Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...
 Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...
 inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10
 Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!

Pot veni apartinatorii cu un pacient la Sp Universitar?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

castoras

castoras

Member

• Grup: Members
O ruda se interneaza pt ptrobleme de inima zilele astea la Sp Universitar - ne este frica si am vrea sa fim langa ea. Mai pot veni apartinatorii langa pacienti acum cu Covid? La Sp Universitar daca stie cineva recent.

Inteleg ca e pandemie si restrictii, ne este doar frica pt pacient.

vappsc

vappsc

New Member

Doar pana la intrarea spitalului.

exqusit_drunk

exqusit_drunk

Senior Member

• Grup: Senior Members
Toate spitalele sunt în caractină și nici un aparținător nu poate intra. Ce ați vrea să faceți în spital?

numerci

numerci

Senior Member

Prin ambulator am vazut cu apartinatori dar in spital ma indoiesc ca mai sunt primiti si apartinatorii.

Devanu

Devanu

Member

Si ceilalti pacienti ar prefera sa umble apartinatori posibil infectati prin spital?

slai

slai

User Incredibil

nici pacientul nu intra in spital fara test covid, cum sa intre apartinatorii?
in cel mai bun caz, ai dreptul in curte, si exista un angajat prin care poti trimite pachete.

XTH

XTH

Senior Member

Sa te fereasca Sfintul sa ai nevoie de spital, mai ales acum cu pandileala asta, si sa mai fii si batrin si sa nu aiba cine sa umble pentru tine....stai pe salon la triaj pina ia doctorul si asistenta amenda....

alexandru_s1976

alexandru_s1976

Junior Member

• Grup: Validating

castoras, on 11 ianuarie 2021 - 21:05, said:

O ruda se interneaza pt ptrobleme de inima zilele astea la Sp Universitar - ne este frica si am vrea sa fim langa ea. Mai pot veni apartinatorii langa pacienti acum cu Covid? La Sp Universitar daca stie cineva recent.

Inteleg ca e pandemie si restrictii, ne este doar frica pt pacient.

Contacteaza spitalul si vei primii raspunsul la intrebare : https://www.suub.ro/contact/telefoane/

SharonCollins

SharonCollins

Active Member

Initiator, in primul rand multa sanatate doamnei!  In vremuri normale sa zic asa ,  se putea interna cu apartinator - insotitor, daca medicul curant  aproba . Fara drept de pat pt aceasta persoana, de obicei erau cazuri mai deosebite , ce nu se puteau ingriji singuri ( dus la wc fara insotitor, etc) plus ca acest lucru convenea  si  personalului ca le scutea de multe. Acum insa , in pandemie nu cred ca mai e posibil .  Totusi , intreaba, nu la telefoanele alea unde cine stie cine raspunde ci direct la medicul care o va trata. Eventual precizati ca acea persoana prezinta test negativ , va purta masti tot timpul, etc.

Edited by SharonCollins, 11 January 2021 - 23:28.

SisterRay

SisterRay

Member

Nu pot intra aparținătorii cu pacienții, cel mult în ambulator. (Asta am văzut acum câteva zile, când am fost la un control). Am fost internată astă-vară la SUUB, aparținătorii puteau veni doar până la intrarea vizitatorilor să lase pachete și să ia eventualele chestii pe care bolnavii voiau să le dea acasă. Mă îndoiesc că s-a schimbat ceva, dar dacă are cineva informații mai recente...

Edited by SisterRay, 15 January 2021 - 17:02.

exqusit_drunk

exqusit_drunk

Senior Member

Nu s-a schimbat nimic și nici nu se va schimba curând. Se pare că a rămas întipărită în conștiința colectivă nevoia de a te duce plicul la medic.

XTH

XTH

Senior Member

Nu mai platesti cu plicul, pe cartea de vizita a doctorului, ai contul lui, IBAN,--ul, depui direct de pe telefon...
Cu miinile curate...
Sanatate!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate