fosta relatie, intr-un moment de nervi si cearta, mi-am pierdut controlul si l-am luat de par, l-am impins spre dulap si i-am tras o palma. A tacut instant, nu a indraznit sa ma loveasca inapoi ( atat ii trebuia ; hai sa zic ca ar fi ripostat atunci si mi-ar fi tras cateva, as fi gasit altadata ocazia sa ma razbun ( (chit ca era mult mai masiv decat mine )) cand l-as fi prins stand linistit la vreun film pe canapea si l-as fi nenorocit. Am o bata din asta lasata de la tata http://plastking.uw.hu/DSC00269.JPG ) .
Dada, stiu, nu e ok sa promovezi violenta à la Vaslui, dar se intampla sa iti pierzi cumpatul ( fie ca esti nervoasa, la ciclu, te-a suparat el cu ceva, samd *se stie ca femeile sunt o bomba de fluctuatii hormonale ) si atunci barbatul trebuie sa fie intelegator si sa stie sa tempereze situatia. Daca a indraznit sa ridice mana la tine, e un animal si o femeie inteligenta va pune in momentul ala punct relatiei.
Si daca el e chiar de la Vaslui si da inapoi? De asta avem stirile de la ora 5. Ca si femeie trebuie de asemenea sa te controlezi.
A nu se intelege gresit, sunt total contra violentei din orice parte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate