Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este cu declaratiile cerute ce...

Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season
 Informatii complete despre servic...

tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker
 Schimbare difuzor Golf 7

Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...
 Aurora Store

Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare

Recomandare smartwatch pentru copii!

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

• Grup: Senior Members
La ce i-ar trebui unui copil, smartwatch? Azi nu mai poti iesi, dom'le, daca n-ai 'unspe mii de accesorii si gadget-uri la tine. Smartwatch-ul il vad util, celor care chiar practica un sport activ sau au ceva probleme cu inima, nivelul de oxigen etc. Daca practici un sport, din an in paste sau il iei doar ca sa de-a bine la mana, mai bine nu.

Edited by Vlad_22, 03 January 2021 - 23:59.

maladetz

maladetz

Senior Member

maccip, on 03 ianuarie 2021 - 21:32, said:

Eu am luat varianta de 1GB/ 8GB, fara stick de memorie, dar poti lua fara probleme si varianta mai ieftina. Practic nu ai nevoie de memorie deoarece aplicatiile sunt practic inutile din cauza dimensiunii ecranului.
E bun Wazapul,(pentru apeluri, nu scris)
Dar se configureaza greu fara un maus blutut (sau tastatura cred) din cauza ca tre sa bagi parolele la conturi pe o tastatura minuscula.
Dupa ce l-ai configurat conturile de google si wazap, practic nu mai ai nevoie de tastatura. De vazut ce se scrie pe watsap vezi, dar nu poti scrie decat daca ai degete de 2mm grosime.
Posted Image

Sa nu iei 2G deoarece nu merge pe Digi. Cel mai bun abonament pentru ceasul asta e cartela digi DIVA 2€/ 3 luni.
Si apoi 3G/4G au precizie mai buna pentru A-GPS.

maccip, on 03 ianuarie 2021 - 21:32, said:

Eu am luat varianta de 1GB/ 8GB, fara stick de memorie, dar poti lua fara probleme si varianta mai ieftina. Practic nu ai nevoie de memorie deoarece aplicatiile sunt practic inutile din cauza dimensiunii ecranului.
E bun Wazapul,(pentru apeluri, nu scris)
Dar se configureaza greu fara un maus blutut (sau tastatura cred) din cauza ca tre sa bagi parolele la conturi pe o tastatura minuscula.
Dupa ce l-ai configurat conturile de google si wazap, practic nu mai ai nevoie de tastatura. De vazut ce se scrie pe watsap vezi, dar nu poti scrie decat daca ai degete de 2mm grosime.
Posted Image

Sa nu iei 2G deoarece nu merge pe Digi. Cel mai bun abonament pentru ceasul asta e cartela digi DIVA 2€/ 3 luni.
Si apoi 3G/4G au precizie mai buna pentru A-GPS.
Vad ca pe site astia spun sa-i anunti din timp de limba in care vrei sa-ti vina ceasul, limba standard cu care vine fiind germana, tu a trebuit sa le trimiti vreun email sau l-ai comandat pur si simplu?

maccip

maccip

45 ani

Nu, nimic. A venit in engleza.

Insa, daca-l comanzi, ceva important. Are o aplicatie chinezeasca ce trebuie sa aiba niste drepturi. Daca acea aplicatie nu are drepturile corespunzatoare, controlul la distanta nu merge(daca folosesti aplicatia cu care vine el).
Problema e ca indiferent de limba, optiunile sunt scrise in chineza.
Inainte de update la android, retine optiunile si setarile vizavi de acea aplicatie deoarece am impresia ca updatele la android le-a bulibasit la mine. Fiind scris totul in chineza, practic nu intelegi ce setezi acolo, am setat la misto.
Sau.. nu-i mai fa niciun update, nu cred ca are rost. Eu am apucat la ale mele si dupa aia m-am chinuit cu aplicatia aia sa-i setez pe-acolo.
Restul aplicatiilor sunt in engleza, nu-i problema, aia e o aplicatie hidden sau ceva, apare doar la setarile pentru aplicatii.

Si daca retii setarile inainte de update, dami-le si mie. :D

maladetz

maladetz

Senior Member

Ce aplicatie ai folosit pentru localizarea prin GPS?

maccip

maccip

45 ani

Folosesc google maps.
Dai share din contul copilului de google catre tine si aia e tot.
Daca-i faci cont google, sa nu bagi data reala de nastere a copilului, altfel te freaca la cap ca-i minor si te pune sa-l dadacesti la orice prostie. Fa-l si tu de 18 ani macar.

onisifor12

onisifor12

Junior Member

Salutare, noob question: puteți să-mi recomandați un smartwatch cu vitezometru low budget?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate