Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vodafone lanseaza noile abonamente nelimitate, digitale - Vodafone Flex

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
1279 replies to this topic

#1099
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 23.07.2009
Astăzi e si la mine a doua luna consecutiva când nu mi se reactivează automat opțiunea flex, cu ocazia asta am trecut la o opțiune mai ieftină

#1100
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

 ValiMiX, on 21 ianuarie 2023 - 20:44, said:

Astăzi e si la mine a doua luna consecutiva când nu mi se reactivează automat opțiunea flex, cu ocazia asta am trecut la o opțiune mai ieftină
Ce optiune si cum?Posted Image

#1101
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 23.07.2009
Aveam flex 12 si am trecut la flex 7

#1102
Om_Blajin

Om_Blajin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.11.2022
Eu deja m-am resemnat. Măcar există două soluții. Prima ar fi aceea să mai aștept două zile după eșuarea reactivării automate și să reactivez manual opțiunea Flex dorită folosind internet de pe un alt terminal. A doua, care este cea mai comodă și instantanee, ar fi aceea ca în ziua eșuării reactivării automate să apăs pe butonul de activare a uneia dintre celelalte două variante de Flex disponibile. Așadar, ca utilizator de Flex 9 selectez Flex 7 E adevărat că 40 GB de trafic de internet sunt cam insuficienți, mie trebuindu-mi cam 48-52 GB lunar, dar asta e.

#1103
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 05.05.2006
Trimite sms cu textul NET la 2789 si mai ai 50GB gratuit 28 zile care-ti acopera nevoile.

#1104
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 29.03.2017
Ptr om blajin
Deci Vodafone pierde 2.euro
Superb

#1105
Om_Blajin

Om_Blajin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.11.2022
Compania asta începe să mă sece rău de tot. Încă din data de 19 Mai 2020 își bate joc cu caraghioșenia asta de aplicație MyVodafone și nici nu vrea să spună de ce au renunțat la vechea aplicație, poate că le-a expirat licența sau au renunțat la contractul cu vechiul dezvoltător, cine știe? Să îți bați joc de clienții tăi vreme de aproape 3 ani de zile deja e diabolic! Flex nu se mai reactivează automat de peste un an de zile. Acoperirea și intensitatea semnalului în zonele rurale e varză. Și multe altele. Cred că rămâne o rețea pentru masochiști. Ar trebui eliminate mii de topicuri, mai exact toate câte există pe serverele Softpedia legate de Vodafone, nu își mai au rostul! Ori accepți și folosești această rețea așa cum este ea, sau te portezi. Că există concurență! Vodafone merită gradul 1 cu însoțitor!

#1106
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 05.05.2006
Minuneeee!!! Azi mi s-a reinnoit AUTOMAT unul din cele 2 abonamente digitale Flex 7 pe care le am. Nu s-a mai intamplat demult acest lucru dar si atunci ptr. o perioada limitata, 2-3 luni maxim. Mentionez ca am in contul Vodafone inrolat un card Revolut de la bun inceput, toamna 2021, daca are vreo relevanta. Acum 6 zile nu mi s-a reactivat automat celalalt sim, deci poate au remediat problema.

#1107
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,531
  • Înscris: 21.12.2006
Nu au remediat, a fost o greșeală la tine. Azi am reactivat manual Flex7

#1108
Shade89

Shade89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.11.2008
Confirm și eu ca mi s-a reactivat automat unul din cele 3 abonamente flex. Rămâne de văzut dacă se vor reactiva si celelalte 2. Tot un card Revolut am si eu atasat.

#1109
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,046
  • Înscris: 02.09.2005
si mie mi s au reactivat automat 2 numere pe flex, dupa luni bune cand au fost doar manual activate

#1110
Ares14

Ares14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 17.08.2019
Unde e in MyVodafone butonelul pentru accesare Vodafone Flex si portare din alta retea?

#1111
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

 Ares14, on 08 februarie 2023 - 17:51, said:

Unde e in MyVodafone butonelul pentru accesare Vodafone Flex si portare din alta retea?
Nu mai e. Nici nu l-am vazut vreodata, dar am intrebat anul trecut pe chat si au zis ca trebuie sa trec la cartela vodafone si abia apoi pot trece numarul la flex.

#1112
Ares14

Ares14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 17.08.2019
Deci daca se laudau ca poti porta direct pe Flex, nu mai e valabil.
Astia nu vor clienti.

#1113
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.10.2005

 carlo7, on 08 februarie 2023 - 18:45, said:

Nu mai e. Nici nu l-am vazut vreodata, dar am intrebat anul trecut pe chat si au zis ca trebuie sa trec la cartela vodafone si abia apoi pot trece numarul la flex.

In mod normal trebuie sa apara la inceput, in meniul rapid, dupa ce apesi pe "Vezi mai multe"

#1114
vladut12am

vladut12am

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 29.12.2021
Astăzi, în urmă cu puțin timp, mi s-a reactivat opțiunea Flex.
Am primit pe mail confirmarea plății.
Probabil, s-a remediat problema reactivării lunare.

Edited by vladut12am, 10 February 2023 - 12:20.


#1115
pioul

pioul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.06.2007
Sunt pe Flex 7 de peste 1 an și în ultimele 2-3 luni nu s-a mai reînnoit automat, iar help-ul din app nu e bun de nimic.

Azi când am dat un telefon, am fost avertizat ca o să-mi expire valabilitatea creditului pe 20.02, care oricum este zero ca mi-au papat tot când nu se activa Flex-ul la timp.

Ce sa înțeleg, trebuie sa încarc credit, chiar dacă sunt pe Flex?

#1116
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 05.05.2006
Nu incarca credit fiindca Flex NU-TI IA BANII DIN CREDIT, ci de pe CARD. Daca ai vazut ca ti-a "mancat" banii de credit, trebuia sa suni atunci la ei si sa ii ceri inapoi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate