Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Xiaomi redmi 9

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
Exista vreun site care sa vanda display original redmi 9?
Cele de la noi sunt luate de pe aliexpress la 100 lei si vandute cu 200 lei dar nu sunt originale.
Am citit comentariile pe aliexpress si multi se plang ca apar artefacte pe ecran dupa 1 luna.

Dar merita sa mai dau 200 lei +manopera ?
Cred ca mai bine iau unul nou cu 32 gb la 350 lei.

#74
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate toate display-urile sunt "after market", ai putea eventual spera sa gasesti display-uri originale de la telefoane defecte, a caror placa de baza s-a defectat sau orice alta chestiune, mai putin ecranul.
Asadar, nu merita, din punctul meu de vedere sa iti bati capul cu inlocuirea ecranului, daca pretul piesei + manopera = pret telefon nou.

#75
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
Un coleg de la munca mai zgarcit de felul lui a luat la rand toate magazinele gsm si parca toti erau vorbiti ca cereau la fel 350 lei pt inlocuire display samsung j3 2017.
In final a aflat ca displayurile sunt comandate de pe aliexpress si a dat comanda de display pret 70 lei + transport 80 lei...
S-a dus la service gsm pt montaj ca il aburisera aia ca au presa speciala.
A mai platit 50 lei pt montaj.
Dupa o luna nu mai mergea touchscreen si l-a vandut pe olx cu 350 lei!!!!

Da ce interes sa aiba xiaomi sa vanda displayuri originale.
Dvdntual sa tinavtelefonul maxim cat e garantia. Asta e filozofia tuturor.
Cica UE vrea sa impuna ca in maxim 2-3 ani toate telefoane sa aiba bateria detasabila !!!!
E mai mult de plans decat de ras.

#76
cip200

cip200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.12.2016
Am o mica problema cu Redmi Note 9. Cand sunt intr-o convorbire si primesc un alt apel, acest al 2 lea apel, nu este afisat. Care este cauza?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate