Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Despre Revelionul TVR 2021, făcut de Vacanța Mare

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#19
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Acum, unii zic că neo-marxiștii de la USR, bla, bla, bla...

Bun, hai să vedem dacă Pro TV ar fi acceptat un astfel de program...

Și nu vorbesc de content, ci de costuri/rating.

View Postgeorge_alexandru, on 04 ianuarie 2021 - 12:46, said:

Nu am văzut ce-au făcut ăia, dar dacă au făcut doar bășcălie, nu văd unde e problema. Măcar haz de necaz să facem în perioada asta. Ce-i drept, Mugur Mihaiescu s-a poziționat constant anti masca, anti restricții, probabil de aici și conflictul.

El a zis aseară că nu a contestat nicio măsură, dar a fost la protestele "anti-COVRIG".

Că tot vorbea aseară de comunism, și cum USR-iștii sunt comuniști:

https://www.g4media....anti-covid.html

#20
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
Păi aia zic, omul avea un istoric în spate, insă in același timp, dacă doar a făcut bășcălie și nu propagandă, nu văd unde e problema. Pană la urmă, măcar haz de necaz să facem, că o sa mai dureze pană ieșim din rahatul ăsta cu Covidul.

Edited by george_alexandru, 04 January 2021 - 12:52.


#21
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

View Postgeorge_alexandru, on 04 ianuarie 2021 - 12:51, said:

Păi aia zic, omul avea un istoric în spate, insă in același timp, dacă doar a făcut bășcălie și nu propagandă, nu văd unde e problema. Pană la urmă, măcar haz de necaz să facem, că o sa mai dureze pană ieșim din rahatul ăsta cu Covidul.

Nu cred că se puteai găsi alții care să facă bășcălie?!

#22
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
Și pe ce criterii să facă selecția? Până la urmă analizezi actul în sine, nu opinia actorului despre situație.

#23
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004
Nepoții lui Troțki s-au supărat? :))

#24
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,786
  • Înscris: 17.12.2019

View Postmiki07, on 04 ianuarie 2021 - 12:37, said:

Primul lucru care ar trebuie schimbat, este legea aia din 1994, după care funcționează TVR și RRA.
Adică dezbaterea e pe lege? Atunci să vedem proiectul de lege în dezbatere publică și ne dăm cu presupusu. Că la votul în parlament iese tot cum doresc ei.

#25
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,409
  • Înscris: 20.02.2008
Doar trepanatii si retardatii au inteles ca problema ridicata de respectivul de la cultura e faptul ca s-a facut mishto de presedinte.
Restul am inteles  ca problema a fost ca s-au platit din bani publici (foarte multi - 140.000 EURO)  o bascalie ieftina cu batut pla de toate masurile anticovid. In plina pandemie, astfel de emisiune la un post national e cel putin bizara. Cand vedem si suma respectiva platita de noi toti ca acei terminati mintali sa se scălămbăie luand la mishto pe cei ce s-au chinuit sa limiteze raspandirea unui virus mortal... ne dam seama ca a fost cu interes si ca TVR trebuie depolitizata.

Dovada ca totul a fost o mizerie e faptul ca TVR s-a clasat pe locul 5 ca audienta. Mizeria a atras doar mizerie.

Edited by ioppo, 04 January 2021 - 13:19.


#26
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Si totusi, comparam ce a dat TVR cu ceilalti? M-am uitat la Antena 1 (nu ca mi-as fi dorit, ci pentru ca acolo a vrut majoritatea) si nu m-a dat pe spate. Aceeasi emisiune a lui Dan Negru, emisiune difuzata in fiecare an si cu (aproximativ) aceleasi bancuri si vulgaritate vizuala.

Totusi, am aruncat un ochi si la TVR (in momentele de publicitate de la Antena, inainte de miezul noptii) si nu mi s-au parut deplasati. Bine, nici nu sunt cel mai mare fan Vacanta Mare (o parte din glume, la fel, destul de rasuflate), dar parca n-a fost megalomania celorlalti.

PS: show-urile de la Antena (si ProTV) imi lasa o impresie acra. In afara de bulane dezbracate si oligofreni de la ora 5 parca nu ii vad (sigur stirile imi lasa impresia asta) si le compar ca fiind aur turcesc (adica mult cupru/spoiala).

Sincer, revelionul asta a fost cel mai slab din ultimii ani. "Concurenta" 0 pentru program, indiferent de canal.

#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmiki07, on 04 ianuarie 2021 - 12:19, said:

Voi, ce ziceți?
Se discuta in mai multe locuri in social media, trebuie comisie parlamentara si toti psdistii din TVR sa plece. Si-au batut joc de oameni si masuri, zadarnicirea combaterii epidemiilor scrie pe ei. Asta nu este satira !
Poate fi vazuta ca o razbunare a psdistului de la Vacanta Mare caruia i se sparcaie afacerile de cand cu pandemia.

Eu as propune in parlament un defounding partial Posted Image

View Postioppo, on 04 ianuarie 2021 - 13:17, said:

Dovada ca totul a fost o mizerie e faptul ca TVR s-a clasat pe locul 5 ca audienta. Mizeria a atras doar mizerie.
Normal, tvr a cam pierdut audienta urbana, a ramas prin rural unde nu are lumea alternative.

Edited by andreic, 04 January 2021 - 13:45.


#28
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,409
  • Înscris: 20.02.2008
Comparam cand TVR e din bani publici.
Antena si proTv puteau sa bage si desene cu MIhaela. Ca era pe banii lor.

SI TVR puteau sa bage Vacanta Mare non stop. Dar nu cu programul ala "servit" pentru conspirationisti.

#29
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
In primul rand ceea ce se presupune a fi umor difuzat pe majoritatea posturilor romanesti este un umor de cea mai proasta calitate.
De Revelion n-am constatat decat o manelizare a tuturor programelor, unde urlau manele sau momente umoristice de cea mai joasa speta.
Sa fiu bine inteles: sunt pentru parodierea la maxim a politicienilor dar daca umor inseamna ceea ce se difuzeaza in general acum sunt tare dezamagit.
Pe niciun post TV romanesc nu am mai vz.ceva de calitate de ani buni iar ceea ce se intampla acum in TVR si in SRR este un jaf pe banul public, aceste doua institutii sunt capusate de nepotisme si lefuri stabilite discretionar pt.clientela politica si copilasii de bani gata.

#30
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Eu zic sa schimbam CNA. Problema este acolo, nu la televiziuni. Atat timp cat CNA permite emisiuni de incultura sa se desfasoare la audiente maxime (intre orele 22-02 audientele sunt de prime time la revelioane), toate posturile vor juca pe cartea castigatoare (care le aduce bani).

Daca as fi patron de televiziune, as baga la maxim tot ce mi-ar aduce profit (profit=publicitate=telespectatori) si as mulge boul si de ultimul strop de caimac.

Tin minte ca prin 2000 TVR dadea cultura la greu, iar celelalte doar chilotei. N-a zis nimeni nimic, doar erau bani publici. Acum, ca a dat-o de gard (mai mult sau mai putin), toata lumea a sarit in sus ca sunt bani publici...

#31
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Rolul televiziunii nationale ar trebui sa fie strict de informare/culturalizare si sa lase manelele si umorul de bodega.
Televiziunea nationala TREBUIE sa promoveze etaloanele culturii si stiintei gen Celibidache, Iorga, Traian Vuia, Henri Coanda, George Enescu si multi altii care au contribuit la patrimoniul cultural si national.
Nu au ce cauta Bobonete, Bendeac, Mihaiescu si alti "umoristi" ca ei. Ca sa nu mai vb.de Vijelie, Salam, Jean si alte asemenea "valori" nationale...
Sunt atatea alte posturi private care pot promova ce vor ei dar nu pe banul public.

#32
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,231
  • Înscris: 27.10.2007
nu prea ma mai uit la televizor, iar la TVR deloc, dar inteleg ca de revelion am fost injurati pe banii nostri ?!?

atunci hai sa ne uitam atent : TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR Internaţional și TVR Moldova.
plus  cinci studiouri teritoriale: Cluj, Craiova, Iaşi, Timişoara, Tîrgu-Mureş.
un buget de 389 milioane lei.
Circa 2400 de anagajti permanenti. mai multi angajati decat telespectatori, cum spunea cineva pe net.
Voua nu vi se pare prea mult ???
lasat doar un singur TVR, cu un program de interes national stiri, cultura, agricultura restul "creatorilor" pusi pe liber, in piata concurentiala.

Edited by strongsss, 04 January 2021 - 14:14.


#33
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 24.02.2011
@Valmont43: de acord, dar din păcate la noi nici valorile nu sunt bine delimitate. Pe lângă cei mai sus amintiți, o Eugenia Vodă sau un Cătălin Ștefănescu n-au nici o greață să-i bage în aceeași oală cu niște indivizi compromiși ca Leșe, Tudor Gheorghe, Puric etc.

Edited by sandel1, 04 January 2021 - 14:20.


#34
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 31.03.2005
Au ce cauta, pentru ca reprezinta Romania, fie ca vrem fie ca nu ne dam seama. Dar sa fie spalati, si la port si la vorba, si sa fie ca taria la masa 50gr. de caciula.
Vacanta Mare era o alternativa populara  la Divertis , in anii de inceput. Cu glumele lor din topor si injuraturi deturnate , la adresa tuturor fie tap fie cucuvea etc.
Si o manea merge la un pahar, si o lautareasca cum numai unii manelisti stiu canta.

#35
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View PostPololica, on 04 ianuarie 2021 - 13:59, said:

Eu zic sa schimbam CNA. Problema este acolo, nu la televiziuni. Atat timp cat CNA permite emisiuni de incultura sa se desfasoare la audiente maxime (intre orele 22-02 audientele sunt de prime time la revelioane), toate posturile vor juca pe cartea castigatoare (care le aduce bani).

Daca as fi patron de televiziune, as baga la maxim tot ce mi-ar aduce profit (profit=publicitate=telespectatori) si as mulge boul si de ultimul strop de caimac.

Tin minte ca prin 2000 TVR dadea cultura la greu, iar celelalte doar chilotei. N-a zis nimeni nimic, doar erau bani publici. Acum, ca a dat-o de gard (mai mult sau mai putin), toata lumea a sarit in sus ca sunt bani publici...
Hai ca doar nu poți sa mergi cu emisiunea la CNA înainte, sa o aprobe. Aia pot reacționa după.
Si sistemul e idiot, la un moment dat luase latrina 10k de euro amenda pentru emisiunile cu vulpita. Pai suma aia, sunt banii făcuți numai cu o singura pauza de publicitate.

#36
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Bascalie covid a fost pe multe posturi de Revelion, probabil ca asta cer romanii, asta face rating. Mi se pare aiuritor. Urmeaza programe de Revelion pe tema cancerului si a violurilor, probabil.
Pe urma m-au dezgustat si temele de Revelion legate de Iohannis dar si de Ceausesti. Il impusti pe Ceausescu dupa care il bagi in scenete ?! WTF, ceva e foarte gresit cu natia asta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate