Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Splaiul Unirii 219

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
softr88

softr88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.07.2017
Și-a cumpărat cineva apartament aici? Cum a fost interacțiunea cu ei după ce ați semnat/plătit antecontractul?

#20
Sorinamihai1

Sorinamihai1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.02.2021
Am achizitionat apartament in acest complex in Noiembrie. Zona m-a intrigat sa cumpar aici plus constructia care este foarte solida. Finisajele propuse sunt peste cele din zona. Gresie si faianta porcelanosa, incalzire in pardoseala, centrala proprie, fatada ventilata...multe plusuri. Oamenii sunt foarte seriosi. Seful de santier Marian m-a convins sa cumpar facandu-mi un tur al santierului.

L-am cunoscut si pe dezvoltator la semnarea antecontractului si nu am nimic de reprosat... el mi-a spus ca vor sa gazduiasca o clinica la spatile comerciale. Relatia noastra nu s-a schimbat, ba din contra mi se pare ca ne-am apropriat mai mult.

Stie cineva daca e necesar sa-mi cumpar un loc de parcare sau pot parca in zona?

#21
Xperion

Xperion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 04.03.2007

View PostSorinamihai1, on 05 februarie 2021 - 12:41, said:

Am achizitionat apartament in acest complex in Noiembrie. Zona m-a intrigat sa cumpar aici plus constructia care este foarte solida. Finisajele propuse sunt peste cele din zona. Gresie si faianta porcelanosa, incalzire in pardoseala, centrala proprie, fatada ventilata...multe plusuri. Oamenii sunt foarte seriosi. Seful de santier Marian m-a convins sa cumpar facandu-mi un tur al santierului.

L-am cunoscut si pe dezvoltator la semnarea antecontractului si nu am nimic de reprosat... el mi-a spus ca vor sa gazduiasca o clinica la spatile comerciale. Relatia noastra nu s-a schimbat, ba din contra mi se pare ca ne-am apropriat mai mult.

Stie cineva daca e necesar sa-mi cumpar un loc de parcare sau pot parca in zona?

Esti dispus sa dai atatia bani pe apartament dar te zgarcesti la locul de parcare?

#22
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,602
  • Înscris: 16.03.2008
Da Sorina, cumpara-ti te rog loc de parcare, sa fie al tau, nu mi-l lua pe al meu gratis de pe splai.

#23
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

View PostSorinamihai1, on 05 februarie 2021 - 12:41, said:

Am achizitionat apartament in acest complex in Noiembrie. Zona m-a intrigat sa cumpar aici plus constructia care este foarte solida. Finisajele propuse sunt peste cele din zona. Gresie si faianta porcelanosa, incalzire in pardoseala, centrala proprie, fatada ventilata...multe plusuri. Oamenii sunt foarte seriosi. Seful de santier Marian m-a convins sa cumpar facandu-mi un tur al santierului.

L-am cunoscut si pe dezvoltator la semnarea antecontractului si nu am nimic de reprosat... el mi-a spus ca vor sa gazduiasca o clinica la spatile comerciale. Relatia noastra nu s-a schimbat, ba din contra mi se pare ca ne-am apropriat mai mult.

Stie cineva daca e necesar sa-mi cumpar un loc de parcare sau pot parca in zona?

Sorina, sigur nu esti dezvoltatorul care si-a facut un cont ca sa isi promoveze proiectul?

#24
Sorinamihai1

Sorinamihai1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.02.2021

View PostXtremePWN, on 05 februarie 2021 - 21:25, said:



Sorina, sigur nu esti dezvoltatorul care si-a facut un cont ca sa isi promoveze proiectul?


Mi-as fi dorit eu sa fiu dezvoltatorul😄
Eu doar imi spun parerea, din postura de actual cumparator...Sa inteleg ca acest forum este facut doar pentru a spune lucruri negative despre proiecte?

#25
rsd_2000

rsd_2000

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2021
Am fost la vizionare la inceputul lunii ianuarie si mi s-a oferit un pret bun pentru un apartament pozitionat spre nord. Am mai asteptat in speranta ca vor mai scade preturile luna aceasta, am revenit la ei, insa defapt au marit pretul cu 8k...

#26
zicugol

zicugol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 14.06.2020

View Postrsd_2000, on 06 februarie 2021 - 11:35, said:

Am fost la vizionare la inceputul lunii ianuarie si mi s-a oferit un pret bun pentru un apartament pozitionat spre nord. Am mai asteptat in speranta ca vor mai scade preturile luna aceasta, am revenit la ei, insa defapt au marit pretul cu 8k...

Ce vrajeala are omul... Cont creat special ca să atragă fraierii să cumpere ACUM. Că așa vor ei.

Se pare că dezvoltatorul a găsit acest thread. Deci stimate dezvoltator dacă tot ai intrat ne poți spune de ce instanța ți-a oprit lucrările?

#27
mindreader

mindreader

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.04.2018
Buna seara,
A mai fost cineva de curand sa se intereseze de vreun apartament aici?
Cand au termen de finalizare? au litigii in derulare?



#28
wargod

wargod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 29.05.2003
M-am uitat la ei pe site si am fost la fata locului . Pare o constructie cam ciudata , cu apartamente cu un balcon , absolut ridicol de mic,aproape inexistent. Pentru acea zona pretul mi se pare destul de mare , nu reflecta pretul zonei. Nu mai vorbesc, ca e la o strada, intens circulata.Banuiesc ca initial a fost proiectata ca si o cladire de birouri dar apoi din cauza pandemiei, dezvoltatorul i-a schimbat utilitatea.

#29
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,602
  • Înscris: 16.03.2008
Pentru apartamente a fost proiectata, nu m-am interesat de le , suprafata, pret (stiu ca e mare si nu ma intereseaza).
Au avut un litigiu, nu stiu cum s-a stins, cei din casele din jur nu sunt deloc happy. Mai mult, le-a scazut valoarea proprietatilor (caselor) de langa bloc. Cine a dat autorizatia de construire e un criminal, bloc de 10+ etaje in zona de case, bloc imoral.

#30
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
Daca s-ar aplica legea, astia nu ar avea cum sa continue si nu ar putea castiga procesul cu acei proprietari de la vilele de langa. Bloc de 10 etaje in zona de case P+1 si mai mult de atat, lipit de niste case. Eu am fost sa vizionez acum ceva vreme, in ideea unei garsoniere pt chirie, insa preturile sunt absurde comparativ cu valoarea chiriilor si a zonei respective. Am si niste dubii cu cei 2 useri care si-au cumparat acolo si ridica in slavi constructia, pentru ca sunt prezenti si pe topicul Core unde au numai opinii negative. Sa fie oare dezvoltatorul care incearca sa traga in jos concurenta din zona? :) Are si Core marile lipsuri ale lui; pe mine ma socheaza ca sunt oameni dispusi sa dea 130-140 mii pe 3 camere cu 52mp utili la Core, asa ca nu ma mira ca ar fi aici oameni dispusi sa dea 190 mii pe 3 camere; e vorba aia romaneasca cu cine e prost intre ala care cere si ala care da. Asta in eventualitatea in care vor termina constructia, ca pare liniste mare pe santier.

#31
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,602
  • Înscris: 16.03.2008
Se lucreaza, sunt chiar langa mine si-i vad zilnic. Nu stiu daca si cum s-a rezolvat litigiul. Un colos de 10 etaje intr-o zona relativ linistita si veche de case. Nicusor nu poate face nimic in cazul asta?

#32
wargod

wargod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 29.05.2003
Vorbim totusi de sectorul 3 aici,unde e primar Negoita, unul dintre cele mai corupte sectoare cand e vorba de constructii imobiliare. Sunt zeci de complexe imobiliare cu probleme in acest sector, cazuri cu mult, mult mai grave. In sectorul 3 s-a construit total haotic , nerespectandu-se nimic , nici o regula. Vad numai pe strada mea,  blocuri noi, care nu au respectat regimul de inaltime sau mai grav care sunt lipite de alte imobile, luandu-le acestora soarele. Sectorul 3 e un haos total, de neimaginat. Spaga si orice aviz  e semnat, raiul mafiei imobiliare.

#33
bogdan_gm

bogdan_gm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2007
Buna ziua, a cunoscut cineva dezoltatorul? Poata sa spuna daca sunt/par oameni seriosi?

Un lucru suspect mi se pare faptul ca dezvoltatorul (SC Smaland SRL) a dat pe mai multe site-uri de anunturi certificatul de urbanism pt aceasta constructie ca fiind pierdut (am atasat screenshot). Are cineva idee ce s-a intamplat sau de ce ar face asa ceva?

https://www.anunturi...1-d1995318.html

Multumesc!

Attached Files



#34
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

 bogdan_gm, on 03 aprilie 2021 - 22:45, said:

Buna ziua, a cunoscut cineva dezoltatorul? Poata sa spuna daca sunt/par oameni seriosi?

Un lucru suspect mi se pare faptul ca dezvoltatorul (SC Smaland SRL) a dat pe mai multe site-uri de anunturi certificatul de urbanism pt aceasta constructie ca fiind pierdut (am atasat screenshot). Are cineva idee ce s-a intamplat sau de ce ar face asa ceva?

https://www.anunturi...1-d1995318.html

Multumesc!

Ca sa il refaca cu "mici" modificari?

#35
wargod

wargod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 29.05.2003

 bogdan_gm, on 03 aprilie 2021 - 22:45, said:

Buna ziua, a cunoscut cineva dezoltatorul? Poata sa spuna daca sunt/par oameni seriosi?

Un lucru suspect mi se pare faptul ca dezvoltatorul (SC Smaland SRL) a dat pe mai multe site-uri de anunturi certificatul de urbanism pt aceasta constructie ca fiind pierdut (am atasat screenshot). Are cineva idee ce s-a intamplat sau de ce ar face asa ceva?

https://www.anunturi...1-d1995318.html

Multumesc!
Din ce am auzit  ,se pare ca dezvoltatorii sunt de etnie roma, deci nu ma mira asemenea manevre.

Edited by wargod, 04 April 2021 - 20:31.


#36
bogdan_gm

bogdan_gm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2007

 wargod, on 04 aprilie 2021 - 20:30, said:

Din ce am auzit  ,se pare ca dezvoltatorii sunt de etnie roma, deci nu ma mira asemenea manevre.

Eu nu inteleg exact care e manevra - e suspect intr-adevar, dar de ce ar face asa ceva dezolvatorul? Daca declari CU-ul ca si pierdut, nu e ca si cum a disparut, exista original si la primarie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate