Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Tab S4 problema LCD sau placa de baza?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
Salutare
   As dori niste pareri de la oameni care lucreaza in service sau au ceva experienta reparatii smartphone-uri etc.

Samsung tab S4 versiunea wifi
Asa am cumparat-o, a fost noua.
Am crezut ca-i o mufa miscata sau un flex de la display
A fost afectata in timpul transportului(nu stiu cum) si s-a ales cu stica care protejeaza amoledul fisurata.
Ecranul raspunde la comenzi si cand apar dungile alea
La inceput nu dispareau deloc dungile, am separat display-ul de rama ca sa am acces la mufe, le-am reasezat, degeaba, am curatat mufele cu alcool izopropilic si tot degeaba, in final m-am resemnat si am asemblat-o la loc si dupa 1 zii am folosit-o asa defecta sa vad cum se aud difuzoarele alea 4 cu dolby si cand am aprins ecranul am avut surpriza sa dispara dungile.
   A functionat fara probleme  ~1 saptamana dupa au aparut din nou si am observat ca daca blocam/deblocam ecranul de mai multe ori pana la urma dispareau si functiona din nou o vreme.
   In ultimul timp nu mai dispare si este deranjant.
   Am gasit placa de baza SH la 100€ însa nu as vrea sa dau atatia bani si poate sa fie amoled-ul
   Cum as putea sa aflu daca este ecranul sau placa?
    La service nu am fost cu ea.

Am vazut pe google ca le-a aparut la altii dupa update la android 10(apropo am facut si downgrade la 9 si degeab)si care nu erau crapate ca a mea
Am vazut acelasi defect si pe tab S3 si tab S6 fara sa fie scapate pe jos sau afectate fizic

Attached Files


Edited by Spike250, 25 December 2020 - 21:31.


#2
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
Nici o tableta de aici nu-i sparta, scapata sau sa fie in contact cu apa

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate