Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

A.U.R., Proiectul de Tara, membri, simpatizanti

* * * - - 25 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14558 replies to this topic

#8569
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,298
  • Înscris: 28.07.2008
[ https://static.kcet.kcet.production.k2.m1.brightspot.cloud/dims4/default/e74007b/2147483647/strip/true/crop/444x334+0+0/resize/444x334!/format/webp/quality/90/?url=http%3A%2F%2Fkcet-brightspot.s3.amazonaws.com%2Flegacy%2Fsites%2Fkl%2Ffiles%2Fthumbnails%2Fimage%2Fchemtrail-insult.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8570
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,570
  • Înscris: 01.08.2005
Aoleoooo, deci asa a aparut covidul? Haur are dreptate! Posted Image

#8571
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017
Simion deja nu se mai fereste. A realizat si el ca lumea s-a prins ca el si AUR sunt niste javre rusofile.

Quote


"Un alt adevăr pe care tot noi trebuie să îl spunem este că România nu mai trebuie să finanţeze nici măcar cu un leu Guvernul de la Chişinău. Mi-e drag de unii miniştri de peste Prut, dar mai drag îmi este adevărul. Nu facem decât să finanţăm separatism antiromânesc finanţând acea guvernare. Sau finanţându-l pe primarul Chişinăului, antiromânul Ion Ceban. Asta fac, din păcate, cei care au pe mână banii noştri. Niciun leu pentru Guvernul de la Chişinău, după cum tot un adevăr pe care trebuie să îl spunem este că s-au alocat prea multe fonduri pentru refugiaţii care au venit din Ucraina", a spus Simion.


Edited by george_alexandru, 03 December 2022 - 17:52.


#8572
Raskolnikov25

Raskolnikov25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 20.08.2011

 george_alexandru, on 03 decembrie 2022 - 17:52, said:

Simion deja nu se mai fereste. A realizat si el ca lumea s-a prins ca el si AUR sunt niste javre rusofile.

Nici nu e greu de constatat, grupurile Facebook ale AUR, erau focare de propaganda anti UE si NATO, iar dupa 24 Februarie, in sectiunea de comentarii clocaie de prorusi, conspirationisti, putinisti. E locul unde ticalosii si prostii si iau doza zilnica de ura si indoctrinare.

#8573
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 24.07.2022
eu vad injurata ue pe toate ariile, pe motive corecte in general. deci majoritatea suntem aur-isti?

#8574
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Clar!
"Cine nu-i cu noi..."

Edited by garett, 04 December 2022 - 06:40.


#8575
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,085
  • Înscris: 27.02.2018

 Punter, on 04 decembrie 2022 - 03:21, said:

eu vad injurata ue pe toate ariile, pe motive corecte in general. deci majoritatea suntem aur-isti?
Da, că aceiași proști și ticăloși înjură și Ucraina și pupă în cur rusia. Că doar pe motive corecte trolii roșii îl idolizeaza și pe putin, nu?

#8576
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

 Punter, on 04 decembrie 2022 - 03:21, said:

eu vad injurata ue pe toate ariile, pe motive corecte in general. deci majoritatea suntem aur-isti?

Nu, doar aia care sunteti AUR-isti. Auristu' ii o subspecie aparte a euroscepticului, inglobeaza si alte calitati minunate si in general il gasesti la baza lantului trofic.

 garett, on 04 decembrie 2022 - 06:39, said:

Clar!
"Cine nu-i cu noi..."

... striga "ho - oooo"

#8577
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 mishuletzu, on 04 decembrie 2022 - 07:44, said:

... înjură și Ucraina și pupă în cur rusia.
Ai trei variante:
-înjuri și Ucraina și pupi în cur ruzzia
-înjuri și ruzzia și pupi în cur Ucraina
-înjuri și ruzzia și Ucraina și UE
Care este varianta corectă pentru un român ADEVĂRAT?

#8578
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,901
  • Înscris: 31.03.2003
Evident ca nu stiu care e varianta corecta pentru un roman adevarat, dar ma intreb de ce trebuie musai sa pupi pe cineva in cur?

#8579
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,085
  • Înscris: 27.02.2018

 garett, on 04 decembrie 2022 - 07:54, said:


Ai trei variante:
-înjuri și Ucraina și pupi în cur ruzzia
-înjuri și ruzzia și pupi în cur Ucraina
-înjuri și ruzzia și Ucraina și UE
Care este varianta corectă pentru un român ADEVĂRAT?
Variantele 1 și 3 cad din prima din simplul motiv că de ce ai înjură Ucraina, când ei au pățit de mulți ani ce am păți și noi românii verzi dacă nu am fi în NATO și UE pe care le înjură ticăloșii și idioții utili.
Deci rămâne varianta 2, că orice român adevărat susține Ucraina și urăște rusia, că știm "binefacerile" aduse de cioloveci din negura istoriei până azi,

#8580
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 oaspetele, on 04 decembrie 2022 - 08:02, said:

Evident ca nu stiu care e varianta corecta pentru un roman adevarat, dar ma intreb de ce trebuie musai sa pupi pe cineva in cur?
No idea, întreabă-i pe cei care țin musai să pupe UE în cur!

 mishuletzu, on 04 decembrie 2022 - 08:09, said:

...de ce ai înjură Ucraina...
Herța, Bucovina de Nord, Chilia, Ismail, Cetatea Albă...
Îmi place câți uită, voit sau nu, tot circul făcut de Ucraina cu Bâstroe și golful Musura, ping-pong-ul cu balizele de pe Brațul Chilia etc!
E doar o situație de "inamicul inamicului", ne convine, pragmatic vorbind, că îi frăgezesc pe ruși.
Dar faza cu pupatul în cur e exagerată, tbh.

 mishuletzu, on 04 decembrie 2022 - 08:09, said:

... dacă nu am fi în NATO
Dacă nu am fi în NATO, PUNCT!
UE nu doar că e o glumă proastă dpdv militar, e cățelul docil al Rusiei de câteva decenii bune!
Dacă era după UE eram oblast deja!

#8581
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,085
  • Înscris: 27.02.2018
Dacă ucrainenii au ceva să ne dea de la 1900 incoace, ai văzut ce frumos arată harta ungariei dodoloață cu județele noastre scrise în maghiară? Că înainte să ne preocupăm de teritoriile din afară, la noi își fac jocurile alții din afară chiar aici în interior.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RPrIhxS-QEA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cât despre alianța economică UE in timp de război, nu are cum să fie la nivelul NATO care e alianță militară, că în conflictul cu rusia mai au ceva de zis turcii, chinezii și indienii, iar pe ăia n-ai cum să îi bagi în UE oricât ai înjura -o.

#8582
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,998
  • Înscris: 30.07.2006

 Punter, on 04 decembrie 2022 - 03:21, said:

eu vad injurata ue pe toate ariile, pe motive corecte in general. deci majoritatea suntem aur-isti?

Ce arii? numai tembelii injura UE

#8583
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 mishuletzu, on 04 decembrie 2022 - 08:51, said:

Cât despre alianța economică UE in timp de război, nu are cum să fie la nivelul NATO
Nu zice nimeni să fie la nivelul NATO doar să nu fie cârpă:
https://www.hotnews....-securitate.htm
"Occidentul ar trebui să se gândească la modul în care să soluționeze nevoia Rusiei de garanții de securitate în cazul în care Vladimir Putin va accepta negocieri pentru a pune capăt războiului din Ucraina, a declarat președintele francez Emmanuel Macron"
Între macroul francez impotent și șoltul neamț pro-ruz eram mâncați complet dacă nu se implica SUA!

#8584
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
colegul, scurt pe doi. E sau nu viermele ala de simion putlerist pentru ca zice ca nu trebuie sa sustinem cu bani guvernul Maiei Sandu si implicit Moldova, acum?

#8585
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Scurt pe trei: e Basarabia o țară de oportuniști care îi pupă alternativ pe ruși și pe români în funcție de care dă mai mult?

#8586
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009

 garett, on 04 decembrie 2022 - 09:26, said:

Scurt pe trei: e Basarabia o țară de oportuniști care îi pupă alternativ pe ruși și pe români în funcție de care dă mai mult?

care acuma e condusa de pro-europeni si pro-romani. Deci trebuie sau nu sa ii ajutam pe moldoveni?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate