Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

tv nei smart ne 4700

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
buna dimineata, am luat de 3 zile un astfel de model pentru cineva si nu reusesc sa aranjez programele in ordinea dorita, daca vreau sa fac lista favorite imi adauga programul exemplu tvr2hd , care este initial pe 40 , dar nu ii schimba numarul daca vreau pe tasta 2 sau 3. pot aranja programele in ordinea dorita recurgand la un stick , pe care a fost salvata lista cu ordinea dorita?

#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Manualul de instructiuni ce zice ?

#3
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
am in meniu lista canale , pot adauga in lista favorite canale ce vreau , dar nu imi memoreaza ordinea dorita , de exemplu protv hd este pe 32 , eu vreau sa-l pun pe 1, nu pot, tv il adauga in lista favorite dar nu ii da numerotare , il inseamneaza cu inimioara  si atat.am ca optiuni adauga , blocheaza , sterge  nu am editare.

#4
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
La tara ce ai ales!?Unele modele aranjeaza programele si in functie de tara!

#5
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015
La editare canale, nu ai ceva :schimbare numar sau motor?
Oricum ai avea, se face cu tasta albastra, cel putin la mine.
Am 2 nei unul mai vechi, unul de anul asta, non smart, dar ma gandesc ca e la fel softul.

#6
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
Am ales România.Tastele de culoare galben, verde,albastru, galben  nu funcționează.

#7
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

 djreluk, on 27 decembrie 2020 - 10:06, said:

am in meniu lista canale , pot adauga in lista favorite canale ce vreau , dar nu imi memoreaza ordinea dorita , de exemplu protv hd este pe 32 , eu vreau sa-l pun pe 1, nu pot, tv il adauga in lista favorite dar nu ii da numerotare ,
Incearca sa adaugi canale in ordinea pe care o preferi ...daca adaugi primul Pro tv sper sa se pastreze ordinea la final .Posted Image

#8
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004
Nu te mai chinui. Nu merge. Asa e la televizoarele ieftine.

#9
Arhontis

Arhontis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.08.2016

 isr2002, on 27 decembrie 2020 - 12:36, said:

Nu te mai chinui. Nu merge. Asa e la televizoarele ieftine.

Nu e neaparat adevarat. Am un Philips SMART model 2019 care tot la fel, poti doar adauga canale favorite si nu le poti modifica ordinea nici macar in lista de favorite.
@initiator, incearca sa ti le scrii undeva pe o lista si sa le adaugi la favorite in ordinea in care le vrei. Ex: TVR 1 sa zicem ca il vrei pe 1, iar el se afla pe 53, stergi intai toate canalele din lista de favorite si dupa mergi pe lista normala, pe 53 unde este ipotetic TVR 1, il adaugi ca favorite si automat ti se va pune pe nr. 1 in lista de favorite, si tot asa...

#10
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
La mine tvr1 hd e pe 1 din listă  canale  dată  de operator.  Tvr 2 hd e pe 40.Dacă vreau  că Tvr2 hd să-l  pun pe tasta 2 nu pot nici în lista  de favorite  îmi arată că a fost  adăugat, dar rămâne cu nr 40 în loc de 2.

Și tastele de culoare  verde, galben, roșu, albastru nu le pot folosi.

#11
Arhontis

Arhontis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.08.2016

 djreluk, on 27 decembrie 2020 - 14:06, said:

La mine tvr1 hd e pe 1 din listă  canale  dată  de operator.  Tvr 2 hd e pe 40.Dacă vreau  că Tvr2 hd să-l  pun pe tasta 2 nu pot nici în lista  de favorite  îmi arată că a fost  adăugat, dar rămâne cu nr 40 în loc de 2.

Și tastele de culoare  verde, galben, roșu, albastru nu le pot folosi.


Asta spuneam, trebuie intai sterse toate canalele din lista de favorite si apoi reintroduse pas cu pas.

#12
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
Am pus de probă din lista  de canale  în  listă  favorite 5 posturi, dar nu le pot schimba  numerotarea.  Exemplu am pus epic drama  care în  lista canale e pe 23. Am vrut să fie pe 5 dar nu se schimbă, rămâne  tot 23. Mă gândeam  să copiez lista  de canale pe un stick  și  să le modific la calculator  cum vreau  ,după  care să le pun în tv.

#13
cotizo_dacul

cotizo_dacul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,179
  • Înscris: 09.01.2009

 isr2002, on 27 decembrie 2020 - 12:36, said:

Nu te mai chinui. Nu merge. Asa e la televizoarele ieftine.
Ei  am un Samsung  si  la fel nu merge.Initiator  daca  vrei sa te  chinui  si vrei  sa le  pui  tu  in ordinea   dorita ,cauta manual fiecare  canal.Dar  nu stiu cu ce te deranjeaza ca programul  cutare este la nr cutare.Fa-ti o lista  de favorite,unde  bagi  doar canalele care  le vrei,dar  fara numerotare.

Edited by cotizo_dacul, 27 December 2020 - 23:46.


#14
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004

View Postcotizo_dacul, on 27 decembrie 2020 - 23:46, said:

Ei  am un Samsung  si  la fel nu merge.....
La Samsung poti sa faci asta cu ChanEdit.

#15
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.01.2011
L-am  dat retur. Nu avea din fabrică  funcția de  ordonare canale. Am luat un Vortex  la aceeași  bani care are această  funcție  de ordonare  a  canalelor, le muți  după  bunul  plac. La mulți  ani.

#16
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 03.01.2019
Am cumpărat astăzi un NEI 4700 pentru un vecin și nu reușesc să aranjez canalele în ordinea favorită

#17
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Ai deasupra raspunsul!

#18
Nocivu

Nocivu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.02.2008

View PostBogdanI33, on 29 martie 2022 - 11:06, said:

Am cumpărat astăzi un NEI 4700 pentru un vecin și nu reușesc să aranjez canalele în ordinea favorită
Se poate dar numai în modul hotel și cu ajutorul unui stick.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate