Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunet ambreiaj - Opel meriva z17dth

C-BooL - Magic Symphony ft. Giang...

Pret instalator

Fire lipite cu banda sub scaunul ...
 RCA mai ieftin online - unde?

Configurare PC AMD Ryzen 9 7950x3d

Sony Oled

[python] dependențe clase
 Curatare piese de calcar

Mediabox Vodafone TV fara cablu c...

Intrebari laptop Panasonic (Secon...

Tractor Case 4210 fum in radiator
 Recomandare ciclocomputer cu GPS

Pensiune linistita la 2-2.5h de B...

recomandare acumulator auto >...

RCCB +RCBO

Program TV Craciun 2020

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

Madacatalin

Madacatalin

Junior Member

• Grup: Junior Members
Pentru ca nu vom putea sa mai mergem la statiunile montane, nici sa ne mai vizitam bunicii de la tara, nici nu vom mai putea sa ne adunam rudele la mese mari, s-ar parea ca o sa stam in casa la TV.

Cam ce credeti ca vor difuza PRO TV, Antena 1, TVR pe 24-25 decembrie?  

DIGI24 in anii trecuti facea emisiuni cu colinde si coruri religioase foarte frumoase in seara de Ajun.
PRO TV si Antena 1 n-au dat decat filme.
TVR avea program mai bun.

Anul asta pandemic nu stiu ce o sa dea.
Marturisesc ca la Netflix si HBO GO  nu ma uit, nu-mi plac deloc serialele americanesti adolescentive cu propaganda politica.

rex

rex

Senior Member

• Grup: Senior Members
aceleasi porcarii ca de obicei, asa ca luati-va bautura, mancare eventual chemati vreun vecin din bloc si chefuiti.

KLM2009

KLM2009

The Punish3r

• Grup: Moderators
Fix de canale îmi arde de sărbători. :)

Neaceasca85

Neaceasca85

Muzeul Lampilor

Eu stiu un singur lucru-de Sarbatori ma dau pe net.

leomagic44

leomagic44

Io, cu electronii.

Pai inafara de reclame si covid ce poti vedea la televizor?
Alta era viata acum 20-40 de ani, erau marii artisti ai comediei, acum s-au dus.
In anii comunismului, aparea tovarasul o juma de ora, da dupa aia distractie frate, glume, muzica, bautura bio, sarmale bio......

Madacatalin

Madacatalin

Junior Member

Nu erau cantareti si actori ca-n America din anii 1920-1990' (atunci cand inca se mai faceau melodii bune si filme americane de calitate), dar da, marii artisti romani,   asa cum erau in epoca comunista,  ii aveam pe ei. Erau ai nostri.  
S-au stins multi din pacate. Si erau specifici culturii noastre , nu ca manelistii si toti pseudo-muzicienii si pseudo-actorii de azi.Chiar nu poti sa o compari pe delia matache  cu Maria Tanase  sau bendeac cu  Toma Caragiu.
Astazi nu se mai naste  niciunul care sa-i inlocuiasca. Nici in Romania, nici in America, nicaieri.  

Noroc cu jocurile video ca doar acolo mai gasesti melodii bune de ascultat si povesti frumoase de urmarit, mai ales in RPG-uri care au cateodata faze comice si de actiune cum erau in filmele de altadata.  

Pe masura ce avansam tehnologic si stiintific,  arta moare incet-incet  sau este folosita strict pentru profit.
Istoria  devine uitata , literatura e pe moarte ca nu prea mai citeste nimeni carti de beletristica,   cinematografia si muzica au decazut ,  de pictat , fotografiat  si sculptat  nu prea mai practica asa de multi decat digitial,  de compus poezii si piese de teatru ce sa mai zic? Omul tinde sa devina un robot fara cultura.

fqx

fqx

Senior Member

Probabil ca de obicei.Pana te hotarasti la ce post te uiti, tyrec sarbatorile.Eu unul voi merge la munte atat de craciun cat si de revelion cu prietenii ca de obicei, insa cu mai multe precautii.

41ex

41ex

Senior Member

pe antena 3 e misto de obicei.

csgabe

csgabe

Active Member

• Grup: Members
Singur acasă sigur o să fie.

ursamajor

ursamajor

Anonymous

A fost.

Pololica

Pololica

Senior Member

Probabil ma o sa ma uit pe Diva. Desi nu au filme de prima mana, sunt mai ok decat emisiunile transmise de ai nostri.

La TVR stiu ca programul este inregistrat pe parcursul anului. Cred ca anul asta va fi exceptie, intrucat artistii nu au mai avut spectacole si probabil inregistrarile au fost facute mai spre toamna.

bai3tzash

bai3tzash

Membru

Pe Antena 1 am vazut promouri cu filme pentru copii: Frozen, Alba ca zapada, etc. Pe Pro TV sigur filme. Deci raman TVR 1 si 2 care cel mai probabil o sa transmita ceva in spiritul sarbatorilor. Si o sa mai fie probabil ceva reportaje, cantari, bairam pe la televiziunile de stiri. Anul asta o sa fie mare plictiseala.
De sarbatorile astea, am luat hotararea sa stam acasa, nu mergem nici la parinti, nici la socri, ca asa e cel mai bine.

Edited by bai3tzash, 16 December 2020 - 10:50.

Madacatalin

Madacatalin

Junior Member

Acum am vazut reclamele pentru programul complet al Antenei 1  in zilele  Craciun:

24 decembrie- Frozen
25 decembrie- Alba ca Zapada
26 decembrie- Hobbitul
27 decembrie- Avatar  

Toate difuzate seara dupa ora 20.

sorin96

sorin96

Active Member

• Grup: Members
Iar pe 23 decembrie va fi Jingle All the Way la 22:15

pufonel

pufonel

Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

Hai sa va zic eu programul pentru seara de Craciun:

Pe TVR 1: Romania Spitalul 9: Casa politica virusata, cu Ion Crizoiu si Ionut Coronache
Pe Pro TV: Singur in inzoare, urmat de o editie speciala Carantina, te iubesc!
Pe Antena 1: Te cunosc de la ATI
Pe Prima TV: Cronica anti-vaxxerilor
Pe Antena 3: Au bagat betisorul steril in gira si in nasul presei! Domnule Iohannis, cum poti tolera asa ceva?
Romania TV sarbatoreste Craciunul pe styil vechi. Salut patroane! Speram sa te vedem in libertate la anu' si la multi ani!

Spoiler

Madacatalin

Madacatalin

Junior Member

View Postpufonel, on 16 decembrie 2020 - 23:28, said:

Hai sa va zic eu programul pentru seara de Craciun:

Pe TVR 1: Romania Spitalul 9: Casa politica virusata, cu Ion Crizoiu si Ionut Coronache
Pe Pro TV: Singur in inzoare, urmat de o editie speciala Carantina, te iubesc!
Pe Antena 1: Te cunosc de la ATI
Pe Prima TV: Cronica anti-vaxxerilor
Pe Antena 3: Au bagat betisorul steril in gira si in nasul presei! Domnule Iohannis, cum poti tolera asa ceva?
Romania TV sarbatoreste Craciunul pe styil vechi. Salut patroane! Speram sa te vedem in libertate la anu' si la multi ani!

LOL Posted Image

Ma gandesc ca decat sa urmaresc emisiunile romanesti, mai bine ma uit pe  canalele de documentare.  

Prin Craciunul 2004-2005 chiar se difuzau documentare bune pe National Geographic despre mormintele faraonilor,  crocodili, tsnumai, uragane si tornade , 9/11, avioane deturnate sau prabusite, si despre un diliu care  manca insecte si se lasa muscat de furnici.  
Prin 2016 chiar am stat sa urmaresc in toata noaptea de ajun serialul Mars.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate