Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Monsters of Man (2020)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Monsters of Man (2020)

https://www.imdb.com/title/tt6456326/

Deloc rau, original, si fara happy end. In sfarsit ceva la care te poti uita cu placere.

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 15.04.2019
Are 5,2 pe iMDB. N-as face reclama la (si evit sa vizionez) filme de mai putin 5,5. Asta-s eu.

#3
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Oricum e o mare prostie de film . Am renuntat dupa jumate de ora .

#4
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View Post__Dan__, on 10 ianuarie 2021 - 10:51, said:

Are 5,2 pe iMDB. N-as face reclama la (si evit sa vizionez) filme de mai putin 5,5. Asta-s eu.

Sigur ca da, IMDB rules, cele mai tari filme sunt acelea cu supereroi carora le ies cutite din maini :D

#5
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View Post__Dan__, on 10 ianuarie 2021 - 10:51, said:

Are 5,2 pe iMDB. N-as face reclama la (si evit sa vizionez) filme de mai putin 5,5. Asta-s eu.
Uite un film de 4.9 caruia i-as da un 7 lejer:
Supernova (2000)
James Spader, Angela Bassett, Robert Foster, Lou Diamond Phillips, Robin Tunney

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Calificativele de pe IMDB se potrivesc in 95% din cazuri.Bineinteles ca se mai strecoara cate o exceptie.
Dar sunt de luat in seama.

#7
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Eu as aprecia la 85 la sută acuratețea notelor de pe IMDB. La secțiunea "Ultimul film văzut" am descoperit câteva filme foarte bune, datorita colegilor de pe Softpedia forum, filme pe care le-aș fi ignorat daca ei n-ar fi postat câteva cuvinte despre ele. Supernova de mai sus, făcut acum 20 de ani, mi se pare a fi un SF foarte bine realizat. Habar nu am de ce dumnezeului are o nota așa de mică. Are un trailer destul de bun, insa muzica cretina îl desființează cu totul, eu l-aș fi dat afară în secunda unu pe cretinul care a adăugat melodia aia stupida trailerului. Așa au pățit filmele: 2010, John Carter, Pitch Black, The Descent și altele.


#8
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Dintre cei care ati comentat pe langa subiect, cati ati vazut filmul recomandat de spooky51? Precis ati dat scroll sa vedeti ce a postat spooky51.

#9
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,314
  • Înscris: 21.04.2005
Garantez ca eu l-am vazut .
Sau cel putin am incercat sa-l vad pana am inceput sa constat ca pierd timp cu el .
Nu merita sa consum curentul cu asemenea film .

#10
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Filmul nu se numeste "Monsters of Man", se numeste "Fuck!" si este foarte luuuuuuuuuung (peste 2 ore)!

L-am vazut in cca 40 minute pe FastForward. Cand ti se impune sa faci liniste, ca sa nu te auda robotii, in cele mai tensionate momente se aud numai urlete, zbierete isterice, de-ti vine tie, ca spectator, sa opresti naibii filmul. In plus, filmul este prelungit de bocete interminabile de jale si dor, dar si de barbati care plang zdravan. Daca s-ar fi renuntat la scenele melodramatice prelungite ar fi fost mai apreciat de fanii genului (si eu sunt fan al acestui gen de filme; vezi si Kill Command (2016) cu Vanessa Kirby).

Cel mai bun actor este un pusti de 8-9 ani, care joaca excelent.

In rest, montajul este foarte bine realizat, robotii sunt foarte bine realizati si prevad o continuare deoarece finalul filmului asta lasa sa se vada: unul din cei trei programatori supravietuieste unei explozii puternice iar robotul nr.4 reuseste sa transmita datele asimilate de-a lungul filmului altor 100 de roboti aflati intr-un depozit urias. Mai multe aici.

Marga32, ai legatura.Posted Image (asta ca sa nu mai certi ca am comentat pe langa subiect)

Edited by florinbad, 14 January 2021 - 08:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate