Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Estrada TV devine News România

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
160 replies to this topic

#145
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018

CAZUL eStrada TV continuă. Au fost prinși cu mâța-n sac de CNA. Pocora: „Mi se pare că suntem mințiți”


Cei de la eStrada TV au fost prinși cu mâța-n sac de CNA. După discuții lungi săptămâna trecută și un control la vechiul sediu, ieri s-a stabilit că postul și-a schimbat studioul și licența de emisie fără acordul CNA. Au două săptămâni să se pună la punct.

CNA-ul a fost în control, acolo unde eStrada susținea că are regia de emisie, dar supriză: o altă firmă ocupa spațiile respective.

Aceste lucruri au făcut-o pe Cristina Pocora să afirme ironic:

„Este asa cum ne spunea domnul Rădoi”, a spus șefa CNA. Remus Rădoi, cel la care a apelat Poliția în cazul Caracal și reprezentantul postului, le explica celor de la CNA chiar în urmă cu o săptămână că televiziunea eStrada încă emite de la vechiul sediu.

Ieri, discursul lui Rădoi s-a schimbat rapid. Mai exact, acest le spunea membrilor CNA că:

„Încă emiteam de acolo săptămâna trecută, dar a trebuit să mutăm echipamentele. Încă din 2019, când ați ridicat licența, am fost nevoiți să ne luăm sculele de acolo. A rămas o perioadă lungă acel MCR (regia de emisie - n. red) de acolo. A trebuit să mutăm săptămâna trecută MCR-ul acolo”, a spus Rădoi.

Explicații schimbate ale lui Rădoi, care în urmă cu o săptămână le spune celor din CNA că un paznic are cheia de la regia de emisie aflată în vechiul sediu, au stârnit iritare printre membrii CNA:

„Mi se pare că suntem mințiți. S-a adaptat repede discursul. Parcă suntem luați așa de copii mici și naivi care nu înleg. Mi se pare sfidător”, a mai spus Cristina Pocora.

După ce au constatat neregulile de la eStrada TV - schimbarea sediului și a licenței fără acord - CNA i-a somat pe oficialii postului să intre în legalitate. Ce înseamnă acest lucru?

Pe scurt, să se pună la punct cu actele. Adică să trimită toate documentele prevăzute de lege, pentru schimbare sediului (astfel să obțină o nouă autorizație de la CNA) și pentru schimbare licenței (la început eStrada emitea prin satelit, dat acum emite prin fibra optică).

Termenul dat de CNA este jumătatea lunii decembrie.

Bizarul caz al postului eStrada TV

Subiectul eStrada TV a ajuns săptămâna trecută pe masa CNA. Televiziunea a încasat două amenzi. Pe de-o parte, au fost sancționate derapajele legate de vaccin, iar pe de altă parte stația a fost amendată pentru câteva chestiuni de ordin „birocratic”.

Remus Rădoi, personajul care deținea niște firme de pază și la care a apelat Poliția să o găsească pe Alexandra Măceșanu în cazul Caracal, reprezintă la CNA postul eStrada TV.

Amenzile primite, pe scurt:

- Pentru conținut, adică emisiunile pe subiectul vaccinării, postul a fost amendat cu 10.000 de lei.

- Pentru că nu a furnizat CNA-ului înregistrările emisiunilor, stația a mai încasat o amendă, mai mică ce-i drept, de 5.000 de lei.

Oamenii din for aveau suspiciunea că eStrada și-a schimbat studioul de emisie fără acordul Consilului. Mai mult, când inspectorii au încercat să vadă un vechiul sediu al postului, „ar fi trebuit să aștepte după paznicul care avea cheia”, după cum le-a spus Remus Rădoi.

Tot Rădoi a recunoscut că postul nu mai emite prin satelit, ci prin fibră optică. Această schimbare necesita aprobarea CNA.

Cine e de vină? După Rădoi, tot CNA-ul

Cine e de vină pentru situația în care a ajuns postul eStrada TV? Remus Rădoi a afirmat, ieri, că tot CNA-ul ar fi de vină pentru că, spune el, „CNA-ul ne-a spus că nu dialoghează cu noi pentru că cererea nu a venit din partea persoanei potrivite”.

În fața CNA, reprezentantul postului - Remus Rădoi - a susținut că postul a notificat forul în ceea ce privește schimbările. Pe de altă parte, oamenii din forul audiovizual au explicat că oficial - „pe hârtie” - modificările nu s-au făcut.

Ca procedură, în relația dintre CNA  și televiziuni este desemnat un reprezentant legal din partea fiecărui post. Doar respectiva persoană poate notifica și cere acorduri, în numele postului de la CNA.

Aici problema ar fi legată chiar de acest aspect: cererile către CNA făcute de eStrada TV ar fi venit din partea altei persoane, nu a reprezentatului legal.

Sursa: https://www.paginade...-n-sac-20481857

#146
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 08.02.2006
Despre News vorbesc, mai exact despre cum a fost mângâiat pe cap și altora .....

#147
golden187

golden187

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 29.11.2020
facebook.com/watch/live/###watch_permalink&v=645172486890111

la cate cacaturi zice se si balbaie

Edited by golden187, 28 November 2021 - 19:46.


#148
golden187

golden187

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 29.11.2020

 golden187, on 28 noiembrie 2021 - 19:46, said:

facebook.com/watch/live/###watch_permalink&v=645172486890111

la cate cacaturi zice se si balbaie
mi s-a dus si postarea

#149
golden187

golden187

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 29.11.2020
FITI PE FAZA!!  VINE IGNATUL, SE TAIE SCROAFA!!

https://prnt.sc/22ud1hu

#150
Bobc

Bobc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.08.2020
Scandal monstru cu Șoșoacă la estrada tv


#151
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
Un alt stârv șoșocăresc.

#152
helioglobalus

helioglobalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.01.2013

 Alexis, on 29 octombrie 2021 - 11:53, said:

Am urmarit de curiozitate emisiunile postului. E un post de poze. Stirile sunt ilustrate cu poze. Emisiunile au materiale ilustrate cu poze. Nu au nici un material video. Studio pe chroma. Genericele par facute de un grafician drogat, orb, surd si fara maini.

Prezentatorii incearca sa citeasca de pe prompter. Reusesc cam in proportie de 18,6%.

Absolut toate programele sunt anti-vaccin, anti-big pharma, anti medici, anti masuri de reducere a infectiilor si propovaduiesc toate teoriile conspiratiei posibile. 98% din stiri sunt fake news sau stiri selectate si interpretate incat sa dea bine directiei editoriale a postului, restul de 2% e vremea.

Multumim, CNA.

cna.jpg

L-am mutat mai în față și am început să mă uit la el, pentru diversitate, că mi s-a urât de Gheorghiță rujatul și Râiea de aRahat pe toate posturile! Posted Image

#153
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,019
  • Înscris: 18.04.2017
Daca gunoiul asta a ajuns urmaribil nu o sa evoluam niciodata...

#154
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019

 helioglobalus, on 30 decembrie 2021 - 19:58, said:

L-am mutat mai în față și am început să mă uit la el, pentru diversitate, că mi s-a urât de Gheorghiță rujatul și Râiea de aRahat pe toate posturile! Posted Image

Bine ca te uiti la terminatii aia =))) Gherghita si Arafat sunt oameni ce au pregatire in domeniile lor, Bahmuteanu si toate maimutele de acolo, mint si dezinformeaza. Dar e bine ca se mai gaseste cate un "doftor" de facebook sa faca medicina acolo!

#155
and27

and27

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2015
Sper sa le taie CNA-UL firele cat mai repede ca ce se difuzeaza acolo....Dumnezeu cu mila pana si OTV era ceva mai decent

#156
Bobc

Bobc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.08.2020
Pare interesant postul estrada tv aștept varianta HD!

#157
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,165
  • Înscris: 22.02.2017
Mai bine ramaneai abonat la AKTA...

#158
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,019
  • Înscris: 18.04.2017

 Bobc, on 02 ianuarie 2022 - 18:57, said:

Pare interesant postul estrada tv aștept varianta HD!
Mai bine taceai...

#159
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,113
  • Înscris: 22.01.2004
E foarte bine ca exista astfel de posturi, impreuna cu altele, cum ar fi Romania tv, realitatea si antena 3. Dar postul asta exceleaza in misiunea sa de a se adresa masei de low education, low income, care trebuie mentinuta la acest nivel. Aceasta majoritate nu trebuie sa aspire la joburi mai bine platite, la o viata mai buna, la evolutie. Trebuie tinuti asa, sa fie multumiti cu ce au. Prosti dar multi ca sa citez sloganuri de la manifestatiile transmise de estrada. Cu cat mai multi prosti cu atat mai putina concurenta si cu atat mai usor de manipulat de noi, ceilalti, care nu suntem in target.

#160
golden187

golden187

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 29.11.2020
Mda, pana la urma prosti neprosti(cei de la carma postului), fac bani dupa "TARGET"

Edited by golden187, 03 January 2022 - 14:20.


#161
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
https://forum.softpe...117-estrada-tv/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate