Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

iMessage on MacBook Pro 13 2020

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
OllyP

OllyP

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.12.2020
Buna ziua,

I message nu imi arata numele persoanelor, decât numerele de telefon. Folosesc un MacBook Pro 13 inch, modelul nou cu Chip Apple M1, și software Big Sur.
Am făcut migrarea datelor de pe un model mai vechi MacBook Pro, însă înainte de transferul datelor, funcționa totul normal. Problema asta am importat-o de pe modelul vechi din păcate.
Ce imi sugerati va rog, caci am încercat diverse setări, și nu reușesc sa rezolv problema.
   Multumesc

#2
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 26.06.2009
Sincronizeaza si contactele odata cu contul de iCloud. Tu nu ai importat contactele pe noul laptop si iti apare doar identificarea apelantului (de obicei numarul de telefon, uneori celalalt a ales sa se identifice cu contul de mail si iti poate aparea mailul). Sincronizeaza laptopul cu contactele pe care le ai deja in iCloud (presupunand ca ai facut asta inainte pe laptopul vechi si/sau iPhone); daca nu ai sincronizat contactele de pe laptopul vechi trebuie sa faci asta mai intai (presupunand ca nu ai sters info din el).

#3
OllyP

OllyP

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.12.2020

 Xman_ghio, on 30 decembrie 2020 - 17:08, said:

Sincronizeaza si contactele odata cu contul de iCloud. Tu nu ai importat contactele pe noul laptop si iti apare doar identificarea apelantului (de obicei numarul de telefon, uneori celalalt a ales sa se identifice cu contul de mail si iti poate aparea mailul). Sincronizeaza laptopul cu contactele pe care le ai deja in iCloud (presupunand ca ai facut asta inainte pe laptopul vechi si/sau iPhone); daca nu ai sincronizat contactele de pe laptopul vechi trebuie sa faci asta mai intai (presupunand ca nu ai sters info din el).

Aseara am discutat cu cei de la Apple, și am urmat toți pașii indicați de ei, însă nu am reușit nimic.
Sper sa nu ajung la varianta sa îl șterg complet, si sa fac din nou migrarea, insa fara sa mai import partea de iMessages, dacă am opțiune.

#4
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Acelasi lucru l-am patit si eu. Singura solutie a fost sa descarc din iCloud o copie a tuturor contactelor si sa fac import-ul manual in aplicatia Contacts. Dupa aceea au aparut si numele in iMessage.

#5
OllyP

OllyP

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.12.2020

View Postionutzm05, on 01 ianuarie 2021 - 20:52, said:

Acelasi lucru l-am patit si eu. Singura solutie a fost sa descarc din iCloud o copie a tuturor contactelor si sa fac import-ul manual in aplicatia Contacts. Dupa aceea au aparut si numele in iMessage.


Salut,

  Am încercat sa le export direct din ICloud în Contacts, manual, însă nu merge; îmi spui te rog rog unde anume le-ai salvat, pentru ca mai apoi sa le transferi individual ?
   Incerc sa urmez pașii tai, sa văd dacă funcționează.
     Multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate