Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Broker de actiuni (B. Transilvania)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Nu sunt taxe lunare la BT-Capital Partners, am cont inactiv de 2 ani de zile și nu am plătit nimic.

Teoretic nu ar trebui să scazi sub 5000 lei contul, cel puțin în prima perioadă. Dar, da, nu te împiedică nimeni să scoți o parte din bani ulterior. Eu am doar câțiva lei rămași în cont, dar am acces la platformă în continuare.

Tradeville are o platformă mai prietenoasă, în funcție de natura exercițiului didactic, poate fi mai avantajos să ai cont acolo.

#20
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Pe termen lung vorbind, daca place schema invatacelului, parca am mai multa incredere in astia. Au sucursala in fiecare oras mare...

#21
mariu85

mariu85

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 01.08.2018
Daca ai acțiuni la ei plătesti o taxa pentru serviciile de custodie. E destul de mică taxa.

La BT Capital Partners cel mai mult te va costa când vei cumpăra/vinde acțiuni (eu investesc doar in companii internaționale). E o parte fixa in tranzacție (parca 10 euro, dar depinde) + o parte variabila (din suma investita când cumperi).

#22
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
Merci.

Actiunile in sine sunt pe numele cumparatorului, si sunt tinute de Depozitarul central, corect?

Ca la altii, cum ar fi trading 212, am auzit ca actiunile sunt la un alt broker de fapt, si ca nu apartin celui care le-a platit ...

#23
ssergg

ssergg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2007

View Postyndy, on 11 ianuarie 2021 - 07:16, said:

Nu sunt taxe lunare la BT-Capital Partners, am cont inactiv de 2 ani de zile și nu am plătit nimic.

Teoretic nu ar trebui să scazi sub 5000 lei contul, cel puțin în prima perioadă. Dar, da, nu te împiedică nimeni să scoți o parte din bani ulterior. Eu am doar câțiva lei rămași în cont, dar am acces la platformă în continuare.

Tradeville are o platformă mai prietenoasă, în funcție de natura exercițiului didactic, poate fi mai avantajos să ai cont acolo.

Bună. BT-Capital tranzacționeaza Eurobonduri? De exemplu XS2434895558?
Mulțumesc anticipat

#24
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010

View Postssergg, on 20 iunie 2022 - 05:25, said:

Bună. BT-Capital tranzacționeaza Eurobonduri? De exemplu XS2434895558?
Mulțumesc anticipat
Din păcate nu știu, cum spuneam am contul inactiv de peste 3 ani acum.

#25
ssergg

ssergg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2007

View Postyndy, on 20 iunie 2022 - 11:40, said:

Din păcate nu știu, cum spuneam am contul inactiv de peste 3 ani acum.
Multumesc,

Scuze pentru raspunsul intarziat, dar nu stiu cum sa setez notificarile pe subiectul urmarit

Am sunat direct la BT-Trade si m-au lamurit...

#26
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
BT-Capital tranzacționeaza obligatiuni ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate