Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Acces pasageri români în UK pe cale terestră - întrebare

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View Posttomaso, on 21 decembrie 2020 - 10:31, said:

Azi s-a zburat catre UK. Stiu pe cineva care a plecat cu Wizz la 6AM  si acum este in Luton, am vb la telefon cu el acum 20 minute. Mi-a spus ca de la orele 12 (peste 90 min) orice legatura cu Europa se suspenda.   Erau atentionari pe ecranele din aeroport.
Si asa trebuie sa fie pina se lamureste lumea care e treaba cu noua mutatie a virusului. Ce bine era daca o astfel de masura sa lua impotriva Chinei la inceput. Acum probabil n-am fi fost in situatia asta.

#38
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,601
  • Înscris: 12.06.2010
...DHL Express trebuie, din păcate, să-și suspende serviciile rutiere (DDI) către și dinspre Marea Britanie, cu efect imediat și până la o nouă notificare.
Sansa ta e sa fii la aeroport deja, ai cateva avioane - unul la 16.10 cu British, restul cu escale.

#39
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Multumesc!    Din pacate,  doar de maine era posibila plecarea.   Asta este.

#40
stericuta

stericuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 16.03.2005

View Postlucianburjuiul, on 21 decembrie 2020 - 11:29, said:

...DHL Express trebuie, din păcate, să-și suspende serviciile rutiere (DDI) către și dinspre Marea Britanie, cu efect imediat și până la o nouă notificare.
Sansa ta e sa fii la aeroport deja, ai cateva avioane - unul la 16.10 cu British, restul cu escale.

Era deja programată suspendarea din cauză de brexit:

"Săptămâna trecută vă comunicam că serviciile noastre rutiere (DDI) vor fi suspendate temporar începând cu 23 decembrie din UE în Regatul Unit și începând cu 28 decembrie din Regatul Unit în UE, din cauza reglementărilor vamale legate de Brexit. Cu toate acestea, știrile COVID-19 neașteptate fac necesară această suspendare DDI imediată"

#41
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,881
  • Înscris: 15.04.2007
Mergi cu avionul.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   271.29K   20 downloads


#42
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Nici cu avionul nu merge.

#43
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Avionul zboara, da? :D

#44
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Unele da :D

#45
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
Si eu ar trebui sa zbor in Anglia pe 17 Ianuarie, am zbor cu escala prin Zurich. Chiat daca mai e ceva vreme pana atunci nu stiu daca voi reusi sa plec.

Masura de a bloca caile de acess cu Marea Britanie insa mi se pare imbecila complet si in final total inutila. Daca intr-adevar vrei sa izolezi noua asa zisa tulpina atunci ar trebui ca izolarea Marii Britanii sa se faca luni intregi sau cine stie poate ani astfel incat inainte de a se relua transportul cei cu tuplina sa fie rezolvati. In realitate insa vor tine aceasta masura doar cateva luni si cand vor da drumul din nou la transport inca vor fi multi cu tuplina si o vor aduce si pe continent. Din cate am inteles deja tuplina a ajuns pe continent in unele tari.

#46
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Nu am bocat doar noi accesul. Este perfect normala o asemenea reactie date fiind conditiile.

#47
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,601
  • Înscris: 12.06.2010
Dover/Folkestone Update - Both Eurotunnel and the Port of Dover will reopen this morning (circa 7am) for Freight travel from UK to France HOWEVER Drivers will only be allowed to board if they have proof of a Negative COVID test from within the last 72 hours. Currently the UK military is organising Covid Testing with the “Lateral Flow” test (result within circa 30 minutes) at MANSTON Airport, hopefully this testing will be expanded to other locations but at present there is no further information on this.
Drivers WILL not be allowed to travel without a Negative Covid test (result sent by SMS so they must not travel to the port or Eurotunnel without one.
Whilst it is positive news that the situation is starting to move, the process will take some time so expect a continuation of significant time and Government strongly advise that Vehicles currently not in Kent should not attempt to travel there.
Further updates as and when received.

https://www.motis.co...lkestone-update

Edited by lucianburjuiul, 23 December 2020 - 11:59.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate