Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

A.U.R., Proiectul de Tara, membri, simpatizanti

* * * - - 25 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14568 replies to this topic

#8335
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Un articol, probabil platit de fortele oculte Posted Image, despre initiativele AUR:
https://www.digi24.r...u-popor-2098355
La final e o parte mai putin documentata, un tip care crede ca AUR e partid de opozitie...

Edited by TS030, 01 October 2022 - 08:16.


#8336
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,221
  • Înscris: 02.09.2014
AUR este o creatie 100% a serviciilor secrete, alea "nationaliste" si rusofile, dupa ce au vazut ca precedentele lor progenitori "Nou Dreapta" se pierd in colbul istoriei si al sondajelor de opinie, nereusind sa treaca, cu nici un chip, de un infim 1%.
Au speculat foarte bine apetenta romanului pentru mediul online, acolo unde partidul a aparut practic si s-a dezvoltat vertiginos, propaganda agresiva facuta in acest spatiu ajutandu-l sa obtina spectaculosul scor de la precedentele alegeri.
Cea mai mare realizare a lor de pana acum mie mi se pare a fi aceea ca nu s-au pulverizat in cateva luni, precum partidul lui Dan Diaconescu, care, daca numa inseala memoria, obtinuse chiar un scor mai bun decat AUR la alegeri, atunci cand au intrat in parlament.
In rest, partidul e plin de personaje dubioase, de escroci si alti oameni certati cu legea, care au reusit sa ii alunge din randurile lor pe putinii naivi care intrasera cu ganduri bune.
George Simion e un individ cel mult mediu ca inteligenta, clar manipulat din umbra de altii, care face doar ce i se spune. E un baiat luat din mijlocul unei galerii de fotbal iar astia din galerie nu duduie de inteligenta si cultura, sa fie clar! (Am facut parte din galeria unei echipe bucurestene asa ca vorbesc in cunostinta de cauza Posted Image ).
Va creste sau va scadea la urmatoarele alegeri? Ramane de vazut, mi-e mi-e teama ca or sa creasca si or sa obtina rezultate foarte bune, nu datorita prestatiei lor politice foarte bune, ci din cauza prostiei si lacomiei celorlalte partide de pe scena politica romaneasca.
Cum spunea cineva pe internet cand a aprut covidul "nu de virus ma tem ci de deciziile politicienilor nostri in ceea ce il priveste". Vazand gestionarea defectuoasa a pandemiei, care s-a soldat cu un numar infiorator de mare de decese in Romania, omul a avut perfecta dreptate.
Asa si cu AUR: nu de lucrurile pe care le face Simion trebuie sa ne temem, ci de deciziile celorlalte partide de la putere privind gestionnarea multiplelor crize care asalteaza acum Romania.

Edited by Costel2014, 01 October 2022 - 11:19.


#8337
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,329
  • Înscris: 31.08.2006

View PostCostel2014, on 01 octombrie 2022 - 11:15, said:

AUR este o creatie 100% a serviciilor secrete

                       Toate asa-zisele partide din Romania au legaturi cu serviciile secrete, fie ca sunt penetrate de mizeriile astea, fie ca sunt create de ele. Romanii trebuie sa traiasca iluzia "democratiei". Cu cat mai multe porcarii de partide, cu atat de mare va fi printre naivi credinta ca in Romania democratia duduie, alegeri libere si alte aiureli.

#8338
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012
Siiigur... "toti sunt la fel", lozinca promovata de securisti dovediti precum Voiculescu :rolleyes:

Hai sa revenim totusi la AUR: vad ca se lauda cu demisia lui Campeanu. Ce n-am vazut e sa fi facut efectiv ceva pentru a-l determina sa-si dea demisia. De investigatie s-a ocupat Emilia Sercan. Motiunea impotriva lui a fost depusa de USR si Forta Dreptei (sustinuta si de REPER).
Mai mult, prin iunie AUR a refuzat sa voteze o motiune impotriva lui Campeanu.

#8339
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 26.09.2010
Conteaza ca au facut ceva sau n-au facut? :))


Pentru votantii si admiratorii lor, conteaza doar ce scoate pe gura Simion. Daca el spune ca negrul e alb, nu au nevoie de nicio dovadă, vor spune si ei ca negrul e alb, deoarece Simion a afirmat asta. Practic, ciobanul dirijează turma de oi.


Ieri si azi mi-au tot aparut clipuri pe Tik-Tok cu asa zisa "decapitare" a lui Simion de catre autoritati. In comentarii gasesti spiritul pur aurist, care zace in admiratorii doctrinei aur.

Edited by innesat, 01 October 2022 - 12:49.


#8340
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View Postinnesat, on 01 octombrie 2022 - 12:47, said:

Conteaza ca au facut ceva sau n-au facut? Posted Image)
Conteaza, desigur. Macar pentru cei ce inca mai cred ca AUR reprezinta opozitie.

#8341
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostCostel2014, on 01 octombrie 2022 - 11:15, said:

] ).
Va creste sau va scadea la urmatoarele alegeri? Ramane de vazut, mi-e mi-e teama ca or sa creasca si or sa obtina rezultate foarte bune, nu datorita prestatiei lor politice foarte bune, ci din cauza prostiei si lacomiei celorlalte partide de pe scena politica romaneasca.

Mai e până atunci, își vor tăia craca de nenumărate ori..

#8342
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,336
  • Înscris: 29.07.2013
Si, cum ramane cu revulutia de maine, se mai tine au ba?!

Ca zicea El Lider Maximo ca vor da jos guvernul si mi-ar parea rau sa nu asist la asa ceva :)

#8343
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Mâine plouă.

#8344
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,133
  • Înscris: 27.02.2018
hauritii sunt opoziție controlată tot de ăștia vechi, ca in rusia lui Putin, deci vor mima scandalurile față de măsurile de guvernare.
Anti sistemul de carton făcut ca să mai ia voturi de la nemulțumiți, ca să nu le capitalizeze useristii, și împreună cu tătucii pesedezi le mai dau scatoalce, uneori la propriu, și penelistilor care au ajuns proștii satului de la principalul partid după alegeri.

#8345
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,114
  • Înscris: 03.07.2008

View PostdaniMMM, on 01 octombrie 2022 - 15:23, said:

Mâine plouă.

In caz de ploaie revolutia se tine in sala!

#8346
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Sau online, cum le place lor.

#8347
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Cică au rămas prostălăii și fără autocar, șoferul era fără tahograf, și mai nush ce, oricum- au pierdut licența de transport persoane. Să vezi iar urlete și bubulii și înscenări și Soros și colonie....

Edited by daniMMM, 01 October 2022 - 17:21.


#8348
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostdaniMMM, on 01 octombrie 2022 - 17:20, said:

Cică au rămas prostălăii și fără autocar, șoferul era fără tahograf, și mai nush ce, oricum- au pierdut licența de transport persoane.

:D I-o fi zis Simion "ce tahograf? Vii cu bossu' de Simion, cine ma opreste sa-mi ceara tahograf?". Well...

#8349
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostdaniMMM, on 01 octombrie 2022 - 17:20, said:

Cică au rămas prostălăii și fără autocar, șoferul era fără tahograf, și mai nush ce, oricum- au pierdut licența de transport persoane. Să vezi iar urlete și bubulii și înscenări și Soros și colonie....

Sa ia stb-ul

#8350
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostCostel2014, on 01 octombrie 2022 - 11:15, said:

Va creste sau va scadea la urmatoarele alegeri? Ramane de vazut, mi-e mi-e teama ca or sa creasca si or sa obtina rezultate foarte bune, nu datorita prestatiei lor politice foarte bune, ci din cauza prostiei si lacomiei celorlalte partide de pe scena politica romaneasca.
Știi vorba aia românească "mai rău de atât n-are cum să fie"?
Ăla va fi motto-ul de la următoarele alegeri, dacă nu apare rapid o alternativă serioasă!
Sunt niște păcălici inofensivi, n-au ce damage să facă, doar că vor genera de acum tradiționalul eurocirc, "nu respectă statul de drept" bla, bla.

#8351
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

View PostTS030, on 01 octombrie 2022 - 14:54, said:

Conteaza, desigur. Macar pentru cei ce inca mai cred ca AUR reprezinta opozitie.

Opozitie??

Dupa parerea mea nu mai reprezinta nimic

#8352
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,329
  • Înscris: 31.08.2006

View PostTS030, on 01 octombrie 2022 - 12:31, said:

Siiigur... "toti sunt la fel", lozinca promovata de securisti dovediti precum Voiculescu Posted Image

.

             Eu sunt ferm convins ca toti sunt la fel. De ce spun alde securisti gen Voiculescu si alte loaze politice putin in pasa. 31 de ani mi-au fost de-ajuns sa ma conving ca toti sunt la fel, ca toti sunt de-o mama. Zbaterea unora sau altora din porcaria de politica pentru a demonstra ca ei sunt altfel e hilara si nu poate prinde decat la fraierestenii care se lasa dusi de nas de catre asa-zisii politicieni din gruparile infractionale organizate numite in mod nefericit "partide", vai de mama lor de "partide", pline de corupti ordinari. Macar, in timpul lui Ceasca era o singura nemernicie de partid. Acum sunt mai multe care sug sangele poporului. Vai de Romania cu asa hal de "partide" si sanchi, politicieni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

5 user(s) are reading this topic

1 members, 3 guests, 1 anonymous users

casadivino

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate