Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Huami Zeep Z

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Huami Zepp Z - un smartwatch super arătos care se remarcă prin materialele premium utilizate, autonomia mare și desigur design-ul adoptat. Acesta debutează pentru început doar pe piața din SUA la un preț de 349 dolari și vine pe o singură variantă, cea care aduce carcasă din titaniuși o curea din piele maro.

Ceasul cel nou vine cu o carcasă unibody de 46.3mm, realizată din aliaj de titaniu. Dispune de o protecție NTC nanotech pentru protecția la zgârieturi, iar ecranul pe care îl vedeți în imagini este unul AMOLED de 1.39 inch care ajunge la o luminozitate maximă de 550 nits și care acoperă 100% din spectrul de culoare NTSC.

Avem două butoane fizice în lateral dreapta și tot aici un buton clasic crown, butoane care permite controlul funcțiilor smart ale ceasului. Primim GPS și GLONASS, certificare 5ATM pentru rezistență la apă și praf, dar și o baterie de 340 mAh care promite o autonomie de până la 15 zile cu o singură încărcare. Motivul din spatele autonomiei este lipsa conexiunii Wi-Fi.Huami Zepp Z vine cu pedometru, senzor de puls Biotracker 2 PPG, senzor geomagnetic, giroscop dar și cu un senzor de presiune aer. Ceasul poate monitoriza nivelul de oxigen din sânge, stresul, somnul și activitatea fizică din 12 sporturi. OS-ul este unul proprietar și aduce la pachet o colecție de 50 watchface-uri. Prețul este de 349 dolari și astfel poate fi considerat un soi de rival pentru Huawei Watch GT 2 Pro.

Attached Files



#2
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Xiaomi ?

#3
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View PostDDooGG, on 14 decembrie 2020 - 14:11, said:

Xiaomi ?
Zilele astea nu mai stiu ce să-ți zic ,dar DA este un Xiaomi cu soft identic Amazfit GTR2 si totul merge prin aplicatia proaspat rebranduita Zeep

#4
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Oricum dpdv al meu este peste Amazfit GTR2 ca si looks si peste Huawei GT2 PRO ca si looks si functionalitate/soft , sunt curios acum cat de repede va ajunge pe la noi prin magazine online.
Un review f complex :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bTjEZF8UXog?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
imi aduce aminte de primul meu ceas desteptator din anii 90, tot metalic. :)

#6
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
A aparut pe Amazon.de
https://www.amazon.d...1S42JE0NN&psc=1

#7
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Gata am comandat ceasul , aștept sa vină. A apărut și în țară la diverși comercianți.

#8
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Astăzi a venit ceasul. Sunt foarte încântat de calitate lui și de cum arată. Totul funcționează impecabil.  AOD programabil pe ore, incarcare wireless direct de pe telefon,  foarte ușor la mâna și comod,  ecranul foarte luminos și o grămadă de fete de ceas by default ,este dpdv al meu mult peste Huawei GT 2 pro.

Attached Files



#9
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Trebuie menționat totuși că Huawei GT 2 pro are în plus sticlă de safir și corp de titan.

#10
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postbenis, on 23 februarie 2021 - 20:25, said:

Trebuie menționat totuși că Huawei GT 2 pro are in plus sticlă de safir și corp de titan.
"Ceasul cel nou vine cu o carcasă unibody de 46.3mm, realizată din aliaj de titaniu. Dispune de o protecție NTC nanotech pentru protecția la zgârieturi"

Stiu ca am avut safir pe vechiul Huawei W1 și nu avea zgârieturi dar am avut si galaxy watch active 2 sau huawei gt2 simplu si sincer nu am văzut nici o zgârietura nici dupa 1 an de folosire.

PS nu sunt adeptul la folii pe ecran nici la ceasuri nici la telefoane

#11
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Care ar fi avantajele cheie față de Huawei?

#12
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Edit: Faptul că pe viitor va fi disponibil alexa, este un lucru bun. Totuși, am folosit pe Samsung și era mult inferior față de telefon și ca viteză și ca recepție a comenzilor.

Dar și Huawei va avea în viitor Celia.

Designul este grozav, însă, sincer, pentru mine se potrivește mai bine Huawei.

#13
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Ca si plusuri care le vad eu:
- Deja are asistentul Alexa funcțional,îl folosesc și pe Amazfit Band 5 încă de anul trecut pentru a controla device-urile din smarthome( becuri, prize, termostat)
- ecranele AOD se "sincronizează " cu fața de ceas + mult mai ușor sa pui fețe custom in comparație cu Huawei
- softul overall se mișca f bine nu are urmă de lag, mult mai customizabil ( de ex, pot seta interval orar in care sa am AOD sau lift wrists to wake etc.)
- comenzi offline integrate fără a fii nevoie de conectare la telefon/internet
- integrare cu Strava,Google Fit
- emoticons la mesaje
......

Attached Files


Edited by AndySoft, 24 February 2021 - 08:04.


#14
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Un minus foarte mare: e imens.

#15
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,121
  • Înscris: 02.07.2006

View PostBloodRa, on 24 februarie 2021 - 08:04, said:

Un minus foarte mare: e imens.
asta am vrut sa zic si eu, apometru

#16
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postaiptek, on 24 februarie 2021 - 08:23, said:

asta am vrut sa zic si eu, apometru
Acum e drept ca am mana mai subtire dar m-am uitat un pic in comparatie cu GT2 PRO si  Galaxy Watch 3 ......... este chiar mai mic si mai usor :)

Huawei GT 2 PRO
Dimensions 46.7 x 46.7 x 11.4 mm
Weight 52 g

Zepp Z
45.9×45.9×10.75 mm
Weight (without band) 40 g

Galaxy Watch 3
Dimensions 46.2 x 45 x 11.1 mm
Weight 53.8 (45mm)

#17
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Și chiar răspunde bine la comenzi alexa pe ceas? La Samsung era mai mult pain in the ass..

Merg bine notificările, ciar și în timpul antrenamentului?
Notifică la toate tipurile de apel (messenger, whatsapp, signal)?

#18
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postbenis, on 25 februarie 2021 - 05:13, said:

Și chiar răspunde bine la comenzi alexa pe ceas? La Samsung era mai mult pain in the ass..

Merg bine notificările, ciar și Ă®n timpul antrenamentului?
Notifică la toate tipurile de apel (messenger, whatsapp, signal)?
Alexa funcționează perfect nu am avut niciodată probleme,  sincer este identic cu Amazfit Band 5 care o am din noiembrie anul trecut. Plus comenzile offline care merg instantaneu.
Se primesc notificari de la orice aplicație , se poate setat de la care vrei și de la care nu, chiar si emoticons sunt suportate.
Legat de antrenament se primesc notificari in timpul lui,  antrenamentul rămâne in background cumva  si se poate accesa din nou sa fie full screen din meniul de task-uri,  funcționează la fel cu timere  si alte appuri,

Attached Files


Edited by AndySoft, 25 February 2021 - 15:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate