Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

UE a aprobat consumul de insecte

* * * - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1153 replies to this topic

#595
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,219
  • Înscris: 11.03.2006

 Sinmbad, on 25 ianuarie 2023 - 17:54, said:

Nu mai baga antibiotice, direct vaccin:
https://m.ziuanews.r...ologice-1574536

Am auzit de la mai multi prosti, asa incat cred ca e adevarat. Stiti, prosti dar multi. Cica o sa injecteze carnea cu vaccinuri din alea. Sa nu mai mancati.
Se legumele pot fi stropite cu ARN, o sa le vina ideea asta pana la urma. Aolo, le-am dat-o chiar eu, acum. Sa nu mai mancati nici din alea.

Edited by cumparator, 25 January 2023 - 18:33.


#596
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Nu te grabi, se vor deosebi prostii de destepti insa dupa o vreme, iar te grabesti acum cum te-ai grabit odinioara, iar o sa regreti , chiar daca n-o sa recunosti ... Sa ajungi la mintea de pe urma, cum bine zice romanul ... Daca mai ajungi ...

#597
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,219
  • Înscris: 11.03.2006

 Sinmbad, on 25 ianuarie 2023 - 19:07, said:

Nu te grabi, se vor deosebi prostii de destepti insa dupa o vreme, iar te grabesti acum cum te-ai grabit odinioara, iar o sa regreti , chiar daca n-o sa recunosti ... Sa ajungi la mintea de pe urma, cum bine zice romanul ... Daca mai ajungi ...

Nu mai mancati nimic mai, ca sunt vaccinate toate alea.

#598
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,043
  • Înscris: 03.07.2008
Extrem de "credibile" sunt stirile publicate in articole nesemnate.

#599
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Lasă că nici manifestele împotriva lui Ceaușescu nu erau semnate dar și au făcut treaba.

Tu de ce nu te semnezi cu numele real ?

#600
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,043
  • Înscris: 03.07.2008
La locul meu de munca semnez cu numele real.

Ziaristii aia pe care-i citezi de ce nu semneaza ineptiile alea?

#601
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Pai daca tu ai ales sa ți folosești numele real la locul tau de munca și aici sa te ascunzi, da șansa inversa ca altul să se ascundă la locul de munca și să zică lucrurilor pe nume aici.

Bănuiesc că tu la locul de munca nu ieși din cuvântul șefilor, acasă nu ieși din cuvântul soției, ești imperator doar cu pseudo numele, de unde rezultă că numele nu are putere intrinseca, puterea sta in ceea ce face și ce gândește fiecare în numele său.

Edited by Sinmbad, 26 January 2023 - 11:29.


#602
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,043
  • Înscris: 03.07.2008
Faci un atac la peroana aiurea ca sa justifici minciunile ale gogonate din asa zisul "ziar".

Dai inainte!

#603
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Încearcă să ai răbdare, după o vreme vom ști ce e adevăr și ce e minciuna.

Când a fost cu vaccinarea erai sus pe metereze, oricine nu vroia sa se vaccineze era un nenorocit, acum nu mai scoți o vorba despre efectele secundare.

Dar așa tragi tu mereu concluzii instant. Cele mai bune.

#604
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,174
  • Înscris: 02.09.2014

 cumparator, on 25 ianuarie 2023 - 18:32, said:

Am auzit de la mai multi prosti, asa incat cred ca e adevarat. Stiti, prosti dar multi. Cica o sa injecteze carnea cu vaccinuri din alea. Sa nu mai mancati.
Se legumele pot fi stropite cu ARN, o sa le vina ideea asta pana la urma. Aolo, le-am dat-o chiar eu, acum. Sa nu mai mancati nici din alea.
Bai nene, tu vrei sa murim de foame?! Posted Image Gata, te-am prins, tu esti Bill Gheitz undercover! Posted Image

Edited by Costel2014, 26 January 2023 - 12:01.


#605
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,249
  • Înscris: 06.01.2009

 Sinmbad, on 26 ianuarie 2023 - 11:49, said:

Când a fost cu vaccinarea erai sus pe metereze, oricine nu vroia sa se vaccineze era un nenorocit, acum nu mai scoți o vorba despre efectele secundare.


Toti oamenii care mor de tineri acum sunt victime ale efectelor secundare ale vaccinului. Suntem atacati din toate partile: cu 5G, cu chemtrails, cu dieta. Singura noastra scapare este sa emigram in Russia ca acolo nu se intampla nenorociri d-astea.

Edited by dmx85, 26 January 2023 - 12:41.


#606
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,219
  • Înscris: 11.03.2006

 Costel2014, on 26 ianuarie 2023 - 12:01, said:

Bai nene, tu vrei sa murim de foame?! Posted Image Gata, te-am prins, tu esti Bill Gheitz undercover! Posted Image

 dmx85, on 26 ianuarie 2023 - 12:40, said:

Toti oamenii care mor de tineri acum sunt victime ale efectelor secundare ale vaccinului. Suntem atacati din toate partile: cu 5G, cu chemtrails, cu dieta. Singura noastra scapare este sa emigram in Russia ca acolo nu se intampla nenorociri d-astea.

Si aia care mor batrani, le cresc dioptriile, au reumatism, constipatie si alcoolism.
Nu toti. Doar unii.

#607
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,923
  • Înscris: 24.11.2006

 Costel2014, on 26 ianuarie 2023 - 12:01, said:

Bai nene, tu vrei sa murim de foame?! Posted Image Gata, te-am prins, tu esti Bill Gheitz undercover! Posted Image

Nu murim de foame, doar ca UE a gresit in cazul Romaniei, aici trebuiau sa faca o derogare, ceva. Oare n-ar merge sa introduca in viitoarele meniuri si carnea de caine? :lol:

#608
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,174
  • Înscris: 02.09.2014

 un_el, on 26 ianuarie 2023 - 13:10, said:

Nu murim de foame, doar ca UE a gresit in cazul Romaniei, aici trebuiau sa faca o derogare, ceva. Oare n-ar merge sa introduca in viitoarele meniuri si carnea de caine? Posted Image
Aoleo, ne-au invadat deja chinezii? Posted Image
Fun fact: un bloc aflat vizavi de cel in care locuieste maica-mea in Bucuresti a fost reabilitat termic anul trecut. Intr-o dimineata coboara mama la Mega si vede mai multi muncitori care lucrau la bloc, echpa internationala, romani+vietnamezi. Il intreaba un roman pe un vietnamez: " a fost ma buna tzuica aia pe care ti-am dat-o aseara?" Asiaticul rade si zice: "buna!" Posted Image

Edited by Costel2014, 26 January 2023 - 13:25.


#609
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,174
  • Înscris: 02.09.2014
„Pot să fie și din greieri, dar măcar să știm”. Restaurantele vor fi obligate să scrie ce carne și ce E-uri conțin alimentele.

Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) avertizează restaurantele că, de la data de 15 martie 2023, vor fi obligate să anunțe ce fel de carne și ce E-uri conțin alimentele pe care le oferă clienților.
"În curând pot să fie făcute şi din greieri, dar măcar să ştim acest lucru”, a declarat Horia Constantinescu într-o conferință de presă organizată, joi, la sediul ANPC.
https://romanialiber...tin-alimentele/

Bai nenorocitule, vad ca te fwte grija uleiului de palmier, dar de soarta bietului Jimmy nu te ingrijesti! Cum sa fie facute si din greieri, bai animalule, stati-ar in gat spaga aia pe care o primesti de la patroni!

Edited by Costel2014, 26 January 2023 - 17:31.


#610
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Cum o sa mai predea astia in clasa a 2-a Balada unui greier mic - de George Topîrceanu cand copiii or sa se imbuibe in pauza de la chioscul scolii numai cu grisine din faina de greiere ?

Nu puteau si ei sa sara peste greiere direct la musca soldat, aia de-i creste larva in cadavre si ca adult sta numai pe rahat ? Răspândește mulți agenți patogeni care cauzează boli, incluzând salmonella, antrax și poliomielită.

Greierele nu e vinovat nici de contaminarea produselor alimentare, iar în țările în curs de dezvoltare nici pentru milioane de decese pe an ca rezultat al deshidratării provocate de diaree.

#611
Eugen_D

Eugen_D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,431
  • Înscris: 05.05.2014
Pe israeliți, Moise i-a scos din casa robiei și i-a purtat 40 de ani pribegi prin deșert.
Le-a promis că îi duce în țara făgăduită, unde vor găsi lapte și miere la desert.
Si noi suntem un stat rătăcit, dar ne îndreptăm spre Schengen: aceasta este calea cea nouă.
Acolo, soarta noastră va fi pecetluită, căci ne vom hrăni numai cu larve de insecte și cu ouă.

https://60m.ro/2023/...acum-consumata/
https://agropress.ro...alegar-aliment/

Edited by Eugen_D, 29 January 2023 - 00:19.


#612
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,043
  • Înscris: 03.07.2008
Cine te-a mințit ca ne vom hrăni numai cu larve de insecte și cu ouă?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate