Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Problema card SD

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
AllyD

AllyD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.08.2016

Bună tuturor, 
Am un telefon clasic Maxcom MM236, telefonul permite adăugarea unui card de memorie de până la 16 GB, am încercat cu un card microSD de 8 GB, însă nu mi-l recunoaște. Slot-ul pt card mi se pare a fi prea mare pt un card micro (după cum se poate vedea și în poze), mă poate ajuta cineva, oare ce card de memorie ar trebui să folosesc? Mulțumesc!

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,320
  • Înscris: 01.12.2001
Nu ai atașat nimic. Te uiți în specificații ce card suporta

#3
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Vezi ca ai telefon dual sim.
Daca zici ca slotul ti se pare un pic mai mare decat cardul microSD, atunci ai pus gresit cardul de memorie in slotul pentru cel de-al doilea sim.
Ai slot separat pentru microSD, nu e ca la unele telefoane de acelasi slot e si pentru microSD si pentru sim2.

Edited by Stecheru, 30 December 2020 - 15:59.


#4
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,527
  • Înscris: 21.12.2006
Doare sa citesti manualul sau sa cauti informatia. E mai simplu sa caute altii pentru tine ?!
Poftim, pagina 12. Poza de sus explica cum inserezi SIM-urile, cea de jos cum inserezi Micro SD-ul:
https://www.manualsl...?page=12#manual

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate