Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

marxismul negru = marxism rusesc?

  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
n-avem ce sa vorbim pe subiect ca tu vezi decat ca ei avanseaza , eu zic ca depinde si ce sistem au , degeaba zici ca is destepti ca eu iti zic ca la ei e educatie si de stat , si exista si ajutoare date celor fara venituri

#38
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005

 Hunor_66, on 07 ianuarie 2021 - 11:03, said:

(https://isss.umn.edu...Education/2.pdf)

oh da, ca il trimiti la scoala in fundul gol. nu trebuie sa ii iei echizite, transport, sa-i dai de mancare..... e mai simplu sa il dai la mumnca de la 14 ani decat sa il tii la scoala, si asta nu e valabil numai pentru ei. Cam toate familiile sarace fac la fel


Am in familia extinsa exemplu de medic militar fiu de taran plugar, o urmat medicina militara in perioada interbelica.
Parintii i-or trimis doar mancare (pita, branza, slana, carnati) si ceva bani de buzunar in perioada de liceu si facultate, in rest o trait numai din bursele de merit.
In muntii Banatului localnicii m-or invatat o vorba cand lucram acolo: "saracului ii porti traista". Posted Image


E irelevant ce exemple cunosti tu fiindca e total irelevant dpdv statistic, outliers sunt putini si nu reprezinta vasta majoritate

Nici macar sa cositoreasca vase de cupru nu mai stiu...

That's rasist... dar deja stiam ca esti rasist Posted Image

Cat la suta din familii de culoare traiesc pe welfare, comparativ cu familiile albe ?
Ai o statistica ?


Da am, dar ce conteaza? Daca esti sarac si nu ai alternativa normal ca apelezi la wellfare. Insa in mintea ta nu poti intelege ca ei o fac de nevoie, nu de placere.
(Hai , baga placa aia de wellfare-queens care asteapta cecul dar nu se duc la munca)

https://www.business...watchdog found.

Edited by takillya, 07 January 2021 - 16:20.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate