Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?
 

Se mai vine cu botezul pe pandemie?!

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
203 replies to this topic

#37
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,236
  • Înscris: 05.06.2002
o sa se vada peste cateva saptamani rezultatul petrecerilor de revelion, in numar de internati la ATI. in momentul de fata multi fac teste rapide si stau acasa, nu se interneaza (nu-i recomandat, dar asta se inatampla), dar cei care fac forma grava ajung la spital invariabil. la vreo trei saptamani dupa revelion putem vedea cam ce au reprezentat petrecerile pt pandemie.

Edited by Fane, 03 January 2021 - 20:17.


#38
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View PostNotsure, on 03 ianuarie 2021 - 19:26, said:

Tu realizezi ca aia care nu se vindeca, adica 1 la 200, mor? Nu cred...

Eu daca iti pun in fata 200 de lozuri, unul cu executie si celelalte 199 cu premii de 1 mil euro, risti sa tragi?


Relax.
Pe bolnavii de cancer nu-i intreaba nimeni daca vor sau nu sa traga lozuri.Ei mor fara sa stie ce ar fi avut de castigat
In ziua de azi nu mai exista decat Covidul asta nenorocit.Si "eroii" pe care i-a generat,bineinteles.Ceilalti au devenit statistica ucigatoare de realitati.

#39
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Daca apare ii deschid usa si il intreb - Parinte, te risti ?
Tocmai ce am avut guvidu'


#40
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005

View Posteiffel, on 03 ianuarie 2021 - 20:18, said:

Daca apare ii deschid usa si il intreb - Parinte, te risti ?
Tocmai ce am avut guvidu'
felicitări, hai sa te pup....ar fi un raspuns decent

#41
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,236
  • Înscris: 05.06.2002

View Posteiffel, on 03 ianuarie 2021 - 20:18, said:

Daca apare ii deschid usa si il intreb - Parinte, te risti ?
Tocmai ce am avut guvidu'
sa vezi atunci cum instant ii trece curajul... :D

#42
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005

View PostFane, on 03 ianuarie 2021 - 19:53, said:

o forta intunecata.
e ailaltă....vezi ca le confunzi.

#43
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

felicitări, hai sa te pup....ar fi un raspuns decent
Pai chiar l-am avut. Pe 31 am avut voie sa ies din casa, prima zi.
Deci sunt imun. El nu stiu daca e...

#44
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,236
  • Înscris: 05.06.2002
tuseste de doua ori in fata lui pt efect dramatic... :)

#45
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Preotii sunt o categorie de risc, mananca mult si prost(bucataria romaneasca) si fac sport putin.
Daca ajung la ATI stim pe cine o sa aleaga medicii ca sa puna ventilatorul dintre un preot si un tanar, nu incape indoiala.

#46
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
si de unde sa-ti aduca nene covidul daca omul nu prezinta simptome? se transmite prin piele?
bah eu zic sa va impacati cu ideea de moarte ca nu ste stie ce vor descoperi despre noua tulpina din Africa de Sud sau ce variante noi vor apare.
vi-e frica sa nu dati ochii cu Creatorul vostru dupa ce i-ati balacarit Imparatia pe forum?
iaca eu nu ma tem sa mor cu demnitate, am fost asta vara prin pelerinaje, am calatorit si in alte interese, frecventez des biserica... nu am patit nimic.
in timp ce altii in jurul meu, cu masca si masuri, ferindu-se la maxim, ochii-n 4 sa nu sara guvidu pe ei din copaci... s-au infectat. Si nu de la biserica.
dar au supravietuit toti. Is bine mersi.
atata va mai panicati, parc-ati fi domnisoare, o sa dormim in buncare, sa traim 100 de ani!
si daca n-ar umbla popa, virusul tot ar exista, e acelasi risc, nu mai scormoniti aiurea. Nu zic sa nu ne luam masuri de bun simt, dar exagerati, n-ai cum sa eviti virusul, te poti proteja si doar atat, restul - voia Domnului.

View Posteiffel, on 03 ianuarie 2021 - 20:24, said:

Pai chiar l-am avut. Pe 31 am avut voie sa ies din casa, prima zi.
Deci sunt imun. El nu stiu daca e...
Omul isi face datoria, asa e obiceiul. Nu esti ortodox practicant sau nu vrei sa deschizi, nu deschizi, nu da nimeni buzna. Isi vede de drum. Acuma el de unde sa stie ca tu nu esti cu ortodoxia?

#47
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,236
  • Înscris: 05.06.2002

View Postodastramosilor, on 03 ianuarie 2021 - 20:29, said:

iaca eu nu ma tem sa mor cu demnitate...
moartea n-are nimic glorios in ea.

#48
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,483
  • Înscris: 30.08.2017

View Postdenky, on 03 ianuarie 2021 - 19:09, said:

Trageau de poarta ca apucatii. Clopotei si alte alea. Din cauza unora ca astia nu imi pun sonerie la poarta.

Trebuia să pui cainele pe ei.

#49
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,236
  • Înscris: 05.06.2002

View Postdenky, on 03 ianuarie 2021 - 19:09, said:

Trageau de poarta ca apucatii. Clopotei si alte alea. Din cauza unora ca astia nu imi pun sonerie la poarta.
asa de flamanzi erau?

#50
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,483
  • Înscris: 30.08.2017

View Postmercur68, on 03 ianuarie 2021 - 19:31, said:


La mine preotul a venit cu masca si cu manusi in maini, cantaretii lui au stat afara, nu s-a pupat crucea (ma rog, sau cum se practica in fanteziile tale ca sa se linga ), si-a cerut permisiunea ca sa intre in casa, a zis ca daca nu vrem face doar afara sau deloc. Agiazma a dat doar daca ai cerut, niciodata nu au cerut bani si nici nu au comentat niciodata ca e mult sau putin. Da si asta se intampla la Sibiu.

Din păcate mai sunt și d-ăștia altfel decât ce scrii tu acolo, vezi Teodosie și gașca lui sau pe la București d-ăștia pentru care biserica e afacere.

#51
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostFane, on 03 ianuarie 2021 - 20:31, said:

moartea n-are nimic glorios in ea.
am zis doar ca e o realitate
si daca sunt cazuri in care te poti feri cu foarte multe sanse de succes (conducand prudent, mestecand in voie, samd) in fata unui virus e mai dificil. Asta una. A doua e ca situatiile prezinta acelasi grad de risc. Nu se transmite mai mult de la biserica, oricat ati arde-o voi ofuscati aicea. Chiar daca s-au adunat mai putini oameni la biserici, manastiri si pelerinaje, cazurile nu au explodat. Inclusiv dupa Pastele 2.0 al lui Teodosie si dupa impartasanii cu aceeasi lingurita. Stiu ca sunteti disperati sa gasiti nod in papura, dar ce sa vezi, la un moment dat tot mori si dai ochii cu Cel Batran.

#52
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,236
  • Înscris: 05.06.2002

View Postodastramosilor, on 03 ianuarie 2021 - 20:31, said:

iaca eu nu ma tem sa mor cu demnitate, am fost asta vara prin pelerinaje, am calatorit si in alte interese, frecventez des biserica... nu am patit nimic.
in timp ce altii in jurul meu, cu masca si masuri, ferindu-se la maxim, ochii-n 4 sa nu sara guvidu pe ei din copaci... s-au infectat. Si nu de la biserica.
dar au supravietuit toti. Is bine mersi.
atata va mai panicati, parc-ati fi domnisoare, o sa dormim in buncare, sa traim 100 de ani!
daca ai fi facut asta ca sa ajuti niste copii cu probleme, niste cazuri sociale, niste bolnavi aflati la nevoie aveai tot respectul meu. dar cum tu ai facut asta ca sa ingrasi buzunarele unor popi smecheri.... valoare sociala 0, chiar negativa.

View Postodastramosilor, on 03 ianuarie 2021 - 20:38, said:

am zis doar ca e o realitate
si daca sunt cazuri in care te poti feri cu foarte multe sanse de succes (conducand prudent, mestecand in voie, samd) in fata unui virus e mai dificil. Asta una. A doua e ca situatiile prezinta acelasi grad de risc. Nu se transmite mai mult de la biserica, oricat ati arde-o voi ofuscati aicea. Chiar daca s-au adunat mai putini oameni la biserici, manastiri si pelerinaje, cazurile nu au explodat. Inclusiv dupa Pastele 2.0 al lui Teodosie si dupa impartasanii cu aceeasi lingurita. Stiu ca sunteti disperati sa gasiti nod in papura, dar ce sa vezi, la un moment dat tot mori si dai ochii cu Cel Batran.
obviously

Edited by Fane, 03 January 2021 - 20:40.


#53
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004

View PostFane, on 03 ianuarie 2021 - 20:38, said:

daca ai fi facut asta ca sa ajuti niste copii cu probleme, niste cazuri sociale, niste bolnavi aflati la nevoie aveai tot respectul meu. dar cum tu ai facut asta ca sa ingrasi buzunarele unor popi smecheri.... valoare sociala 0, chiar negativa.
n-am ingrasat nici un buzunar, poate doar al organizatorului, al pensiunii un de am stat si al benzinarilor.
cele cateva lumanari cumparate, nu ingrasa pe nimeni.
ma implic si in social, cu siguranta mai mult decat tine, dar nu presupune deplasare, e local.
colac peste puapaza, is bine mersi!

#54
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,218
  • Înscris: 24.05.2006
Pe principiul:

[ https://scontent-lhr8-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/107801302_3174122295968846_541094184191872309_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=uQW70OiID9UAX-UO8vT&_nc_ht=scontent-lhr8-1.xx&oh=9068c738e3234abebe249a112a486dcc&oe=6015FF39 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate