Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Nemultumire Intretinere Unghii Gel

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 10.09.2018
Buna, port unghii cu gel de mai multi ani si am o problema cu unele dintre programarile la intretinere unghii cu gel pe care mi le fac lunar si anume: pentru ca nu ma programez la cineva anume deoarece nu am timp sa ma duc cand au liber pentru programare anumite manichiuriste de care am fost multumita atunci ma programez la cine are liber pentru programare si uneori nimeresc la unele "manichiuriste" neexperimentate sau sictirite care imi fac o intretinere execrabila, in graba - in 40 de minute imi termina intretinerea (desi costa totusi peste 100 lei si eu cu unghiile respective stau minim o luna!) Am avut dati cand m-am programat a doua oara  a doua zi imediat dupa asa zisa intretinere si nu mi-au facut nici o reducere nici macar nu si-au cerut scuze, am schimbat deja salonul unde ma duc dar se pare ca tipe de genul asta sunt peste tot din pacate.

Eu mi-am luat trusa de intretinere unghii cu gel dar din pacate am constatat ca imi e greu sa mi le fac singura si imi ia prea mult timp, totusi daca mi le fac eu singura imi ies mai bine decat unele dintre asa zisele "intretineri" pe care mi le fac la salon, desi eu nu am cursuri. Aproape dupa fiecare asa zisa "intretinere" trebuie sa mi le retusez eu acasa.

In ce consta intretinerea execrabila? Imi ignora cerintele, sar mai multi pasi ca sa ma termine mai repede, se apuca sa imi modifice forma unghiei fara sa intrebe, mi le scurteaza prea mult, mi le fac denivelate atat pe suprafata ca si volum cat si ca forma, aplica produsele/gelul/oja cu tzaraita ca si cum ar pune de la ele din buzunar, daca imi fac constructie imi ramane strat de gel sub unghie, folosesc instrumente nesterilizate pe care le au la indemana langa ele in loc sa le scoata dintr-un sterilizator de exemplu (pe un betisor cu care imi impingea cuticulele am vazut urme de oja), nu sunt atente cand taie cuticulele, vorbesc intre ele, vorbesc sau stau pe telefon in timpul programarii.

Intrebarea e ce pot face eu in aceasta situatie? Ca totusi o intretinere costa destul de mult. Sa ma apuc sa dau indicatii manichiristei la fiecare pas? Sa ma apuc sa fac scandal in timpul programarii? Pana acum m-am simtit destul de prost sa zic ceva... am dat 1-2 indicatii dar cand am vazut ca fac tot cum vor ele am lasat-o balta.. Daca aveti vreun sfat ar fi binevenit - mersi anticipat.

#2
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 20.08.2016
Sotia mea si-a gasit o manichiurista care lucreaza de acasa... de 7-8 ani merge doar la ea....

Pret vreo 80-85 RON si niciodata nu termina mai repede de 2 ore.

Deci solutia, cauti printre cunoscute o manichiurista care lucreaza de acasa si nu o schimbi ca pe ciorapi. Aia iti invata toate fitele si stie cum sa se comporte cu un exemplar ca tine!

#3
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Măi...! Sunteți pe aria fetelor, ia vedeți-vă de bujii, motoare etc.

Zic asta atât pentru cei cărora li s-au evaporat mesajele, cât și pentru cine are mâncărimi de tastatură.

#4
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Fetele-cochetele! Daca ai spune de unde esti, poate alte fete-cochete ti-ar putea recomanda pe cineva docil.

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Sfatul meu ar fi sa faci din când în cand o pauza de câteva săptămâni măcar, sa lași unghiile naturale în pace, de altfel asa se si recomanda.
În plus, din câte ai scris, înțeleg ca mergi la un anumit salon, încearcă sa cauți recomandări pentru alte saloane/manichiuriste.
Dacă ești mulțumită de modul în care îți faci singura întreținerea unghiilor, de ce nu continui asa și preferi sa pierzi timp, bani și nervi, ca să ajungi sa ți le corectezi singura? Doar faza cu instrumentele nesterilizate e suficienta sa te pună pe fuga și sa nu mai treci pragul acelui salon sau sa mergi doar la manichiurista care îți satisface pretențiile și respecta și regulile de igiena.



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate