Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Nova Power and Gas - fun club - păreri, opinii, experiența de client.

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
4101 replies to this topic

Poll: Topic Nova (53 member(s) have cast votes)

Reguli minime aditionale ale topicului

  1. Topicul este destinat discutiei despre furnizor si serviciile sale (49 votes [59.04%] - View)

    Percentage of vote: 59.04%

  2. Conform regulamentului general, nu se posteaza coduri de afiliere, promotie sau orice alt cod referral (18 votes [21.69%] - View)

    Percentage of vote: 21.69%

  3. Postarea de coduri si/sau link-uri referral se trateaza ca si spam (16 votes [19.28%] - View)

    Percentage of vote: 19.28%

Vote Guests cannot vote

#2575
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,409
  • Înscris: 29.04.2008
Am incercat, dar nu sunt foarte sigur ca acolo functioneaza corect atasarea de imagini. Si eu vreau sa le arat ca in locatia respectiva au fost consumati in 2 luni 20 de KW nu 138+841 cat mi-au estimat ei (80 de KW fiind vaoare de estimat inscrisa in contract). Lor le-a dat pe doo luni cat consumul estimat pe un an.

#2576
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005

View PostJAWS, on 10 ianuarie 2022 - 09:38, said:

Si mie imi expira 2 contracte la inceput de februarie, dar pana acum, nicio veste de la Nova. Posted Image

Si-au venit si notificarile de majorare.
Ce nu prea inteleg totusi e ca in notificare imi zice noul pret de la 1 martie va fi 650 lei Mwh, dar mie contractul imi expira pe 7 februarie.

Ce se intampla cu perioada dintre ele? :-/

#2577
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

View PostJAWS, on 17 ianuarie 2022 - 11:37, said:



Si-au venit si notificarile de majorare.
Ce nu prea inteleg totusi e ca in notificare imi zice noul pret de la 1 martie va fi 650 lei Mwh, dar mie contractul imi expira pe 7 februarie.

Ce se intampla cu perioada dintre ele? :-/
Consumul din luna februarie iti va fi facturat la pretul tau actual. Consumul incepand cu 1 martie la noul pret.

Nova nu a facturat nimanui 10 zile la un pret si 20 la altul ca atunci a expirat contractul. A facturat luna intreaga in favoarea clientului urmand sa modifice tariful cu data e 1 a lunii imediat urmatoare.

#2578
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 28.08.2019

View Postiladi, on 17 ianuarie 2022 - 11:05, said:

Am incercat, dar nu sunt foarte sigur ca acolo functioneaza corect atasarea de imagini. Si eu vreau sa le arat ca in locatia respectiva au fost consumati in 2 luni 20 de KW nu 138+841 cat mi-au estimat ei (80 de KW fiind vaoare de estimat inscrisa in contract). Lor le-a dat pe doo luni cat consumul estimat pe un an.

Eu am deschis tichet in aplicatia lor si am atasat poza la contor in sectiunea "Documente atasate -> Adauga document" si nu au fost probleme.

Daca imi aduc bine aminte si eu am avut prima factura la ei estimata in plus, nu asa de mult insa, iar in lunile urmatoare am dat index autocitit si au facturat in concordanta. E posibil ca acel index estimat in plus sa vina de la distribuitor, asa ca e bine sa fie verificat si acolo in aplicatie daca se poate.

Edited by Graa, 17 January 2022 - 12:42.


#2579
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,409
  • Înscris: 29.04.2008
841 Kw intr-o luna la un apartament de 45 mp. Doar daca as cultiva marihuana. E clar ca cineva pe acolo habar nu are ce face.

#2580
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 08.02.2006

View Postiladi, on 17 ianuarie 2022 - 13:00, said:

841 Kw intr-o luna la un apartament de 45 mp. Doar daca as cultiva marihuana. E clar ca cineva pe acolo habar nu are ce face.


mama miaaaaa 841 kw
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q8Tiz6INF7I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2581
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 28.08.2019

View Postiladi, on 17 ianuarie 2022 - 13:00, said:

841 Kw intr-o luna la un apartament de 45 mp. Doar daca as cultiva marihuana. E clar ca cineva pe acolo habar nu are ce face.

Evident ca este o gresala si trebuie corectata si de furnizor si de distribuitor, dar nu e nici prima si probabil nici ultima, sunt o multime de exemple la stiri.

#2582
pius

pius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 15.02.2006
Salut tuturor,
Citind postarile din urma m-am cam lamurit cum sta treaba.Daca am inteles eu bine la Energie electrica Hidro e pe primul loc urmata de Nova.
In schimb la Gaze naturale urmand logica comparatorului ANRE  Nova dispare din schema !!?? Dar am primit oferta de 485 / Mwh (fara TVA)
si atunci ar fi pe primul loc (cel care este pe primul loc ANRE are 620 /Mwh) vorbim de pret gaz (PG) fara celelalte cheltuieli. In concluzie as alege la Gaz :
NOVA iar la Electricitate Hidro.Vreau sa-mi spuna cineva daca rationamentul meu este bun,din cei care s-au confruntat deja cu aceiasi probleme.
P.S.Stie cineva care a facut recent trecerea de la Nova la Hidro cam cat dureaza si cum e mai usor de facut? Multumesc

#2583
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Da este corect ce ai spus.
Hidroelectrica astazi a lansat platforma online de contractare.
Daca totul este bine cam in 30 de zile devi client.

https://client.hidro....ro/contractare

#2584
pius

pius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 15.02.2006
Multumesc pentru promtitudine.Chiar doream sa intreb cum e mai SIGUR (SIMPLU) sa fac trecerea la Hidro :
1.prin transmiterea documentelor prin email sau
2.prin portalul deschis de Hidro pentru clienti noi

#2585
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Salutare

Voi schimba la EE pe Hidroelectrica.
La GN insa mai astept, desi am primit notificarea cu 485lei. Voi la gaze ce ati ales? Vad ca pe ANRE nova e cu cel mai mic pret

#2586
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
Acum la stiri cica urmeaza sa scada tarifele la gaze si energie.

Aveti idee unde gasesc codul POD la factura de energie pt client nova.
Pe un site am gasit info ca incepe cu RO dar nu am gasit.


#2587
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
POD-ul il gasesti in partea dreapta, sub numele clientului, deasupra codului de bare.

#2588
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
Merci mult de ajutor.

@altuser09 speram sa nu fie acel cod.
Am numarat 25 de caractere.
Nu incape sa il trec in spatiul liber.

#2589
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
pe factura nova scrie foarte clar Cod POD...

#2590
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
Deci mai asteptam sa vedem daca mai scade tarful pt energie la hidroelectrica?
Imi expira contractul la energie in martie.
Pot sa aplic de azi pt hidroelectrica daca mai am contract la nova si in februarie?

#2591
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
Poti sa aplici linistit.

#2592
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
Din pacate mama are Buletin de identitate si nu pot aplica pe portal.
Trebuie sa trimit toate datele pe mail.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate