Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

WiFi Call și VoLTE pe iPhone 12 pro Max

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Salut! Având cartela digi cu serviciile volte și wifi Call active, in momentul in care am introdus-o in noul telefon (iPhone 12 pro MAX), am constatat ca nu funcționează. Volte îl pot activa din meniu dar nu funcționează ( nu apare hd la apel)  iar Wifi Call nu apare in meniu. Telefonul este neverlocked, cumpărat din România. Soluții?? Multumesc!

#2
RoliSoft

RoliSoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.05.2007
Nu este carrier bundle pentru Digi pe iOS, fiindca nu vor sa plateasca certificarea. Nu va functiona pana Apple nu decide sa fie lasat la liber.

Asta e aplicabil si pentru 5G.

#3
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Înseamnă ca niciodată nu va fi wifi Call digi pe iPhone.

#4
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Nu se știe când vor lansa digi VoWifi pt iPhone , poate ne fac o surpriza plăcută anul acesta , dar cu cât creste nr de iPhone-uri in rețea sigur vor fi interesați și de acest aspect .

#5
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
Facem o petiție :)

#6
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Dacă se aduna destul de multe sesizări online sau telefonice poate se vor grăbi lucrurile in lansarea acestui serviciu .

#7
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,190
  • Înscris: 26.06.2009
Digi nu este operator "certificat" Apple. Nu stiu daca mai vinde iPhoane, dar si cand le vindea erau aduse "pe sub mana" pentru ca nu aveau contract direct cu Apple.

#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,749
  • Înscris: 14.10.2008

 RoliSoft, on 04 ianuarie 2021 - 18:00, said:

Nu este carrier bundle pentru Digi pe iOS, fiindca nu vor sa plateasca certificarea. Nu va functiona pana Apple nu decide sa fie lasat la liber.

Asta e aplicabil si pentru 5G.

Din aceasta cauza a trecut Catalin al nostru la Orange. Dezamagitor. Eu am luat numai telefoane 100% compatibile cu reteaua Digi, nu am zis ca Aifon sa fie neaparat Aifon. Nici nu as da atatia bani. Nici nu folosesc smartfonul la alte chestii in afara de vorbit (putin), Youtube, Whatsapp, GPS in treacat cand si cand, poze rar, filmari deloc, ceva speed test si putin browsing, in special cel cu poze sau meme-uri.

 Xman_ghio, on 04 ianuarie 2021 - 18:33, said:

Digi nu este operator "certificat" Apple. Nu stiu daca mai vinde iPhoane, dar si cand le vindea erau aduse "pe sub mana" pentru ca nu aveau contract direct cu Apple.

Dar si Apple-ul lacom cere multi bani pe ceferticarea asta.

#9
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011

 skyspot1, on 04 ianuarie 2021 - 17:57, said:

Volte îl pot activa din meniu dar nu funcționează ( nu apare hd la apel)

Dar unde te-ai astepta tu sa apara "HD la apel" pe iPhone?

#10
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,479
  • Înscris: 30.08.2017
Mi se pare o prostie să trebuiască să plătești către Apple ca operator pentru a avea niște funcționalități banale disponibile.

#11
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,770
  • Înscris: 30.08.2006
E un feature care este oferit gratuit de operatorii de telecomunicatii. Apple nu poate impaca cu termenul asta niciodata.

#12
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,904
  • Înscris: 14.11.2004
@Leo2006: Este gratuit pe piata la noi si altele mai dinamice, dar in State, plateai si pentru USB Tethering, de aici si moda asta proasta a lui Apple sa ceara bani pentru activare functii pe telefon. Pentru HD Voice, VoLTE si WiFi as plati o optiune modica ca sunt utile, iar 5G este inclus doar in anumite abonamentele la operatorii mari precum Orange sau Vodafone.

#13
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Stiam ca Wifi call si VOLTE nu sunt DELOC disponibile la cartela prepaid Digi... sa inteleg ca acum sunt disponibile la cartela prepaid ?

#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003

 skyspot1, on 04 ianuarie 2021 - 18:04, said:

Înseamnă ca niciodată nu va fi wifi Call digi pe iPhone.
Deci alt operator.

#15
Musxt

Musxt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 23.11.2020

 dagobar, on 04 ianuarie 2021 - 20:32, said:

Stiam ca Wifi call si VOLTE nu sunt DELOC disponibile la cartela prepaid Digi... sa inteleg ca acum sunt disponibile la cartela prepaid ?
Nu sunt decăt pt abonament.

#16
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
E vorba de abonament

#17
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Un alt topic in care ne dam cu parerea despre ce sau ce nu cere Apple, desi nimeni nu stie exact si nici nu avem de unde afla.

Eu zic ca important e ca:
1. VoLTE functioneaza bine-merci pe iPhone la Digi
2. VoWiFi nu mi se pare un serviciu ajuns la maturitate, mai ales pe Digi. Din cate am inteles nici la orange nu o duce excelent, dar asta e alta discutie. Poate asta e si unul dintre motivele pt care serviciul nu e inca disponibil la Digi pe iPhone.

Restul e can-can.

#18
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,479
  • Înscris: 30.08.2017
La Orange o duce excelent, am o zona a casei unde semnalul lipsește complet și vorbesc numai prin Vowifi. N-am avut până acum probleme.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate