Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Xiaomi Redmi Note 9T

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
Te duci pe site-ul cu pricina și descarci ultima variantă de soft corespunzătoare modelului și variantei tale(europeană cu EA, globală etc). După descărcare intri în Meniul telefonului la Despre telefon/Versiune MIUI(imaginea) / cele 3 puncte din dreapta sus/Alege pachet actualizare. Alegi fișierul descărcat și îi dai să-l instaleze.

Dacă nu apare Alege pachet actualizare, te întorci un pas înapoi, apeși pe Versiune MIUI (sub imagine) de 7 ori consecutiv până îți afișează ca ești Dezvoltator. Apoi refaci pașii de mai sus.

Softul modelului tău îl poți găsi aici:

https://xiaomifirmwa...dater.com/miui/


#20
trotterom

trotterom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.10.2013
https://c.mi.com/thr...857937-1-0.html

#21
Cristianbik

Cristianbik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2019
Ok, va mulțumesc frumos, sper sa ma descurc...

#22
Cristianbik

Cristianbik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2019

 Alxdava, on 27 septembrie 2021 - 21:41, said:

Te duci pe site-ul cu pricina și descarci ultima variantă de soft corespunzătoare modelului și variantei tale(europeană cu EA, globală etc). După descărcare intri în Meniul telefonului la Despre telefon/Versiune MIUI(imaginea) / cele 3 puncte din dreapta sus/Alege pachet actualizare. Alegi fișierul descărcat și îi dai să-l instaleze.

Dacă nu apare Alege pachet actualizare, te întorci un pas înapoi, apeși pe Versiune MIUI (sub imagine) de 7 ori consecutiv până îți afișează ca ești Dezvoltator. Apoi refaci pașii de mai sus.

Softul modelului tău îl poți găsi aici:

https://xiaomifirmwa...dater.com/miui/
Nu pot sa descarc nimic de pe acel site ori nu stiu eu, caut modelul si apoi nu imi da softul sa il pot descarca 😐
Acesta este modelul meu :
Miui Global 12.0.4 Stable
Android 10 QP1A.190711.020
Versiune Miui v12.0.4.0 (QJEEUOR)
Redmi Note 9T 5G

#23
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
Mai la dreapta ai opțiune de download. În căsuța de căutare completezi cu numele telefonului, al tău fiind cu EEA

https://xiaomifirmwa...dater.com/miui/

#24
Cristianbik

Cristianbik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2019
Indiferent daca al meu este QJEEUOR si cel pe care-l descarc este altfel?

Am facut asta dar imi spune ca nu se poate actualiza deorece pachetul este diferit de pachetul rom personalizat...

#25
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
@Cristianbik: Tu ai sigur modelul: "Redmi Note 9T"?
Daca tu ai sigur Redmi Note 9T, eu as aplica pentru deblocarea bootloader-ului si as flash-ui apoi varianta pentru Fastboot cu blocarea bootloader-ului dupa aia. Astfel m-as asigura ca branding-ul e cel de la Xiaomi ("XM") si nu cel ce-l ai acum "OR".

De lecturat:
- https://c.mi.com/thr...740493-1-0.html
- https://c.mi.com/oc/.../detail?guide=2

Pe a doua pagina ai si link oficial de unde poti descarca firmware-ul stock pentru flash-uirea in modul Fastboot, cauta: "Redmi Note 9T Latest EEA Stable Version Fastboot File Download"

#26
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 Alxdava, on 28 septembrie 2021 - 21:23, said:

Mai la dreapta ai opțiune de download. În căsuța de căutare completezi cu numele telefonului, al tău fiind cu EEA

https://xiaomifirmwa...dater.com/miui/
defapt linkul complet este acesta
https://xiaomifirmwa...om/miui/canong/

#27
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009

 Cristianbik, on 28 septembrie 2021 - 22:20, said:

Indiferent daca al meu este QJEEUOR si cel pe care-l descarc este altfel?

Am facut asta dar imi spune ca nu se poate actualiza deorece pachetul este diferit de pachetul rom personalizat...

Stai așa, că tu îl ai de la Orange. Păi tată, va trebui să aștepți până când li se face chef lor să facă update-ul. Este varianta de software trimisă de mine dar peste care și-a băgat coada francezii. Ăsta-i unul din motivele pentru care nu-mi cumpăr telefoanele de la operatori.

#28
Cristianbik

Cristianbik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2019
Da, sigur ca este Redmi Note 9T.
Nu l-am cumpărat de la orange sau alt operator ci dupa eMag.
Nu apare absolut nimic si nici o aplicatie care sa apartina de orange ca stiu cum erau telefoanele lor cu aplicații preinstalate sau blocate/codate in orange si nu este nici blocat in retea.
Am sunat chiar si la Orange si au spus ca nu au nici o legatura cu distribuirea de software ca de asta se ocupa doar Xiaomi.
Chiar nu inteleg care este treaba cu acel QJEEUOR !?

Edited by Cristianbik, 29 September 2021 - 07:16.


#29
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
OR în terminație asta înseamnă. Nu există această variantă de soft cu terminația OR în niciuna din variantele globale.
Posibil ca vânzătorul să fi avut modelele luate de la Orange, fiind distribuitor al lor. Conform legii telefonul este deblocat, dar poate avea pachete de soft proprietare rețelei care le vinde.

Edited by Alxdava, 29 September 2021 - 08:38.


#30
Cristianbik

Cristianbik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2019
Pai si in cazul asta ce sa fac ca cei de la Orange spun ca tot ce tine de software si update.uri nu tine de ei ci de cei de la Xiaomi...? Ei nu ma pot ajuta cu nimic iar din ce am citit mai sus cu deblocarea bootloader si si sa fac eu toate chestiile alea nu ma pricep 🤭

#31
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Procesul legat de bootloader nu e chiar asa de complicat, dar poti eventual solicita celor ce-ti ofera garantia sa-ti faca trecerea la un firmware nebranduit, cel cu terminatia "XM". Nu tot timpul inseamna ca sunt si aplicatii ale operatorului preinstalate, insa pot exista alte setari implicite dedicate acelui operator de telefonie, cum ar fi niste setari pentru modemul de telefonie, specifice operatorului, spre exemplu pentru VoWiFi.
Daca l-ai cumparat de la eMag, nu inseamna ca ei nu-l au dintr-un pachet care ar fi fost pentru un operator de telefonie mobila. Am avut un coleg de serviciu care si-a cumparat un telefon de la eMag din magazinul fizic, totul sigilat, insa in telefon erau aplicatii preinstalate pentru Orange, e drept, asta era prin anul 2011, demult tare Posted Image Ei bine ei nu se ocupa de transportul direct din China a produselor ci prin intermediari, care mai pot amesteca sau chiar asa aduce dispozitivele.

Depinde, tu l-ai cumparat de pe site-ul eMag sau direct din magazin sau de pe site de la un vanzator tert, care se foloseste de platforma de vanzari de la eMag, adica vezi in contul de la eMag, ce-ti apare la detaliile comenzii legate de telefon la paragraful: "Produse vandute si livrate de..."
Attached File  emag_lista_comenzi.png   44.5K   10 downloads

#32
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
Deblocarea bootloader-ului este o banalitate în sine, dar după poți pune un soft global care să-ți permită să inregistrezi apelurile și să ai update-uri normale.

#33
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.05.2009
Si nu risca sa faca din telefon un obiect de decor daca dupa deblocarea bootloader-ului pune soft EEA XM, el avand EEU OR?

#34
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,823
  • Înscris: 30.03.2009
Deloc. Deschiderea bootloader-ului permite instalarea oricărui soft compatibil, probabil și harmony.

#35
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Mi-a picat și mie un 9T astăzi, un chilipir practic, telefonul e ca nou. Îl voi tine pentru experimente, asta când o sa am timp liber. Momentan am aplicat pentru deblocare bootloader. Văd ca are soft global 12.0.11 QJQEUXM, o sa-l trec pe xiaomi.eu și apoi mai vedem ce custom rom-uri apar.


Ideea e ca, telefonul se mișca foarte decent la prețul sau, si are câteva chestii interesante. Totuși, având MI11 daily driver, e diferența de la cer la pamant si na, oricum nu poți sa le compari, ar fi absurd.

Ținând cont ca l-am luat cu 300 RON, e bomba :))

#36
trotterom

trotterom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.10.2013
Pe xiaomi.eu nu gasesti nimic,numai pentru snapdragon.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate