Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Considerati ca este imoral ca un barbat pe la 40 sa se uite dupa fete de 18?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#127
clara1

clara1

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 07.12.2020
Nu contează neapărat diferența de vârstă ci chimia dintre ei.

#128
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postjezebelle, on 28 decembrie 2020 - 10:37, said:



Valoare la ce, ca sugar daddy poate. Sa fim seriosi, cum se scoala o p_la de 20-30 de ani si cum se scoala una de 40-45

Nu sunt mari diferențe.
Faza trista e ca ptr o femeie de 40-45 spre exemplu  nu i se mai scoala cam nimănui.
Dar îmi place criteriul tău nr 1 privind valoarea unui bărbat:))

Edited by axisborn, 02 February 2021 - 08:41.


#129
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View Postaxisborn, on 02 februarie 2021 - 08:33, said:

Faza trista e ca ptr o femeie de 40-45 spre exemplu  nu i se mai scoala cam nimănui.
Daca nu e o acritura tampita si iti place de ea ti se scoala fara probleme.

Daca e acritura si nu-ti place de ea, dar insisti sa o futi, bei ceva, te tii de nas, si stingi lumina - adica futi in dusmanie.

#130
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
Daca e acritura si nu-ti place de ea, n-ai cu ce s-o fu**. Poate cu strapon.Posted Image

#131
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Imoral nu doar putin cam penibil Posted Image

In afara faptului ca arata bine (desi nu-i obligatoriu), nu are ce sa-ti ofere. Nici macar glumele n-o sa ti le priceapa, datorita diferentei de generatie (alte filme vazute, alte jargoane, alta muzica, alte repere). De avut o conversatie serioasa sau sa te bazezi pe ea nu se pune problema, pentru ca, desi are drept de vot , e inca un copil.

Am vazut cazuri de tipi de genul asta care incercau sa se integreze si ei cand ieseau alaturi de grupul ei de prieteni. Imaginea unui tip de 40 de ani, inghesuit intre niste pusti de 20, este absolut lamentabila.

Edited by razor01, 28 February 2021 - 17:23.


#132
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View Postrazor01, on 28 februarie 2021 - 17:19, said:



In afara faptului ca arata bine (desi nu-i obligatoriu), nu are ce sa-ti ofere.
Pai uite ca unele prefera anturajul celor mai in varsta decat prostia celor de-o varsta cu ele . Ce stiu astia tineri cu nasu in telefon , nici sa vorbeasca corect in limba materna , nici sa umble drept , ce sa mai spun de activitati fizice in aer liber ...

#133
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostDDooGG, on 28 februarie 2021 - 17:30, said:

Pai uite ca unele prefera anturajul celor mai in varsta

Nu e vorba de ce-i poti oferi tu iei, eu ziceam de ce-ti ofera ea tie.

#134
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Pai aia e limpede, ce ți oferă ea ție :D
Nu te uiți dupa ea ca să jucati sah împreună, nu ?

#135
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Daca ala este singurul ,,target'' poti sa faci facultatea la plata si scapi de multe probleme, printre care si mistourile facute de prietenii ei de genul ce face tataie  ca sa nu mai spun de intalnirile cu parintii ei care s-ar putea sa fie de aceeasi varsta cu tine Posted Image

Edited by razor01, 28 February 2021 - 18:36.


#136
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Păi alt targhet e neserios la diferența aia de vârstă, a demonstrat o virinel Columbeanu. :)
Pt relație serioasă dif de 5 ani e normal, 10 ani ok, 15 ani posibil, dar cam tras de păr.
Peste 20 ? Total de acord cu ce ai scris anterior, nici măcar n ai ce vorbi...

#137
Club27

Club27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 20.02.2020
Dacă atracția este reciprocă, atunci este normal. Sunt destule fete care sunt atrase de bărbați care le vin drept tată. Eu, personal, am avut astfel experiențe. Chiar și pentru puștoaice sunt periculos: le seduc fără să depun mare efort.

Edited by Club27, 28 November 2022 - 13:56.


#138
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017

View PostDDooGG, on 28 februarie 2021 - 17:30, said:

Pai uite ca unele prefera anturajul celor mai in varsta decat prostia celor de-o varsta cu ele. Ce stiu astia tineri cu nasu in telefon , nici sa vorbeasca corect in limba materna , nici sa umble drept , ce sa mai spun de activitati fizice in aer liber ...
Da, dar doar in particular si in anumite situatii. Daca ajungi cu ea intr-un grup apropiat de varsta ei se creeaza o situatie destul de nasoala. La fel si pentru ea intr-un grup de "expirati". Aia tineri se uita "urat" la tine si tu nu te poti acomoda la nivelul lor... Stiu exact cum e, a functionat vreo 3 ani (Cu una de 20, nu chiar de 18. Cu una de 18 nu cred ca tine sa iesi si "in lume"). Posted Image  Ti-o face tare ca o coada de matura, dar in ansamblu e si stresanta relatia.
In schimb cu unele de -10, -15 poate fi mult mai OK.Posted Image

#139
Club27

Club27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 20.02.2020
Se vor găsi oriunde de acei care să se uite urât la tine, fiindcă invidia la oameni există. Așa fel de relații nu trebuie afișate.

#140
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 12.03.2010

View PostCovertTwo, on 28 februarie 2021 - 19:06, said:

Pt relație serioasă dif de 5 ani e normal, 10 ani ok, 15 ani posibil, dar cam tras de păr.
Peste 20 ? Total de acord cu ce ai scris anterior, nici măcar n ai ce vorbi...
E o formula de calcul pentru cit de jos e bine sa te opresti: virsta ta/2 + 10. Asa ca peste 20 de ani diferenta e bine daca ai tu peste 60. E misto si ca daca ai tu sub 20 e mai bine sa fie ea mai mare ca tine.

Dar altfel, asta cu moralitatea/imoralitatea unor astfel de relatii tine de alte vremuri, cind fetele/femeile aveau alt loc/rol in societate.

#141
mariamarchlove

mariamarchlove

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 09.05.2022
Mi se pare imoral si imatur. Astfel de bărbați nu pot construi relații mature din punct de vedere emoțional cu semenii lor, ci uită-te la fetele foarte tinere care încă nu au niciun sens în capul lor.

#142
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Un bărbat de peste 40 să se uite la fete de 18? Nu e imoral. Acum depinde cum definim "uitatul".
Doar admirat, sau o aventură de-o noapte... e ok. Dar să-ți faci planuri pe termen lung, e împotriva naturii.

#143
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014
Angelina avea 16 ani si se pupa cu Stefano de 29 ani, in timp ce Antonello (42 ani) cinta si o privea... :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zyVj0d9yo20?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#144
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,656
  • Înscris: 21.03.2005

 mariamarchlove, pe 19 martie 2024 - 18:23, a scris:


Sunt curios de ce tot dezgropi toate subiectele astea care sunt off de ani de zile?


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate