Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Încărcare wireless pe Lumia 950 și 950XL

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 16.03.2007
Dețin mai multe telefoane Nokia/Microsoft cu OS Windows Phone, printre care și cele din titlu, pe care încă le mai folosesc, prin rotație cu telefonul principal cu Android. Zilele trecute am cumpărat un stand de încărcare wireless Eboda, la preț minim, cu gândul să încerc acest fel de încărcare cu cele două Lumii care au implementat acest feature.
Am conectat standul la priză, am așezat pe stand, pe rând, 950 și 950XL dar nu s-a produs nici o încărcare. Pe ecran nu se vedea că e conectat la vreun fel de încărcare. Pe stand se aprindea ledul de fiecare dată când așezam unul din cele două telefoane.
M-am documentat puțin și am aflat că aceste modele Microsoft au implementat Qi wireless charging.
Ce nu pricep este dacă acesta este un standard pe care trebuie să-l aibă și încărcătorul wireless?
Din păcate nu am alt telefon care să aibă încărcare wireless mai modern, pentru a-l testa

#2
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 16.03.2007
Am uitat să menționez modelul de încărcător: E-BODA CML QC 503. Specificațiile lui oficiale nu menționează Qi, unele site-uri unde se vinde menționează Qi.

#3
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Merge cu incarcatoarele Qi, problema este la incarcator.

#4
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 16.03.2007
Update:

View Postbullterrorist, on 19 decembrie 2020 - 10:07, said:

Merge cu incarcatoarele Qi, problema este la incarcator.
Update: am testat inca o data cele doua modele. 950 incepe sa se incarce, 950 XL nu. Le-am asezat in diverse pozitii, 950 tot timpul se incarca indiferet de pozitie. 950 XL nu vrea nici cum sa inceapa incarcarea.
Asadar, incarcatorul e bun. Probabil 950 XL are circuitul de incarcare wireless defect sau are vreun bug in Windows (specific 950XL). Ambele telefoane au ultimul update de Windows.

#5
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nu e compatibil cu Lumia 950 XL.
Foloseste Aircharge Orb (ex.: https://www.mobilefu...onnectors-55438).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate