Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

plata impozit pe parcare separat

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011
Bună! Știe cineva dacă se poate plăti la un moment dat NUMAI taxa de parcare, fără impozitul pe locuință? Mulțumesc.

#2
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

 Mirela2012, on 05 ianuarie 2021 - 11:48, said:

Bună! Știe cineva dacă se poate plăti la un moment dat NUMAI taxa de parcare, fără impozitul pe locuință? Mulțumesc.
da. merge, dar depinde de sector. la 4, a zis baluta ca cei care nu-si platesc toate darile pierd locul de parcare.

Edited by Gbr_smt, 05 January 2021 - 11:52.


#3
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011
Sunt in sectorul 2, si platesc toate darile, dar impozitul pe locuita tb recalculat si pana se rectifica greseala, as vrea sa pot plati parcarea. Unde pot plati separat? Pe ghiseul.ro nu merge.

#4
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

 Mirela2012, on 05 ianuarie 2021 - 11:59, said:

Sunt in sectorul 2, si platesc toate darile, dar impozitul pe locuita tb recalculat si pana se rectifica greseala, as vrea sa pot plati parcarea. Unde pot plati separat? Pe ghiseul.ro nu merge.
la sectorul 4 e un site separat unde se poate plati online, dar si la niste statii de plata numite SelfPay. nu stiu la 2 pe unde se poate plati. vezi poate merge si acolo cu SelfPay?

Uite aici un link util:

https://www.impozite....ro/modalitati/

#5
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007

 Mirela2012, on 05 ianuarie 2021 - 11:48, said:

Bună! Știe cineva dacă se poate plăti la un moment dat NUMAI taxa de parcare, fără impozitul pe locuință? Mulțumesc.
La S4 se plateste la selfpay, parcari, nu ai treaba cu restul.

 Mirela2012, on 05 ianuarie 2021 - 11:59, said:

Sunt in sectorul 2, si platesc toate darile, dar impozitul pe locuita tb recalculat si pana se rectifica greseala, as vrea sa pot plati parcarea. Unde pot plati separat? Pe ghiseul.ro nu merge.
Se plateste si la posta, nu stiu daca se ia si separat.

Ce trebuie sa recalculeze la S2? Am vazut ca au pus pe site impozitele.

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,369
  • Înscris: 01.12.2001
Pe ghișeul.ro.
Alegi să plătești ce vrei.
Momentan însă e zero la mine.

Edit. Ieri era zero, azi a apărut impozitul doar într-o localitate.
Mai am și în altă localitate și acolo d zero.

#7
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Incearca pe ghiseul.ro sa faci plata. Totusi, pana in martie mai e timp? Crezi ca dureaza asa mult?

#8
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 08.02.2007
La dracu cu [email protected]
Am incercat sa fac plata impozitului pentru apartamentul mamei care a decedat asta primavara (inca nu am facut succesiunea, urmeaza in cateva luni) si nu ma lasa, ca trebuie cardul ei bancar... ce prostie... conteaza din ce cont se face plata?
Ca doar nu oi fi eu cel prost sa platesc impozitele la toti, doar la cei la care vreau.
Un cont simplu, asa ca la furnizori, apoi platesti "factura" cu orice card ai la dispozitie, nu se poate?


Attached File  Ghiseul.JPG   55.67K   20 downloads

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,369
  • Înscris: 01.12.2001
Chiar că e o mare prostie asta cu plata folosind doar cardul proprietarului.
Nu are buton de feedback? Scrie-le un mesaj.

Încearcă plata fara autentificare
Attached File  Screenshot_2021-01-06-08-39-39-090_com.android.chrome.jpg   95.99K   11 downloads

#10
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Trebuie cardul celui care solicită cont doar la înregistrare pe ghișeul.ro.Ptr. plăți se poate folosi alt card.

#11
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 08.02.2007

 ioonell, on 06 ianuarie 2021 - 08:46, said:

Trebuie cardul celui care solicită cont doar la înregistrare pe ghișeul.ro.Ptr. plăți se poate folosi alt card.

De ce? Poate ca solicitantul nu are card si va plati cu cardul sotului/fratelui/copilului/etc...

 dorin_2k, on 06 ianuarie 2021 - 08:40, said:

Si de unde sa iau cuantumul? Ori trebuie sa dau telefon la primaria respectiva (la 500km) si sa stau de vorba cu zeci de roboti telefonici si proaste care stau cu mana in pzd si habar nu au pe ce lume traiesc, sau sa bat cei 500 km doar pentru asta...

#12
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,884
  • Înscris: 22.12.2005

 dorin_2k, on 06 ianuarie 2021 - 08:40, said:

Chiar că e o mare prostie asta cu plata folosind doar cardul proprietarului.
Nu are buton de feedback? Scrie-le un mesaj.

Încearcă plata fara autentificare
Screenshot_2021-01-06-08-39-39-090_com.android.chrome.jpg

nu e asa. eu am platit acum pt cineva cu cardl meu. pesemne ca e alta speta acolo.

#13
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Se vede clar în poză că încearcă să se înregisteze pe ghiseul.ro.În termeni și condiții scrie clar,,Titularul cardului trebuie să corespundă cu solicitantul datelor de acces''

Edited by ioonell, 06 January 2021 - 09:06.


#14
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,884
  • Înscris: 22.12.2005
clar nu are habar cum merge asta :)

oricum nu se poate face nimic in cazul lui - fara succesiune nu ai ce taxe sa platesti ca nu mai ai CI-ul. si daca era contul facut nu stiu cat de legal era ( intra in alta probleme ), asta daca mai exista dupa ce se preda CI-ul la primarie..

#15
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 08.02.2007

 foxbat, on 06 ianuarie 2021 - 09:07, said:

clar nu are habar cum merge asta Posted Image

Cine nu are habar sa citeasca ce scrie acolo? Colegul de mai sus a vazut bine. Incerc sa inregistrez utilizator (mama mea) la Ghiseul.ro, fiind vorba despre imobil (inca) pe numele ei... . La inregistrare imi cere un card bancar. Am toate datele ei, mai putin cardul bancar... card care a fost "inchis" odata cu decesul ei.
Am incercat sa pun cardul meu, functional, valid si in termen... nu merge.

 foxbat, on 06 ianuarie 2021 - 09:07, said:

oricum nu se poate face nimic in cazul lui - fara succesiune nu ai ce taxe sa platesti ca nu mai ai CI-ul. si daca era contul facut nu stiu cat de legal era ( intra in alta probleme ), asta daca mai exista dupa ce se preda CI-ul la primarie..

Asta e aia cu "sa vedem cum fierbem margica" sau "pe unde se pisa gaina", nu?

Edited by bonygy, 06 January 2021 - 09:12.


#16
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,884
  • Înscris: 22.12.2005
nu stiu ce zici dar daca am inteles eu bine tu vrei sa inregistrezi un decedat! pare ca e ok asta ?

Sa o primeasca si s-o ierte Dumnezeu pe mama ta! Fie-i tarana usoara!

#17
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 08.02.2007

 foxbat, on 06 ianuarie 2021 - 09:14, said:

nu stiu ce zici dar daca am inteles eu bine tu vrei sa inregistrezi un decedat! pare ca e ok asta ? Pai ce importanta are? Apartamentul este pe un nume, este un bun impozabil, pentru care trebuiesc platite niste taxe, indiferent daca proprietarul este in viata sau nu, sau daca succesiunea s-a facut sau nu. Nu este singurul caz, sunt multe cazuri in care nepotii platesc impozite pentru un teren pe numele bunicului, mort in urma cu 30 de ani sau chiar mai in urma, prin WW2. Crezi ca la plata taxelor cere cineva sa se prezinte proprietarul? Numai online vad ca se cere asta, parca birocratia e mai mare in spatiul online... revenim iarasi la cozi interminabile si hartii falfaite pe culoare in fata ghiseelor...

Sa o primeasca si s-o ierte Dumnezeu pe mama ta! Fie-i tarana usoara! Multumesc.

Edited by bonygy, 06 January 2021 - 09:27.


#18
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 bonygy, on 06 ianuarie 2021 - 08:52, said:

De ce? Poate ca solicitantul nu are card si va plati cu cardul sotului/fratelui/copilului/etc...



Aceeasi problema am intampinat si eu anul trecut la sotie. Nu avea card (pe numele ei) si nu a putut crea cont. De platit am vazut ca accepta orice card pe orice nume. Cred ca de aia are si "plata fara cont". N-am urmat pasii pentru plata fara cont (din motive de cont existent).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate