Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Splaiul Unirii 219

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007

View Postwargod, on 01 aprilie 2021 - 15:08, said:

Vorbim totusi de sectorul 3 aici,unde e primar Negoita, unul dintre cele mai corupte sectoare cand e vorba de constructii imobiliare. Sunt zeci de complexe imobiliare cu probleme in acest sector, cazuri cu mult, mult mai grave. In sectorul 3 s-a construit total haotic , nerespectandu-se nimic , nici o regula. Vad numai pe strada mea,  blocuri noi, care nu au respectat regimul de inaltime sau mai grav care sunt lipite de alte imobile, luandu-le acestora soarele. Sectorul 3 e un haos total, de neimaginat. Spaga si orice aviz  e semnat, raiul mafiei imobiliare.
E rai in toata Romania. Daca vorbim de Bucuresti, Nicusor a zis ca la 2 ar fi cele mai multe probleme.

#38
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 27.04.2021
Va salut,

Am sa fiu succint, am fost la vizionare, zona imi place, fiind aproape de Dambovita. Cu toate acestea, daca mergeti la vizionare o sa vedeti un lucru foarte ciudat care m-a facut sa fug de acest proiect, unele apartamente au vedere intr-un zid. Ce arhitect serios ar face asa ceva in 2020 (sau cine stie cand a fost desenata schita)?????

Acest lucru ma face sa ma gandesc la cat de bine e realizat blocul.

O alta problema majora este ghena din interiorul blocului, noilor constructii le este interzis sa aiba asa ceva (vezi proiecte similare din zona Roka/Core/......).

Evident ca am renuntat la achizitie.

Succes!

#39
Fabregas44

Fabregas44

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.12.2021
Bună ziua! Aveți vreo informație nouă despre acest bloc? A achiziționat până la urmă cineva și dacă da, care sunt impresiile? Mulțumesc anticipat.

#40
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 27.04.2021

View PostFabregas44, on 14 decembrie 2021 - 13:04, said:

Bună ziua! Aveți vreo informație nouă despre acest bloc? A achiziționat până la urmă cineva și dacă da, care sunt impresiile? Mulțumesc anticipat.

Constructia stagneaza, cel putin la exterior! Au montat niste cadre de geam, apoi le-au dat jos. Unele etaje au caramida la exterior, altele BCA, foarte ciudat. Inteleg ca termenul initial era septembrie, acum au zis ceva de februarie, dar la cum se prezinta situatia nici in aprilie 2022 nu o sa fie finalizat.

#41
Fabregas44

Fabregas44

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.12.2021
Mulțumesc, George. Poate ne ajută vreun cumpărător cu mai multe informații.

Am fost la șantier. Structura e trainica, încalzire in pardoseală Tecce, pereții drepți, compartimentări ok, spații vitrate foarte mari. Erau schele montate pentru fațadă. Evoluția lucrărilor îmi pare și mie problematică....n-au avansat un termen cert de finalizare. Poate are cineva info din interior și dorește să împărtășească...

Edited by Dany_Darke, 16 December 2021 - 20:39.


#42
bogdan_gm

bogdan_gm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2007

View PostFabregas44, on 16 decembrie 2021 - 19:39, said:

Mulțumesc, George. Poate ne ajută vreun cumpărător cu mai multe informații.

Am fost la șantier. Structura e trainica, încalzire in pardoseală Tecce, pereții drepți, compartimentări ok, spații vitrate foarte mari. Erau schele montate pentru fațadă. Evoluția lucrărilor îmi pare și mie problematică....n-au avansat un termen cert de finalizare. Poate are cineva info din interior și dorește să împărtășească...

Nu sunt cumparator, dar am fst si eu la vizionari in vara aceasta, cand erau cam 3 nivele ridicate. Oamenii de la vanzari imi garantau ca in septembrie, maxim octombrie voi fi mutat. Deci n-as avea incredere in orice termen ar avansa acum. Dezvoltatorii sunt la primul bloc, experienta putina si cam dubiosi.

#43
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 27.04.2021
Eu am trecut chiar zilele trecute pe acolo si este destul de clar faptul ca mai au o lunga perioada de munca. La exterior sunt la nivelul de acum 2 luni (sau poate un mic avans). Chiar nu cred ca mai devreme de Iunie/Iulie cineva se va muta acolo. După finalizarea construcției documentele durează aproximativ 2 luni.

#44
Fabregas44

Fabregas44

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.12.2021
Salut! Am încheiat un antecontract pentru un apartament în acest complex in urma cu câteva luni. Mi s-a avansat ca termen de finalizare luna august. Am trecut pe la bloc și încă nu e finalizată fațada, de interior nici nu mai vorbesc....lucrările merg foarte încet. Mai este cineva care a achiziționat si îmi poate împărtăși experiența sa? Am impresia că, singur fiind, îmi exprim degeaba nemulțumirile, lucrările având același ritm lent de avansare.

#45
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,584
  • Înscris: 16.03.2008
Ritmul e foarte lent, ii vad zilnic. O mana de oameni doar.

#46
ionut_p71

ionut_p71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.08.2006
Cum s-a finalizat actiunea in instanta ? Nu se demoleaza blocul ? S-au inteles partile in proces ?

#47
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 27.04.2021
Au 19 actiuni in instanta, care dintre ele?

Legat de finalizare, am scris acum ceva timp "iulie" termen de finalizare, imi dau seama ca am fost mega optimist, in cel mai fericit caz, termenul de finalizare este septembrie/octombrie.

#48
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,584
  • Înscris: 16.03.2008
Ritmul e ceva mai alert de vreo săptămână, se pare ca s au limitat la nr de etaje. Foarte imorala aceasta construcție, e o casa frumoasa cu curte mare chiar lângă bloc, pe colt. I au scăzut valoarea și calitautea locuirii.

#49
wargod

wargod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 29.05.2003
Am trecut si eu pe langa ei astazi. Este foarte improbabil sa termine lucrarile anul asta. Inca este foarte mult de treaba acolo. Ceea ce nu mi-a placut la proiectul asta sunt balcoanele foarte mici, terasele inexistente de 3 metri , o gluma proasta, la fel si parcarea doar in sistem Klaus, la un pret exorbitant. Din ce am inteles la parter cica ar fi o clinica iar ultimele etaje sunt rezervate copiiilor dezvoltatorului.

#50
CUCUL

CUCUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 21.04.2022
Intre timp au reusit sa ajunga pe europa libera cu constructia lor ilegala:

https://romania.euro...e/31970288.html

Inainte sa va ganditi macar sa cumparati interesati-va si de procesele pe care le au.

#51
octavian_c

octavian_c

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.07.2021
Mai stiti ceva despre acest bloc? Ar trebui sa fie finalizat deja. Pe site mai apar aprtamente de vanzare.

#52
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 27.04.2021
Este inca blocat proiectul, regimul de inaltime este peste limita zonei si vecinii inteleg ca au facut plangeri. Am trecut zilele trecute si la blocul din spate inca se vede betonul. Nu cred ca sunt prea mari sanse ca cineva sa se mute pana in mai-iunie. Trebuia finalizat teoretic din iunie 2022.

#53
arfidx2

arfidx2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 17.09.2022
Sper sâ-l dărâme iar cei vinovați să facă pușcărie!

#54
Petru_Lungu

Petru_Lungu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2023
Despre ce blocaj este vorba mai exact? Trec aproape zilnic pe langa bloc fiind in drumul meu spre serviciu si vad ca este forfota mereu de muncitori, semne ca nu s-a suspendat activitatea. Chiar zilele trecute am observat ca dintr-o masina de la mobexpert coborau mobila deci cred ca oamenii deja se muta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate