Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

A.U.R., Proiectul de Tara, membri, simpatizanti

* * * - - 25 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14558 replies to this topic

#8281
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,085
  • Înscris: 27.02.2018

 Tsunnnami, on 18 septembrie 2022 - 22:06, said:


Si eu tare as vrea sa te cred.
N-ar fi prima oara cand ma insel.

Are rost sa revin la AUR, partidul politic, care e scopul, linia si strategia?
Nu sunt explicite? Ce naiba? E simplu.
Si sunt facute pentru electoratul AUR.
Daca vrei o apropiere si mai adevarata... anii 90 "noi muncim nu gandim!"
Anii 2020: "nu mâncăm gândaci si occidentalii ne vrea răul." Bine, asta cu străinii cei răi de care vin să ne salveze securiștii patrioți e veche sechelă comunistă, deci aici nu sunt mari surprize.

#8282
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

 argonaut, on 19 septembrie 2022 - 19:33, said:

Cand imi permit sa comentez despre vreun personaj, o fac urmarind, cand am ocazia,  ce face si ce spune in direct, nu formandu-mi opiniile din spusele altora despre el.
Ar fi bine ca toti comentatorii sa citeasca intai programul unui partid si sa incerce sa-l inteleaga, inainte de a emite opinii despre politica acelui partid. Putini, foarte putini dintre comentatori fac asta si posteaza "dupa ureche", luand de bune parerile unora sau altora Posted Image
Intelegi?!

La altceva m-am referit Argo, nici eu nu ma iau dupa altii si sper ca ai vazut ca te-ai luat de mine ca sunt aurist.
Am citit programul, l-am auzit pe Simion

Si gata.
Nu se poate intampla nimic care sa-mi schimbe opinia. Sa urmaresc cum se face de ras, imi pierd timpul, e ca si cum m-as uita la un film prost.
E suficient ca exista acolo si, deocamdata nu e periculos la ponderea votantilor in asa fel incat sa-mi capteze atentia.

Cat priveste textul meu, da la tine se referea si era o surprindere, la ce dracu-ti pierzi timpul cand deja stii?

 mishuletzu, on 19 septembrie 2022 - 19:50, said:

Anii 2020: "nu mâncăm gândaci si occidentalii ne vrea răul." Bine, asta cu străinii cei răi de care vin să ne salveze securiștii patrioți e veche sechelă comunistă, deci aici nu sunt mari surprize.

Corect, acelasi tip de electorat

Uite, Imperathor are o intrebare pertinenta la care eu n-am raspuns:

 Imperathor, on 19 septembrie 2022 - 04:18, said:

Cum a absolvit asta "Lazar"?


#8283
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013

 Tsunnnami, on 19 septembrie 2022 - 19:53, said:


Am citit programul, l-am auzit pe Simion


Aseara am aflat ca programul auriferilor este in curs de redactare si va fi prezentat "credinciosilor" luna viitoare, concomitent cu o mare demonstratie.
Tot ieri am constatat ca personajul asta sulfuros este atat de limitat si autosuficient incat nici acum, cand alegerile se apropie, n-a catadicsit sa apeleze la conislieri de imagine si comunicare.
Face totul dupa capul lui sec de golan de galerie si a devenit singurul care ia decizii sau le avizeaza pe ale altora.
L-au facut aia 3 din studioul tv, muci.
Asa ca, spre deosebire de colegul nostru @dacis (care are o mica pauza) ce "se teme" ca auriferii vor exploda in sondaje si vor deveni a doua mare forta politica a Romaniei, m-am linistit, Simion e doar o laba trista iar partiduletul lui o adunatura de hahalere, precum conducatorul lor.

#8284
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

 argonaut, on 19 septembrie 2022 - 20:21, said:

Aseara am aflat ca programul auriferilor este in curs de redactare si va fi prezentat "credinciosilor" luna viitoare, concomitent cu o mare demonstratie.
Tot ieri am constatat ca personajul asta sulfuros este atat de limitat si autosuficient incat nici acum, cand alegerile se apropie, n-a catadicsit sa apeleze la conislieri de imagine si comunicare.
Face totul dupa capul lui sec de golan de galerie si a devenit singurul care ia decizii sau le avizeaza pe ale altora.
L-au facut aia 3 din studioul tv, muci.
Asa ca, spre deosebire de colegul nostru @dacis (care are o mica pauza) ce "se teme" ca auriferii vor exploda in sondaje si vor deveni a doua mare forta politica a Romaniei, m-am linistit, Simion e doar o laba trista iar partiduletul lui o adunatura de hahalere, precum conducatorul lor.

Asta e pentru norocul nostru
Insa nu uita, acum s-a vazut ca piata exista.
Poate chiar Cristian Diaconescu cu Dragnea sa fructifice asta.

Da, e incurajator ce zici tu

#8285
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Eu l-am urmărit ca pe un show de stand up comedy. Este umor involuntar, cel mai bun umor

#8286
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

 Flat, on 19 septembrie 2022 - 21:14, said:

Eu l-am urmărit ca pe un show de stand up comedy. Este umor involuntar, cel mai bun umor

Cred ca e de mii de ori mai siropos si funny decat e baliga de Ciuca

#8287
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 05.08.2015
"Siropos", bre, as in "SIROPÓS, -OÁSĂ, siropoși, -oase, adj. Care are gustul sau consistența siropului. ♦ Fig. (Peior.) Plin de sentimentalism dulceag; fad."?

WTF?

#8288
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

 Tsunnnami, on 18 septembrie 2022 - 21:40, said:

Care e linia pilitica?
Dreapta, nationalismul, "cu caciulilii pa frunte!"
Initiativa legislativa?
"Sa interzicem inectele!"
"Romania, pamant romanesc!"
"Interzicerea homosexualilor!"

Astea-s sloganuri (si cam retarde), nu linii politice.

#8289
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

 edy_wheazel, on 19 septembrie 2022 - 22:41, said:


Astea-s sloganuri (si cam retarde), nu linii politice.

Nationalismul nu e linie politica?
Ca zici tu, sau de ce?

#8290
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

Tsunnnami said:

"Romania, pamant romanesc!"

 edy_wheazel, on 19 septembrie 2022 - 22:41, said:

Astea-s sloganuri (si cam retarde)
Mai este nevoie să ne întrebăm de ce este România În halul în care este?

Edited by garett, 20 September 2022 - 07:49.


#8291
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Simion a recunoscut în direct că se face vinovat de infracțiunea de vandalism, a zis ca prostul că a scris pe toate gardurile Basarabia, pământ românesc

deh, huligan

#8292
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

 Flat, on 20 septembrie 2022 - 08:05, said:

Simion a recunoscut în direct că se face vinovat de infracțiunea de vandalism, a zis ca prostul că a scris pe toate gardurile Basarabia, pământ românesc

deh, huligan

Asta-l ajuta pentru cei ca el, din pacate

#8293
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,540
  • Înscris: 21.03.2020

 mishuletzu, on 19 septembrie 2022 - 19:50, said:

Anii 2020: "nu mâncăm gândaci si occidentalii ne vrea răul." Bine, asta cu străinii cei răi de care vin să ne salveze securiștii patrioți e veche sechelă comunistă, deci aici nu sunt mari surprize.
Cred ca patrihotii voiau sa zica: nu mancam gandaci occidentali ca-i avem pe ai nostri - mai suculenti si mai gustosi!

Edited by GlCA_Contras, 20 September 2022 - 20:15.


#8294
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007

 argonaut, on 19 septembrie 2022 - 20:21, said:

spre deosebire de colegul nostru @dacis (care are o mica pauza) ce "se teme" ca auriferii vor exploda in sondaje si vor deveni a doua mare forta politica a Romaniei, m-am linistit
De linistit, daca ai fi fost atent, m-am mai linistit si eu, dupa nunta lui Simion. Un partid, ca sa performeze bine in alegeri are nevoie de minim trei lucruri: o buna echipa de hau-hau, organizare si logistica. Ori, daca in raport cu asteptarile construite, din ce am vazut la TV nunta a fost semnificativ mai restransa, asta este semn de limite logistice. Iar eu am invatat ca secretul trecerii de la mic ori mediu la mare este fix logistica. Fara logistica ramai relativ irelevant. Pentru hau-hau national sunt suficienti 8-10-12 comunicatori buni si cativa zeci de idioti utili. Cu logistica si cu organizarea este mai complicat, se cer altfel de competente, alt gen de experienta...

Edited by dacis2, 21 September 2022 - 20:42.


#8295
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017
Se termina ziua si nimeni pe aici nu i-a urat "la multi ani" lui Georgica. Pai e frumos?

#8296
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,509
  • Înscris: 11.03.2006
Senatul a adoptat majorările cu 91 de voturi „pentru” (PSD, PNL, UDMR și parlamentari de la AUR) și 22 „împotrivă” (USR)
Citește mai mult la: https://www.digi24.r...a-2-500-2090215
Informaţiile publicate pe site-ul Digi24.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislația aplicabilă, doar în limita a 120 de caractere.
https://www.digi24.r...a-2-500-2090215
Posted Image
Dar ce se intampla cu AUR? Erau ca stanca in furtuna si acum se calca in picioare cu pesedistii sa ajunga la bani.
Asa e cand te insori, trebuie sa-ti intretii sotia, iar AUR s-a insurat.

#8297
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017
A facut cinste Simion de ziua lui si a dat de baut voturi la PSD si PNL.

#8298
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
adica hauristii s-au dat cu fanariotii de la psd si pnl si udmr? :)) Ioi ioi.. ce surpriza.. niste lighioane nesatule care si fratii lor de la psd, pnl, udmr ..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate