Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

O istorie a căsătoriei! Unde apare prima dată ideea de a te însoți cu o altă persoană și a fi fidel acelei persoane?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
cineva80

cineva80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.03.2016

View Postrazor01, on 22 iulie 2021 - 11:32, said:

Asta se numeste prostitutie.

Eu nu cred aceasta teorie. Nu avea nevoie Prezan sa-si trimita nevasta la produs, era suficent de capabil si de respectat in societate ca sa se descurce singur.

Nu - eu ca femeie nu o numesc asa daca imi place amantul. OK, Ferdinand era urat saracul dar era printul mostenitor. Poate il placea - stim noi? Eu numesc femeie implicata care ajuta - nu care sta si zice: Ah, daca nu reusesti eu divortez si gata.

#38
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Sexul ce are ca scop obtinerea de bunuri materiale sau de ajutor in progresul pe scara sociala se numeste prostitutie, indiferent daca practicanta sau practicantul (ca exista destule cocote masculine) reuseste sa gaseasca placere in savarsirea actului.

#39
Morosanul

Morosanul

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,068
  • Înscris: 12.12.2006
cineva80 - ai luat niște exemple particulare și încerci să generalizezi.
Normal că faze din astea au existat întotdeauna, și la fel de normal că astea au ajuns celebre prin bârfa vremii, dar ce procent au reprezentat din societate ?

#40
mihai1241

mihai1241

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 07.02.2013
Asta cu matriarhatul e cu dus-intors.E posibil sa fi existat si la noi.Acum 6000 de ani(Cucuteni et co).

Doar ca,daca era asa,nu a fost un model de succes.Au venit unii care au lichidat barbatii in masa,au bagat femeile in bucatarie si asternut,iar asta a fost un model de succes.
  Daca monogamia o fi naturala sau poligamia o fi mai cool,fapt e ca crestinismul a adus o ordine si o ierarhie.Fapt e ca femeile is atrase de top5% din barbati si tot fapt e ca noi am … tot ce arata mai bine ca ghiavolu’.Asta ar isca o mare tulburare,pt ca 95% ar fi lipsiti,deci nemultumiti si cu chef de artag.


#41
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,689
  • Înscris: 09.05.2008

View Postmihai1241, on 28 iulie 2021 - 10:43, said:

Asta cu matriarhatul e cu dus-intors.E posibil sa fi existat si la noi.Acum 6000 de ani(Cucuteni et co).

Doar ca,daca era asa,nu a fost un model de succes.Au venit unii care au lichidat barbatii in masa,au bagat femeile in bucatarie si asternut,iar asta a fost un model de succes.
  Daca monogamia o fi naturala sau poligamia o fi mai cool,fapt e ca crestinismul a adus o ordine si o ierarhie.Fapt e ca femeile is atrase de top5% din barbati si tot fapt e ca noi am … tot ce arata mai bine ca ghiavolu’.Asta ar isca o mare tulburare,pt ca 95% ar fi lipsiti,deci nemultumiti si cu chef de artag.
Imi suna cunoscut. :)

#42
mihai1241

mihai1241

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 07.02.2013
Speculez ca cred ca stiu la ce fiinte te referi. :)
Culmea e ca aia dinainte aveau o viata intima mai regulata(pun intended) ,deci mai sanatoasa,pt ca se casatoreau mai iute.Drept e,erau mult mai maturi si responsabili la 18 ani fata de aia de 25 de azi.
  Pe de alta parte acum e si o societate mega super sexualizata.Doar ca loserii aia cu nadragii rupti care is fie obezi fie atarna toalele pe ei ca pe umeras nu au de facut decat sa aiba un pic grija de ei ca sa puna pe spate cate pot agata.

  Doar ca pare mai greu sa nu mananci doar cacaturi,sa faci cateva tractiuni si sa dai 3 ture de stadion decat sa te vaieti ca societatea e de vina pt orice.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate