Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Philips Hue ( Lumini ambientale TV )

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
Salut !

Ma tot uit 2 zile la https://www.emag.ro/...8/pd/DF4HLYMBM/

si

https://altex.ro/lam...pd/BSW96170748/

Dar ce nu-mi convine e faptul ca mai trebuie si o consola https://www.emag.ro/...0/pd/DJ0HR3BBM/

Acum ce vreau sa intreb. Are cineva asa ceva ? Merita ? Exista alternative care sa nu necesite consola? Ceea ce nu-mi place e faptul ca trebuie prea multe 'cablaraie'.

Am un LG 4K 2017.

#2
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019
Eu am o banda LED RGB, e chinezarie, dar e de pe emag si merge bine. N-are nevoie de consola, dar nu poți sa ii pui decat o culoare pe ea, nu suporta mai multe odata. O bagi in televizor, conectezi la telefon si atat. Merge si cu Google Home/Alexa. Asta e banda: https://emag.page.li...SC68bbosPzfLoD6

Sper sa nu-mi fie ștearsã postarea din cauza linkului.

#3
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
exista alternative, adica xiaomi yeelight lightstrip. eu am luat benzile la 170 de lei bucata acuma vad ca is 210. sunt ok merg cu aplicatia xiaomi , google si alexa fara probleme.

Attached Files



#4
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008
Cu Hue Play e singura posibilitate sa faci sa-ti mearga dupa TV ca un fel de ambilight de la Philips. Restul sunt doar LED-uri aprinse alimentate de la TV.

#5
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

View PostkNN, on 19 decembrie 2020 - 13:18, said:

Cu Hue Play e singura posibilitate sa faci sa-ti mearga dupa TV ca un fel de ambilight de la Philips. Restul sunt doar LED-uri aprinse alimentate de la TV.
eu cred ca ii mai trebuie cava in afara de hue play ca sa sincronizeze lumina la ecarn un sync box ceva . si asa iese la peste 1500 de lei.

Edited by cstrifu, 19 December 2020 - 13:35.


#6
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Daca vrei Ambilight adica iluminare sincronizata cu ce se afiseaza pe tv cel mai ieftin iesi schimband tv-ul cu unu Philips cu Ambilight.
Daca vrei sa ai Amblight pe orice tv solutia Philips Hue presupune:
Hue Play Lightstrip tv - banda de lungime adaptata tv-ului. Ce ai gasit tu este varianta ieftina, o banda LED care nu este pt tv deoarece nu poate afisa decat o singura culoare pe toata lungimea benzii.
Hue Synx Box
Hue Bridge
Cu toate ofertele un astfel de kit trece bine peste 2000 lei.

Daca vrei doar o lumina ambientala in spatele tv-ului sunt solutii mult mai ieftine nu e cazul sa investesti in Hue.

Edited by MD, 19 December 2020 - 13:45.


#7
Miller034

Miller034

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 22.08.2020
Multumesc de raspunsuri. Cautam o banda led care sa afiseze lumina dupa culorile TV-ului.

@cstrifu

Am vazut ca cea de la xiaomi afisaza dupa lumina TV-ului sau conectata la pc cu aplicatie. Tu ai reusit ceva?

#8
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

View PostkNN, on 19 decembrie 2020 - 13:18, said:

Cu Hue Play e singura posibilitate sa faci sa-ti mearga dupa TV ca un fel de ambilight de la Philips. Restul sunt doar LED-uri aprinse alimentate de la TV.
Pe windows merge si cu yeelight cat de cat. cu plaicatia jeelight.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate