Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vanzare tigari si bauturi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
goleagabi9

goleagabi9

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2020
Va salut!
De curand am inchiriat un spatiu in care o sa fac un aprozar. As vrea totusi sa bag si un stand cu tigari, o vitrina cu sucuri si bere, cat si 1,2 rafturi cu cipsuri si pufuleti (sunt cateva parculete in zona).
Am nevoie de o autorizatie suplimentara in afara de adaugarea codului caen specific fiecarei activitati?
In mare de ce acte as avea nevoie? Momentan sunt la inceput cu deschiderea SRL-ului..pentru aprozar stiu ce-mi trebuie, m-am interesat..dar pentru restul nu am gasit raspunsuri la toate intrebarile mele.
Multumesc si la multi ani!

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu sunt in domeniu, dar stiu ca de cativa ani, multe magazine, baruri, restaurante, au renuntat sa vanda tigari, ca au aparut ceva taxe in plus si nu mai era rentabil.

#3
mediasick

mediasick

    sferto-doct, corect politic, fan multiculti, vax lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,119
  • Înscris: 21.08.2017
toti vand pe FB tutun, tigari, etc

nu are sens sa vinzi la taraba

#4
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 goleagabi9, on 03 ianuarie 2021 - 21:50, said:

Va salut!
De curand am inchiriat un spatiu in care o sa fac un aprozar. As vrea totusi sa bag si un stand cu tigari,
nu câștigi mai nimic la țigări, atât prețul de achiziție cât și cel de vânzare sunt puternic controlate și reglementate.
Cei care vând o fa mai mult în speranța că le intră cineva în mazin să cumpere țigări și se mai agață de altceva. Sau lanțurile mari de magazine care au oricum trafic mare și nu-i mare încurcătură să țină și un dulap cu țigări la casa de marcat.
Cred că ai câștiga mai mult să expui avocado sau ceaiuri de plante în loc de țigări, ar fi o folosire mai lucrativă a spațiului.

#5
goleagabi9

goleagabi9

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.10.2020
Va multumesc pentru răspunsuri! Nu intenționez sa ma îmbogățesc din țigări.. nu urmaresc profitul, numai ca mulți au întrebat dacă bag și țigări și da.. poate ii mai “agat” când intra sa ia țigări.. o bere.. având ca activitate principala aprozarul. Bine.. eu o sa fac și asigurari acolo (dețin cod RAF), o sa aduc și pâine, un aparat de cafea de la LavazZa .. chestii de umplutura.. ca sa aduc oameni.

#6
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
aprozar cu tigari chiar n-am mai vazut

#7
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
mai bine pui fructe uscate,confiate,seminte,alune,acaju etc

banane uscate

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate