Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

A.U.R., Proiectul de Tara, membri, simpatizanti

* * * - - 25 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14558 replies to this topic

#55
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View Postciine, on 02 ianuarie 2021 - 17:58, said:



  Nu inteleg unde e logica , prostii analfabetii si habotnicii nu se dau pe internet , in schimb trolii URSS sunt la tot pasul .
Ceva nu miroase binePosted Image
Ton n-ai spus cum  la punctul
3. Politici monetare și fiscale ferme. Nivelul taxelor să fie scăzut.Posted Image
Nu te-ntreb daca au  euroi pa persoana fizica  si ar trebui consiscati pt popor

Adica 10% sunt troli URSS ? E imposibil. Asta e o marota tâmpită cu rușii.

Vezi ma @caine, tot n ati învățat lecția si tot o țineți landra cu analfabeții si habotnicii, de asta spun eu că ăștia de la AU au potențial de creștere.
Nu vă intră ma in capetele alea, dar deloc, că ăștia care gândesc așa sunt mulți.
Iar cu un procent așa mare din populație nu te porți așa. Tocmai de aia, ca sunt mulți si când îți dau un dos de palmă se cam simte.

N am ce să ti spun eu despre acel program, nu e al meu, n am votat AUR, nu ma interesează.
N ar fi rău să încetați si cu idioțenia asta, că dacă nu i injur pe unii, înseamnă ca sunt de al lor.

#56
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013

View PostAlltrack, on 02 ianuarie 2021 - 18:03, said:

Bani sunt gramezi dar niciodata unde trebuie , numai la mafioti . Deci bani sunt , expertiza cat cuprinde :
https://www.economic...tei_129064.html
Deci nu se doreste , asta e singura chestie !

Cu tristete te anunt ca nu-i deloc singura. Ca sa rafinezi, trebuie sa extragi.
Daca tehnologia ta de extractie e depsita si energofaga, ceea ce ajunge la rafinare are deja pretul benzinei la pompa.

Stii cum zicea ala la farmacie, cand a vazut prezervativul:

Pielita d-asta am si io, mie miezu-mi trebuie.

Edited by argonaut, 02 January 2021 - 18:09.


#57
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postcumparator, on 02 ianuarie 2021 - 18:01, said:


Doar fetele lor te intereseaza? N-are nimic daca spun niste tampenii fara sens?
Fata de Dancila , Iohanis , Orban&comp , USR+(ca is multi de scris) , Catu , astia par academicieni !

#58
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postargonaut, on 02 ianuarie 2021 - 18:01, said:

Avem convingerea că schimbarea radicală a calităţii vieţii în România poate avea loc rapid şi uşor în câteva luni.
Depinde ce înseamnă radical și câteva.

View PostCovertTwo, on 02 ianuarie 2021 - 18:06, said:

Adica 10% sunt troli URSS ? E imposibil. Asta e o marota tâmpită cu rușii.
Tocmai ăia care au criticat vehement Rusia, cei care au fost arestați, expulzați din Moldova și au primit restricție de intrare de la guvernul pro-rus sunt trolii ruși. Logic. Nu le-a venit ideea că-s troli maghiari sau troli legebetiști.

Edited by neur0, 02 January 2021 - 18:12.


#59
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postargonaut, on 02 ianuarie 2021 - 18:08, said:

Cu tristete te anunt ca nu-i deloc singura. Ca sa rafinezi, trebuie sa extragi.
Daca tehnologia ta de extractie e depsita si energofaga, ceea ce ajunge la rafinare are deja pretul benzinei la pompa.
Cat poate sa coste o platforma marina de extractie , cam 1-2 MIG-uri ''d'alea'' prabusite , cat 1 - 2 avioane ''d'alea noi'' de 30 de ani sau cam 1 - 2 fregate ''d'alea noi'' de 50 de ani ???

#60
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postneur0, on 02 ianuarie 2021 - 18:11, said:




Tocmai ăia care au criticat vehement Rusia, cei care au fost arestați, expulzați din Moldova și au primit restricție de intrare de la guvernul pro-rus sunt trolii ruși. Logic. Nu le-a venit ideea că-s troli maghiari sau troli legebetiști.

Ce va aplecati la fente sau le puneti in piataPosted Image

#61
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,509
  • Înscris: 11.03.2006

View PostAlltrack, on 02 ianuarie 2021 - 18:09, said:

Fata de Dancila , Iohanis , Orban&comp , USR+(ca is multi de scris) , Catu , astia par academicieni !
Poate pentru tine... Si spun asta cu toata bunavointa.
Mie mi se par niste demagogi care insira cuvinte pompoase si propun solutii ridicole.

#62
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,437
  • Înscris: 30.08.2017

View PostAlltrack, on 02 ianuarie 2021 - 18:09, said:


Fata de Dancila , Iohanis , Orban&comp , USR+(ca is multi de scris) , Catu , astia par academicieni !

Daaaa, absolvenți ai academiei "Școala Vieții".

#63
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,589
  • Înscris: 10.08.2009

View PostAlltrack, on 02 ianuarie 2021 - 18:14, said:

Cat poate sa coste o platforma marina de extractie , ???

Maxim cat vila lui dracnea din alexandria.
E ieftine da-le-n ma-sa,le luam second hand si nu le facem  rca si itp-ul.

#64
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,911
  • Înscris: 14.09.2004
Pe asta cu pantalonii rosii il pupa neuronul zilnic in timp ce are reactii convulsive la pantaloni roz ? :lol:


#65
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostAlltrack, on 02 ianuarie 2021 - 18:09, said:

Fata de Dancila , Iohanis , Orban&comp , USR+(ca is multi de scris) , Catu , astia par academicieni !
Intr-un stat paralel idiocratic.

#66
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postcumparator, on 02 ianuarie 2021 - 18:16, said:

Poate pentru tine... Si spun asta cu toata bunavointa.
Mie mi se par niste demagogi care insira cuvinte pompoase si propun solutii ridicole.
De acord ! Eu , fata de altii nu cred ca detin adevarul absolut si nici nu ii fac pe altii in toate felurile , de multe ori la modul agresiv , pentru ca au pareri diferite .

#67
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostDANANDREI2001, on 02 ianuarie 2021 - 18:18, said:

Maxim cat vila lui dracnea din alexandria.
E ieftine da-le-n ma-sa,le luam second hand si nu le facem  rca si itp-ul.
Mamă ce mișto ar fi să confiscăm averile politicienilor, rudelor si prietenilor lor. Am putea investi banii, așa cum zici, în platforme de extracție. Posted Image

PS. știu că nu-i legal, constituțional etc., dar poate că n-ar strica o Constituție nouă, la un moment dat.

Edited by neur0, 02 January 2021 - 18:24.


#68
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,911
  • Înscris: 14.09.2004

View PostCovertTwo, on 02 ianuarie 2021 - 17:51, said:

....

Amuzant e că AUR n a existat in media, tot, dar tot, s a derulat pe internet, au furat principala platformă de propagandă a USR, ceea ce arată ca nici votanții lor nu sunt chiar atât de dobitoci cum sunt considerați.
Tu esti nascut probabil ieri sau poate nu ai auzit si vazut concentratia de prosti de pe retele sociale. Fenomen inceput de la mirc continuat de YM si de HI5 si slefuit de facebook, tiktok, instagram...

#69
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,509
  • Înscris: 11.03.2006

View Postneur0, on 02 ianuarie 2021 - 18:06, said:

Rânduială = ordine
Dreaptă = corectă
Românească - presupun că știi ce e

Domnul Georgescu se referea la bunul simț înăscut al poporului român, care l-a ferit în general de exagerări dăunătoare. Făcea apel, probabil, la vremuri când mica burghezie și țăranii înstăriți au dat naștere unui set de valori care cuprinde "trăiește și lasă și pe alții să trăiască".

Nimic din asta nu are sens. Sunt niste cuvinte frumoase, care s-ar potrivi mai degraba la poporul elvetian sau ceva, sau poate la al nostru de acum 100 de ani, nu la asta trecut prin comunism, manelizare si cules de capsuni prin Spania.
Omul ala propune sa se revina la gospodariile de subzistenta, la micile ateliere. In secolul XXI, cand altii se pregatesc sa zboare pe Marte. Sa se revina la micile magazine de cartier. Nimic din propunerile lor practice nu are sens si totul de bazeaza pe nu stiu ce morala crestina si pe bunavointa oamenilor. Te doare mintea, frate. Chiar nu inteleg cum sa para cuiva practic asa ceva.

Edited by cumparator, 02 January 2021 - 18:25.


#70
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,311
  • Înscris: 29.07.2013

View PostAlltrack, on 02 ianuarie 2021 - 18:14, said:

Cat poate sa coste o platforma marina de extractie , cam 1-2 MIG-uri ''d'alea'' prabusite , cat 1 - 2 avioane ''d'alea noi'' de 30 de ani sau cam 1 - 2 fregate ''d'alea noi'' de 50 de ani ???

Nu stiu, nu ma pricep.
Am avut si noi si le-am vandut altora, am si construit pentru vanzare, dar asta in urma cu niste ani.
Ce pot sa-ti spun in legatura cu forajul marin este ca nu platforma e importanta, e vorba de tehnica si tehnologia de explorare si apoi cea de exploatare (care ca sa avanseze au nevoie de cercetare), plus transportul pe uscat.
Si mai sunt doo chestii numite EXXON si VALDEZ.
Pe care, dupa cum spuneam, daca nu le bagi in seama, petrolul tau ajunge la suprafata cu pretul benzinei.

#71
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postgeo76com, on 02 ianuarie 2021 - 18:24, said:

Tu esti nascut probabil ieri sau poate nu ai auzit si vazut concentratia de prosti de pe retele sociale. Fenomen inceput de la mirc continuat de YM si de HI5 si slefuit de facebook, tiktok, instagram...
Confirm, e plin de pluseriști.

View Postcumparator, on 02 ianuarie 2021 - 18:25, said:

Chiar nu inteleg cum sa para cuiva practic asa ceva.
Nu a furnizat un program economic, doar câteva idei. Despre cum și ce ar fi frumos să fie și să se facă. Dar dacă ești răuvoitor poți interpreta orice tendențios.

#72
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostDANANDREI2001, on 02 ianuarie 2021 - 18:18, said:


Maxim cat vila lui dracnea din alexandria.
E ieftine da-le-n ma-sa,le luam second hand si nu le facem  rca si itp-ul.
De acord ! Sa le vindem palatele mafiotilor si sa luam platforme marine .
Sa desfiintam tot felul de regii de protocol si sa facem spitale .
Sa desfiintam un milion de ambasade din sedii luxoase si sa ramana la grad de consulate...ca oricum nu fac nimic si sa facem autostrazi .
Sa ramana parlamentul la 300 bicameral , sa desfiintam sutele de secretari de stat si alte functii de bullshit , sa desfiintam CA-urile cu salarii de zeci de mii de euro si sa cumparam utliaje de ultima generatie pentru extractia aurului .
Pot continua pe cateva pagini , SE POATE ORICE !!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate