Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Synchronic (2019)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Synchronic (2019)

Daca va era dor de filme cu calatorii in timp, poftim de luati inca unul. Un chimist nascoceste un drog care te transporta inapoi in timp. Efectul drogului dureaza exact 7 minute iar partea proasta este ca trebuie sa te afli in acelasi loc in care ai aterizat in timp, ca sa te poti intoarce in lumea actuala. Daca te fura peisajul, vei ramane blocat acolo unde ai fost transportat (ice age, razboiul de independenta, Africa etc.)

Filmul este foarte lent insa lentoarea lui este intrerupta de calatoriile in timp in care personajele au parte de actiune maxima.
Cine joaca: Anthony Mackie (Avengers, Captain America, Ant Man), Jamie Dornan (Fifty Shades of Grey, A Private War, Robin Hood ).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fl_kzTQvPVw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am uitat sa mentionez ca nu se egzista subtitrare in lima româna, deci trebuie sa-l vedeti asa cum este sau ma mai asteptati pâna apare o subtitrare.

Edited by florinbad, 13 January 2021 - 07:24.


#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003

View Postflorinbad, on 13 ianuarie 2021 - 07:21, said:

vei ramane blocat acolo unde ai fost transportat (ice age, razboiul de independenta, Africa etc.)
... 2008. :)

#3
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Curios, Imdb scrie 2019, tu te-ai luat după ei și ai scris 2019, dar data de lansare este conform tot imdb: ”Release Date: 23 October 2020 (USA)”

#4
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Pai asa a fost si cu Boss Level (2020).

L-am vazut anul trecut iar pe IMDB aparusera deja note date de useri (filmul se indrepta spre nota 8). Apoi au disparut notele si s-a schimbat data lansarii pentru 2021. Cred ca cei de la marketing hotarasc data lansarii in functie de anumiti factori.
https://forum.softpe...oss-level-2020/

Edited by florinbad, 13 January 2021 - 12:46.


#5
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020
Este și subtitrare în română aici: https://subscene.com...omanian/2371283
Nu am verificat-o personal, nu știu cât e de bună... M-ai făcut curios, mă pun să-l descarc și eu să vedem ce-i cu el.

#6
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Google Translate:

Attached Files



#7
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020

View Postflorinbad, on 13 ianuarie 2021 - 13:26, said:

Google Translate:

fuck... o să mă uit cu subtitrarea în engleză, e mai bine decât deloc.Știu bine engleza dar la filme mă uit de obicei noaptea și doarme  nevastă-mea, nu pot să dau prea tare volumul...bine că ai verificat-o, eu n-am apucat.

#8
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Mda, merge de plictiseala dar asta cu intoarcerea in timp este o prostie de adormit copiii.
Toti marii fizicieni spun ca inapoi nu se poate orice-ai face ci doar inainte pt.ca timpul este ca un fitil care o data ce se "arde" nu mai poate reveni la starea initiala...

#9
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 25.12.2016
L-am vazut si eu. Nu este SF in adevaratul sens al cuvantului, e mai mult o poveste despre prietenie - dar pe modelul recent de la Hollywood: un negru si un alb, prieteni la catarama. Albul este natarau, superficial, nu-si apreciaza familia, nu se bucura de ceea ce are, etc. Negrul este empatic, chiar si-a ajutat amicul in tinerete sa-si intemeieze o familie, este gata sa-l sprijine oricand, sa se sacrifice pentru el, are toate calitatile din lume. Dar cumva sunt defazati. Partea cu calatoriile in timp este abordata pueril, nu convinge deloc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate