Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dezmenbrare teren - cedare drum l...

Zilele catalogelor Americane

Poate Rh-ul negativ afecta o viit...

Solutie Backup pentru Server Linux
 Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa

Reciclare hard disk-uri defecte v...
 Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Probleme martorii de bord Opel Me...
 Opel Astra K sau Skoda Octavia 3?...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

36 de civilizații ar putea exista în Calea Lactee

• Please log in to reply
87 replies to this topic

morenno

morenno

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postodastramosilor, on 26 decembrie 2020 - 13:23, said:

De ce acest entuziasm de parca e musai sa fie extraterestri buni. De ce n-ar fi exagerat de rai, sadici chiar?

e imposibil de prezis cum si-ar organiza viata o civilizatie superioara.
pentru a putea fi sadici cu noi, extraterestrii astia trebuie sa fie mai avansati ca pamantenii, nu?! eh, cam greu.
urmareste evolutia: chimie, molecule, biologie. apoi a venit randul inteligentei sa intre in schema. cu inteligenta am obtinut mecanica.  in curand vom obtine inteligenta artificiala, adica vom crea o noua forma de viata - suntem la stadiul de zei.
de cand studiem noi universul nu am descoperit nici macar o molecula, nici macar conditii pentru chimia necesara vietii. nimic! nu vad de ce am presupune ca exista forme inteligente de viata cand nici macar o molecula, de la baza evolutiei, nu am gasit.

teoretic ar putea exista extraterestri.
universul avea deja vreo zece miliarde de ani cand s-a format pamantul - si viata, presupunand ca exista de la inceput. problema e ca deja am studiat o buna parte din univerul tanar,  o alta parte din cel batran si… nimic!

in concluzie, ce te sperie mai tare, existenta extraterestrilor sau lipsa lor? te simti mai singur acum?

…si nu, nu afli misterele vietii si ale universului dupa ce mori.

Edited by morenno, 26 December 2020 - 14:18.

ccf_cristi

ccf_cristi

Asa si?!

View PostIon_Bumbu, on 26 decembrie 2020 - 13:45, said:

Esenta problemei este simpla, sa`i gasim noi primii, nu ei pe noi ca atunci poate fi cam loterie...necistigatoare.
Deja ne-au gasit!
Au facut niste piramide, au bagat niste pietre in pamant, au desenat ceva forme geometrice in mijlocul pustietatii si noi din sofoni am facut sifon.

Nu zic ca omul e singura fiinta inteligenta din galaxia asta sau din univers....dar cum avem nebunii de astazi asa e posibil ca nebunii de acum cateva mii de ani sa construiasca diverse...si acum o gramada de oameni isi pierd timpul sa le dea o semnificatie

Devanu

Devanu

Member

• Grup: Members
@Madacatalin, de ce esti analfabet? Ca schizofren vad ca esti.

Edited by Devanu, 26 December 2020 - 14:22.

Madacatalin

Madacatalin

Junior Member

• Grup: Junior Members

View PostDevanu, on 26 decembrie 2020 - 14:19, said:

@Madacatalin, de ce esti analfabet? Ca schizofren vad ca esti.

Ca sa întrebe prostii ca tine.

Stiu sa scriu mai corect gramatical decat 90% din populația țării ăsteia.
Dar am tastatura defectă si daca nu apas tare pe tasta, nu imi apare litera.

Plus că sunt mahmur si n-am chef să mai corectez.
E forum, nu revista academică .

P.S. vezi ca se scrie "schizofrenic"

https://dexonline.ro...ie/schizofrenic

hunab

hunab

Active Member

View Postionut_blue, on 26 decembrie 2020 - 10:58, said:

Voiam sa zic ceva de lipsa de scoala, in special de gramatica dar inca mai simt spiritul Craciunului in mine si zic doar sa mai numeri cati "i" ai prin titlu.

Puteai sa-i spui. De Crăciun nu se vorbește corect?

@Madacatalin.....civilizatii....cu 2 de i.....

jimi91

jimi91

Senior Member

View PostMadacatalin, on 26 decembrie 2020 - 11:35, said:

Stiai ca exista un tunel intre sfinxi ?

View Postodastramosilor, on 26 decembrie 2020 - 13:06, said:

bai eu nu inteleg o chestie in toata treaba, presupunand ca exista extraterestri si ca ne-au vizitat, deci sunt mai avansati ca noi, eu ma intreb cum pana mea puteti fi asa entuziasti de chestia asta, adica aia ne pot rade intr-o suta de pozitii, cine spune ca sunt benevoli fata de involuata specie umana?

adica au morala, au liberul arbitru au Dumnezeu?

deci mie mi se pare doar un dezastru sa descoperi alieni, sub nici o forma nu au cum sa fie pasnici.

whos with me?

Eu inca ma tem ca ar putea exista Dumnezeu...:|

Edited by jimi91, 26 December 2020 - 15:20.

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

View PostMadacatalin, on 26 decembrie 2020 - 10:48, said:

Pe site-urile Forbes si CNN au fost publicate articole  care sustin ca este  o mare probabilitate...

SI m-am oprit din citit!

Devanu

Devanu

Member

View PostMadacatalin, on 26 decembrie 2020 - 14:32, said:

Ca sa întrebe prostii ca tine.

Stiu sa scriu mai corect gramatical decat 90% din populația țării ăsteia.
Dar am tastatura defectă si daca nu apas tare pe tasta, nu imi apare litera.

Plus că sunt mahmur si n-am chef să mai corectez.
E forum, nu revista academică .

P.S. vezi ca se scrie "schizofrenic"

https://dexonline.ro...ie/schizofrenic

Sunt convins ca in cartile citite de mine este scris cum am zis eu.

Ai vrea sa vorbim mai multe?

newusername123

newusername123

Active Member

Ar fi o civilizatie care s a raspandit printre pamanteni deja,civilizatia Obregia.

Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

Guru Member

36 de civilizatii in Calea Lactee - e ca si cum ai spune 36 de oameni in America. Pai nu-i de mirare ca nu se intilnesc.

Eu nu cred ca civilizatiile chiar se autodistrug. Exista riscul asta, dar cred ca in general il depasesc, fie mai simplu, evitind sa se omoare, fie pe calea mai lunga, pe care mai intai se omoara, dar nu se pot omori toti (nici n-au de ce), iar aia care ramin evita sa se omoare. Cred ca altceva reduce la tacere civilizatiile, ceva mult mai puternic si mai eficient: intelepciunea... Pur si simplu ajung la concluzia ca n-are rost sa se extinda, sa se duca peste altii etc. Sau poate ca prefera golurile dintre stele si galaxii.

escher

escher

Member

Din toate imaginile prezentate, cel mai mult m-a amuzat zeul hermafrodit, pentru că are puța crăpată și cu o pereche de cercei legată.

Attached File  post-1073644-0-37738400-1608976181_thumb.png   67.45K   35 downloads

Madacatalin

Madacatalin

Junior Member

• Grup: Junior Members

View PostTsunnnami, on 26 decembrie 2020 - 15:52, said:

SI m-am oprit din citit!
Deci consideri ca CNN si Forbes sunt site-uri de stiri false?
Adica esti TRUMPIST!

:)

View Postnewusername123, on 26 decembrie 2020 - 16:05, said:

Ar fi o civilizatie care s a raspandit printre pamanteni deja,civilizatia Obregia.

Din care faci tu parte. =))

View Posthunab, on 26 decembrie 2020 - 15:13, said:

Puteai sa-i spui. De Crăciun nu se vorbește corect?

@Madacatalin.....civilizatii....cu 2 de i.....
Tastatura este  defecta | Este  din aia  de gaming  cu luminite colorate , o am de doi ani si isi cam da duhul.  Nu-mi apar literele pe ecran daca nu tastez tare.  Mai bine ramaneam la tastatura veche. Fraier am fost!
Cred ca si tastatura din 2005  rezista si astazi.  

Plus ca n-am avut chef sa recitesc si sa corectez cand am publicat postarea, iar  acum nu pot sa corectez.
Satisfacut  cu raspunsul?

genius

genius

Senior Member

View Postmorenno, on 26 decembrie 2020 - 12:09, said:

nu le-am descoperit pentru ca nu exista.
suntem singuri.
Cum poți fi sigur că suntem singuri ?
Cum poti fi sigur că nu suntem singuri ?

Tu ai impresia că se alocă miliarde de dolari/euro pentru descoperirea de civilizații noi doar de dragul alocării ?

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

View Postgenius, on 27 decembrie 2020 - 02:26, said:

Cum poți fi sigur că suntem singuri ?
Cum poti fi sigur că nu suntem singuri ?

Tu ai impresia că se alocă miliarde de dolari/euro pentru descoperirea de civilizații noi doar de dragul alocării ?

Ti-am mai spus schimba-ti porecla pentru ca induci in eroare si te citesc si cei destepti.
Tu ar trebui sa eviti sa te citeasca cei destepti. Sau ai de gand sa le cresti punctele de penalizare?

View PostMadacatalin, on 27 decembrie 2020 - 02:24, said:

Deci consideri ca CNN si Forbes sunt site-uri de stiri false?

Cine-a zis ca e fals?
Eu iti recomand sa-l citesti intai pe genius. Ia-o usor sa iti atrenezi mintea.
Cand ajungi la mine sa fii incalzit!

andreic

andreic

Very OLD Member

• Grup: Moderators

View PostMadacatalin, on 27 decembrie 2020 - 02:24, said:

Din care faci tu parte. =))
Aia mai copilarosi si care confunda desenele animate cu realitatea :)

Xlander

Xlander

Member

View PostMadacatalin, on 26 decembrie 2020 - 11:26, said:

Niste constructii cica "antice" ridicate de oameni care nu aveau  nici macar  unelte de fier.

Cica nici macar tehnologia moderna de azi nu le-ar fi putut realiza asa de bine.
Uite un documentar bunicel despre piramide, l-am vazut acum vreo luna si l-am adaugat la colectie, e peste medie ca informatii prezentate.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2fS9ixfQ_no?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostMadacatalin, on 26 decembrie 2020 - 11:35, said:

Cum au putut  incasii  astia fara uneltele moderne sa faca asa ceva, dar mai ales sa transporte pietrele alea si sa le puna una peste alta ca si cum par lipite?
Pai cica la zidurile alea ciudate, neuniforme, se pare ca s-a avansat o ipoteza deja, aveau o reteta prin care transformau piatra intr-un aluat, apoi il turnau in cofraje si se intarea :P. Dispunerea si marimea neuniforme aveau ca rol soliditatea structurii in cazul unui cutremur, erau destepti, ce mai...

View PostMadacatalin, on 26 decembrie 2020 - 11:50, said:

Daca mergem pana in preistorie, gasim picturi si mai bizare.

Cica astia sunt zei sau oameni.
Sincer, pot oamenii din epoca de piatra sa fie prosti la desenat si pictat........dar de ce ar picta omul cu cap mare si ochi mari si negri ca si cum ar arata ca  extraterestrul  cenusiu ?  
Mie mi se pare ca au pictat destul de bine, si intentionat.  
Plus ca din ce stiu, oamenii din epoca de piatra aveau  cuioarea pielii mai inchisa, cam cum erau negrii si arabii de azi.
De ce s-ar picta ca fiind albi ?
Attachment 1_1a9YHV9ze3mSlU3cmSsQsw.jpegAttachment 3e8382356f0dc39bca852e8a52e0f08c.jpgAttachment 2018_3-Summer_Statements_02.jpgAttachment Aliens2.jpgAttachment ancient-aliens-cave-paintings.jpgAttachment c2ab944f57eb528cc0495f287e51d852.jpgAttachment JGOPY447DBAHJJ675CETMUOF6Q.jpgAttachment KimberleyWandjina.pngAttachment 258.JPG
Le-au pictat asa ca nu erau "politically correct" cum sunt astia azi si-si bagau șpitul in ea de treaba...
La artefacte sau temple care au specii de dinozauri disparute pictate sau sculptate ai ajuns ? Iti dai seama, artefactele au peste 65 milioane de ani sau sunt contrafacute de rauvoitori din aia bolnavi de teoria conspiratiei, nu mai scapam odata de ei, e lumea rea.

genius

genius

Senior Member

View PostTsunnnami, on 27 decembrie 2020 - 03:47, said:

Ti-am mai spus schimba-ti porecla pentru ca induci in eroare si te citesc si cei destepti.
Tu ar trebui sa eviti sa te citeasca cei destepti. Sau ai de gand sa le cresti punctele de penalizare?

Ți-am mai zis : nu-ți convine , cântă la altă masă .
Cei deștepți mă pot băga la ignore .
Mereu ataci persoana fără argumente . Ești un zero cu aere de mare inteligent .

Edited by genius, 27 December 2020 - 10:15.

41ex

41ex

Senior Member

View PostXlander, on 27 decembrie 2020 - 09:59, said:

Le-au pictat asa ca nu erau "politically correct" cum sunt astia azi si-si bagau șpitul in ea de treaba...
La artefacte sau temple care au specii de dinozauri disparute pictate sau sculptate ai ajuns ? Iti dai seama, artefactele au peste 65 milioane de ani sau sunt contrafacute de rauvoitori din aia bolnavi de teoria conspiratiei, nu mai scapam odata de ei, e lumea rea.
unde?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate