Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Dilema

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#199
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostMarcel_P, on 23 ianuarie 2021 - 14:42, said:

Posted Image

Edited by axisborn, 23 January 2021 - 16:24.


#200
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010
Initiator, hai cu update-ul!

#201
AMAO

AMAO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2021
In ultima perioada am fost plecati un pic si am lucrat si de acasa astfel ca nu am avut intimitatea necesara sa mai scriu. Saptamana trecuta la initiativa ei am fost plecati cateva zile la mare (da, stiu ca vara se merge de obicei :) ), unde a fost bine, nu ne-am certat.
Dar odata reveniti acasa, nu a trecut mult si din nou atmosfera s-a tensionat. Am obosit, pe cuvant. M-am hotarat sa ma separ de ea si ma gandesc cum sa-i comunic lucrul acesta

#202
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View PostAMAO, on 03 februarie 2021 - 10:53, said:

In ultima perioada am fost plecati un pic si am lucrat si de acasa astfel ca nu am avut intimitatea necesara sa mai scriu. Saptamana trecuta la initiativa ei am fost plecati cateva zile la mare (da, stiu ca vara se merge de obicei Posted Image ), unde a fost bine, nu ne-am certat.
Dar odata reveniti acasa, nu a trecut mult si din nou atmosfera s-a tensionat. Am obosit, pe cuvant. M-am hotarat sa ma separ de ea si ma gandesc cum sa-i comunic lucrul acesta

In cazul asta, stii ce ai de facut. De data asta incearca sa te abtii sa te mai intorci. Aparent, ii place in concediu, la iesiri si plecari, acasa se (re)transforma.
Cat despre modul de comunicare al acestui aspect, eu cred ca direct e cel mai bine. Evita sa te mai enervezi sau certi cand vei face asta, nu are rost.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wlGRsvapKhI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Magicwisewolf, 03 February 2021 - 11:12.


#203
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010
De acum incolo nu mai are sens sa te certi, oricum n-o sa-i cada bine. Asa ca rabdare si tutun! Adica mult tact. Pentru ca vrei sa ai usa deschisa pe viitor sa-ti vezi fetita.

#204
AMAO

AMAO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2021
Tocmai ce am citit tot topicul "Relatia virtuala online cu un alt barbat, este inselat ?" si realizez ca se poate si mai rau dpmdv. Pentru mine ar fi fost mai simplu sa mi se intample asa ceva din partea partenerei, nu mai stateam la discutii, chiar si cu copil la mijloc. Asa sunt eu, foarte orgolios (nici asa nu este bine uneori)
Pe la inceputul topicului scriam ca ea conversa pe whatsapp cu fostul, dar niciodata nu a scris chestii legate de sex sau declaratii de iubire, cu toate ca daca s-ar fi intamplat, ar fi putut sa invoce statutul meu (inca casatorit) si al ei (fara obligatii).

View Postlucianburjuiul, on 03 februarie 2021 - 11:47, said:

De acum incolo nu mai are sens sa te certi, oricum n-o sa-i cada bine. Asa ca rabdare si tutun! Adica mult tact. Pentru ca vrei sa ai usa deschisa pe viitor sa-ti vezi fetita.

Cu ea am realizat in timp ca certurile nu rezolva problemele, in schimb daca am un ton moderat si sunt orientat catre solutii, o inmoi la propriu.

View PostMagicwisewolf, on 03 februarie 2021 - 11:11, said:

Aparent, ii place in concediu, la iesiri si plecari, acasa se (re)transforma.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wlGRsvapKhI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De fiecare data asa se intampla, este un tipar care se tot repeta .......am ajuns sa ma intreb daca nu cumva bantuie prin casa spiritul certurilor :)

#205
AMAO

AMAO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2021
update situatie

Sunt in patra zi de la separare in sensul ca eu mi-am luat toate hainele si m-am mutat la mine acasa. Ne-am vazut zilnic, dupa program merg la ele stau cateva ore si seara tarziu plec. Este o situatie noua pentru mine, sa stau singur.
Imi lipseste prezenta ei noaptea in pat, in rest atmosfera intre noi este mai relaxata si am reusit performanta sa nu ne mai certam.

#206
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

View PostAMAO, on 19 februarie 2021 - 10:34, said:

update situatie

Sunt in patra zi de la separare in sensul ca eu mi-am luat toate hainele si m-am mutat la mine acasa. Ne-am vazut zilnic, dupa program merg la ele stau cateva ore si seara tarziu plec. Este o situatie noua pentru mine, sa stau singur.
Imi lipseste prezenta ei noaptea in pat, in rest atmosfera intre noi este mai relaxata si am reusit performanta sa nu ne mai certam.

Te obișnuiești.
Durează ceva, dar nu e un capăt de țară. Daca suferi grav, ia-ți o pisică.

#207
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010
No news, good news! News?

#208
AMAO

AMAO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2021
In continuare suntem intr-o relatie apropiata (ne vedem aproape zilnic), dar locuim separat. Se mai intampla sa dorm la ea una-doua nopti, dar prefer sa pastrez distanta din cauza istoricul recent cu certurile si situatia tensionata intre noi.
Ea ma tot intreaba daca nu vreau sa raman, in special cand ma aflu in cele doua saptamani de munca la birou (de la ea la serviciul meu sunt 5 min de mers cu masina), dar prefer linistea locuintei mele. Chiar imi place asa, nu ne-am mai certat de o luna de zile :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate