Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

A.U.R., Proiectul de Tara, membri, simpatizanti

* * * - - 25 votes
  • This topic is locked This topic is locked
14565 replies to this topic

#37
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,487
  • Înscris: 30.08.2017

View PostMembruAnonim, on 02 ianuarie 2021 - 17:25, said:


Ba mai mult, toate incercarile de a-i elimina ii va propulsa si mai mult.
Mai depinde si de ce fac actualii de la putere. Daca nu fac nimic si mergem spre rau, iar ii urca pe cei de la AUR. As zice ca s-au lansat in momentul oportun.

Nu încearcă să-i elimine nimeni, 4 ani sunt acolo în Parlament, precum niște maimuțe la grădină zoologică. Depinde doar de ei ce vor face în acești 4 ani. Dacă vor continua cu Sosoaca show, nu-i văd bine la următoarele alegeri.

#38
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postpasilla, on 02 ianuarie 2021 - 17:48, said:

Sper ca AUR va dispare de pe scena politica inca inainte de urmatoarele alegeri.
Roagă-te la Dumnezeu, du-te și aprinde o lumânare, dă acastiste! :D

#39
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Las o moartă @caine, AUR, apariția lui, a fost determinată direct de USR si de discursul lor.
Toți ăia care timp de atâția ani n au fost scosi din proști, analfabeți, habotnici etc, priviți si tratați cu dispreț, au pus acum stampila cu sete pe AUR.
Si încă n au votat toți, de aia am zis, să vezi in 2024 ce va fi :D

Amuzant e că AUR n a existat in media, tot, dar tot, s a derulat pe internet, au furat principala platformă de propagandă a USR, ceea ce arată ca nici votanții lor nu sunt chiar atât de dobitoci cum sunt considerați.

#40
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Dacă AUR ia jucăria PLUSR cu "anticorupția", rămân doar cu trotinetele și drepturile minorităților.

#41
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postneur0, on 02 ianuarie 2021 - 17:51, said:

Roagă-te la Dumnezeu, du-te și aprinde o lumânare, dă acastiste! Posted Image
Nu sunt votant/simpatizant aur, asa ca nu am obiceiuri din astea :)

#42
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostCovertTwo, on 02 ianuarie 2021 - 17:39, said:

Stai să vezi când vor sări de 20 % in 2024.

Nu, nu vor castiga mai mult decat acum.
Poate acum sa aiba 20% dar sunt prea prosti si se vor eroda. Stai sa inceapa si la ei lupta interna pentru ciolan.
Avem noroc ca sunt idioti.
Stai sa vezi ce ti-i pupa-n fund Nemteanu...

View PostCovertTwo, on 02 ianuarie 2021 - 17:51, said:

Las o moartă @caine, AUR, apariția lui, a fost determinată direct de USR si de discursul lor.
Nu numai de USR+, desi cred ca influenta USR+ a fost mare

#43
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostCovertTwo, on 02 ianuarie 2021 - 17:51, said:

Las o moartă @caine, AUR, apariția lui, a fost determinată direct de USR si de discursul lor.
Sunt convins. PSD a murit si nu se mai poate ocupa de ghidusii, ca pana acum !

#44
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostTsunnnami, on 02 ianuarie 2021 - 17:38, said:

Tu ai aflat ca Romania e in UE?
Ia o carte si citeste.
M-am interesat acum , happy ? Stiam ca e in UE , dar nu stiam ca e colonie la un imperiu desi mai nou toata lumea vorbeste .

#45
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,534
  • Înscris: 11.03.2006

View Postneur0, on 02 ianuarie 2021 - 17:25, said:

Pare nasol, nu scrie nimic de trotinete.

Este ca nu stii sa explici ce e randuiala aia dreapta romaneasca?

#46
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Din partea lui C. Georgescu aveam alte pretentii nu parafrazari din Caragiale .  Care or suna comic in alt context dar acum ne arata ca de la 1900 incoace  discursurile patriotarde si frazele sforaitoare  sunt gustate de acelasi public. . Si eu il ironizam pe IochananPosted Image

#47
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,487
  • Înscris: 30.08.2017

View PostAlltrack, on 02 ianuarie 2021 - 17:57, said:


M-am interesat acum , happy ? Stiam ca e in UE , dar nu stiam ca e colonie la un imperiu desi mai nou toata lumea vorbeste .

Nu toată lumea considera că e colonie, doar unii care, întâmplător, se găsesc prin PSD și AUR.

#48
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View PostCovertTwo, on 02 ianuarie 2021 - 17:51, said:

Las o moartă @caine, AUR, apariția lui, a fost determinată direct de USR si de discursul lor.
timp de atâția ani n au fost scosi din proști, analfabeți, habotniciToți ăia care  etc, priviți si tratați cu dispreț, au pus acum stampila cu sete pe AUR.
Si încă n au votat toți, de aia am zis, să vezi in 2024 ce va fi Posted Image

Amuzant e că AUR n a existat in media, tot, dar tot, s a derulat pe internet, au furat principala platformă de propagandă a USR, ceea ce arată ca nici votanții lor nu sunt chiar atât de dobitoci cum sunt considerați.

  Nu inteleg unde e logica , prostii analfabetii si habotnicii nu se dau pe internet , in schimb trolii URSS sunt la tot pasul .
Ceva nu miroase binePosted Image
Tot n-ai spus cum  la punctul
3. Politici monetare şi fiscale ferme. Nivelul taxelor să fie scăzut.Posted Image
Nu te-ntreb daca au  euroi pa persoana fizica  si ar trebui confiscati pt popor

Edited by ciine, 02 January 2021 - 18:01.


#49
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Păi da, cand un partid ia cele mai multe procente la alegeri, așa se spune, că a murit, e logic.

#50
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postciine, on 02 ianuarie 2021 - 17:39, said:

Esti mult prea ingaduitor , nu se vede nici-o mare realizare sa merite acea incredere ,nici personala nici de grup, in afara de scandaluri cu iz de patriotism, comportament antisistem  si vrajeala iefina  , ce-i face sa merite acea incredere?
Nu am afirmat ca am mare incredere in astia , dar cu siguranta nu mai am nici o incredere in astia care sunt de 30 de ani .
Deci MACAR niste fete noi...ca pe astia vechi si actuali...sar sa sparg televizorul numai cand ii vad !

#51
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,534
  • Înscris: 11.03.2006

View PostAlltrack, on 02 ianuarie 2021 - 17:59, said:

Nu am afirmat ca am mare incredere in astia , dar cu siguranta nu mai am nici o incredere in astia care sunt de 30 de ani .
Deci MACAR niste fete noi...ca pe astia vechi si actuali...sar sa sparg televizorul numai cand ii vad !

Doar fetele lor te intereseaza? N-are nimic daca spun niste tampenii fara sens?

#52
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,328
  • Înscris: 29.07.2013

View Postneur0, on 02 ianuarie 2021 - 17:52, said:

Dacă AUR ia jucăria PLUSR cu "anticorupția", rămân doar cu trotinetele și drepturile minorităților.

Deocamdata vad ca "au luat" un cartof fierbinte si-l flutura in programul lor:

Vom stabili ţintele intermediare şi de lungă durată ale dezvoltării sustenabile a României printr-o largă consultare a forurilor de decizie cu toţi factorii relevanţi: mediul de afaceri, comunitatea ştiinţifică, Biserica şi societatea civilă. Ce trebuie să facem mai întâi? Pare un răspuns imposibil de dat, numai că nu aşa se pune problema. Nu trebuie să ne preocupe problema priorităţii. Trebuie să le facem pe toate, cu chibzuinţă şi realism, cât mai repede şi mai bine. Avem convingerea că schimbarea radicală a calităţii vieţii în România poate avea loc rapid şi uşor în câteva luni. Acest lucru presupune fermitate în aplicarea direcţiilor de dezvoltare, iar noul guvern sa fie incoruptibil şi să dea exemplu personal de moralitate, jertfă şi patriotism

Adica restul au fost atat de ticalosi si nemernici incat 31 de ani ne-au aburit ca-i greu, ca s-avem rabdare, alea, alea iar acu aflu ca suntem la cateva luni distanta de o supercalitate a vietii?!

Cu iertare, dar in toata ecuatia asta unu' tre sa fie batut rau in cap, sau io ca i-am crezut pe aia, sau aia de-i cred pe astia!

#53
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postargonaut, on 02 ianuarie 2021 - 17:40, said:

Daca ar fi sa le discutam pe rand pe punctele acelea, am o nelamurire:

Un NU hotărât exploatării de către străini a resurselor naturale. Ele aparţin românilor şi trebuie exploatate de către statul român

Daca statul roman nu dispune de banii si tehnologia necesare + knowhow, ce facem, stam si ne uitam cum ies besicile de gaz de pe fundul marii, le numaram, mandri ca suntem stapanii lor?!
Bani sunt gramezi dar niciodata unde trebuie , numai la mafioti . Deci bani sunt , expertiza cat cuprinde :

https://www.economic...tei_129064.html

Deci nu se doreste , asta e singura chestie !

#54
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postcumparator, on 02 ianuarie 2021 - 17:57, said:

Este ca nu stii sa explici ce e randuiala aia dreapta romaneasca?
Rânduială = ordine
Dreaptă = corectă
Românească - presupun că știi ce e

Domnul Georgescu se referea la bunul simț înăscut al poporului român, care l-a ferit în general de exagerări dăunătoare. Făcea apel, probabil, la vremuri când mica burghezie și țăranii înstăriți au dat naștere unui set de valori care cuprinde "trăiește și lasă și pe alții să trăiască".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate